reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

dziewczyny jakie kupijecie materace??
Kupilam niedawno zwykly piankowy (syn miał gryka pianka kokos i sobie wmówiłam ze może mu nie leży dlatego budzi się w nocy - okazało się ze to nie to :D). Nowego nie będę kupować, jak syn zmieni łóżko to siostra będzie miała po nim piankę. Narazie będziemy użytkować kosz Mojżesza i tam też jest piankowy materacyk.
 
reklama
Do jakiego wieku wasze bobaski spały w łóżeczku ? Tak średnio bo wiem że nie ma reguły przecież .

I w jakim wieku czy ile miały mc np. jak je przeniesliscie z sypilani do osobnego pokoju bobaska ? Hmm ;)

Na łóżeczku 140x70 spał aż do teraz, ma 4 i pół roku ;)

Dzisiaj usg. Nie moge sie doczekac zeby zobaczyć moje robaczki :)

Też dziś wizytuje :)

U nas tez ciasna sypialnia sie zrobi bo bedziemy spac w 5 :D trzy lozeczka, dwa beda 120/60 i dla starszego zmieniamy na 140/70 zanim sie maluchy urodza. Tylko to jest pokoj typowo do spania przeznaczony, bawialnie mamy w salonie ;) ide na 17:20, do jakiegos nowego lekarza, bo moj sprawdzony od usg na urlopie.

Mamusie, a macie jakies fajne, sprawdzone sposoby na "ocieplenie" sciany przy lozku dziecka? Nie chce zeby maly przytulal sie do sciany, jak nie bedzie mial szczebelkow. Myslalam nad jakas makata, albo czyms z pianki zeby okleic mu kąt z lozkiem, ale nic fajnego nie znalazlam.

Na allegro są takie moduły "załóżkowniki" (?) rama obita pianką i jakąś kolorową tapicerką, można dobrać kształt wzór wielkość :)

A moze profesjonalnie zalozone tejpy lepiej by ci pomogly bo to ci ktos zakleja idealnie pod twoje potrzeby i odciaza ci kregoslup napewno.

Zaplacisz duzo mniej niz za pas, trzyma sie ponad tydzien moze to lepsze rozwiazanie na wyjazd? A nie chodzisz w pasie ktory grzeje i wkurza

Plastry do tapingu potrafią uczulać, zaklejaliśmy kiedyś K i musieliśmy przerwać, ale to trzeba sobie wypróbować ;)
Ja chyba się zgłoszę do znajomego fizjo, bo sama sobie kręgosłupa nie rozmasuje, a jest coraz gorzej ;/
 
Fajnie wygladaja te spiworki. Wczoraj ogladalam pare rzeczy na alli, ale potem czytalam, ze pare osob pisalo o kiepskiej jakosci tych rzeczy, tzn zeby nie kupowac tekstyliow i rzeczy ktore dziecko wklada do buzi, bo te materialy nie maja potrzebnych atestow, nie sa przygotowane do uzytku przez niemowlaki, sa nasaczone chemia i moga uczulac. Macie mamy jakies doswiadczenia z tekstyliami stamtad? Nie wiem co o tym myslec. Chcialam kupic duze otulacze muslinowe, no ale troche strach, nigdy nic tam nie bralam.
Ja mam kilka ubran dla syna i z jakoscia to takie troche chybil trafil, bo jedne nosi juz jakis czas, a inne koszulki np po dwoch/trzech praniach nadaja sie do spania ;p no i z rozmiarami tez roznie, np kupilam sobie kiedys sukienke rozm M, a nadaje sie idealnie dla 8 latki, bo oddalam corce kolezanki [emoji14] a innym razem kupilam kombinezon rozmiar M i wisial na mnie [emoji14] z dzieciecymi tak samo, bralam na syna 2T i czesc czekala az dorosnie, a czesc pasowala od razu.
 
Ja wracam z Krakowa z lux med byłam u endokrynolog.

Wkurzyła mnie , mam TSH 2,85 i ginekolog kazał iść po leki na obniżenie tak do 2,0 mówił żeby było max . A pani endokrynolog mówi że nie ma dramatu , co to za zwyczaje obniżać tabletkami TSH mi mówi ? Żeby nie panikowac iiiii nie dała żadnych leków .

Dała skierowanie na USG tarczycy TSH Ft4 Ft3 i coś tam jeszcze . I mówi że zobaczy co wyjdzie i bedziemy się zastanawiać .

Mam mieszane uczucia . Nie wiem co mam Myśleć kogo nie pytałam mówią zew ciąży są inne widełki i że faktycznie 2,0 powinno być . Skończy się tak że pójdę do gonekologa i mi da sam może receptę na jakiś lek skoro takie jaja robi endokrynolog.... :eek::eek::eek:

Moja endokrynolog trzyma się wytycznych towarzystwa endokrynologicznego dla kobiet w ciąży. Przy dobrych wynikach Usg, ft3, ft4 nie wprowadziła mi zadnych leków. Kazała tylko kontrolować tsh co miesiąc. Przy wyniku 2,45 zdecydowanie nie widziała powodu do wprowadzenia leczenia. Jakoś mądrze mi to tłumaczyła,ale nie umiem powtórzyć. :)
 
Fajnie wygladaja te spiworki. Wczoraj ogladalam pare rzeczy na alli, ale potem czytalam, ze pare osob pisalo o kiepskiej jakosci tych rzeczy, tzn zeby nie kupowac tekstyliow i rzeczy ktore dziecko wklada do buzi, bo te materialy nie maja potrzebnych atestow, nie sa przygotowane do uzytku przez niemowlaki, sa nasaczone chemia i moga uczulac. Macie mamy jakies doswiadczenia z tekstyliami stamtad? Nie wiem co o tym myslec. Chcialam kupic duze otulacze muslinowe, no ale troche strach, nigdy nic tam nie bralam.
Ja z tego powodu tam nie kupuję rzeczy dzięcych, ale jestem świadoma, że wiele rzeczy dostępnych w naszych sklepach (choćby pluszaki, tetra, pieluchy wielorazowe) to są właśnie te same chińskie co na Alli, ale zapakowane w folię z polskim napisem (polski kod kreskowy na opakowaniu niestety o niczym nie świadczy).
 
Widziałam tego Philipsa, slyszalam że świetny jest ten z Lovi. Podchodzą pod 300zl, ja koniecznie chce elektryczny na ręczny mogę nie mieć siły i nerwów.

Mnie znajoma poleca laktator elektryczny z firmy Philips Avent ale raczej drogie są .

Ja nie mam pojęcia nie znam się , puki co kupiłam teraz tylko ręczny laktator , też z Philips Avent dałam 125 zł .
 
Fajnie wygladaja te spiworki. Wczoraj ogladalam pare rzeczy na alli, ale potem czytalam, ze pare osob pisalo o kiepskiej jakosci tych rzeczy, tzn zeby nie kupowac tekstyliow i rzeczy ktore dziecko wklada do buzi, bo te materialy nie maja potrzebnych atestow, nie sa przygotowane do uzytku przez niemowlaki, sa nasaczone chemia i moga uczulac. Macie mamy jakies doswiadczenia z tekstyliami stamtad? Nie wiem co o tym myslec. Chcialam kupic duze otulacze muslinowe, no ale troche strach, nigdy nic tam nie bralam.
Spiworek do wozka to od producenta elodie, z metkami wszystko otrzymują dlatego cena 250 zł zamiast 450. A misiek to tylko 40 zł. Jak będzie bardzo dziadowskie to oczywiście odpuszczę. Ale były i po 12 zł więc clslwzielam że średniej Polki cenowej. Nie można brać najtańszych bo na pewno jakość słabą w większości przypadków. Ale jeśli polka średnia lub wyższa to myślę że będą ok.
 
U kogo byłaś w lux med? Bo tam byłam u 3 lek. z najlepszymi opiniami i było fatalnie, jeden rozwalił mi unormowany przez rok wynik.Nawet mogę wymienić Orłowska, Makowska i jeszcze jakaś stara baba która wogole nie powinna leczyć. Wkoncu zaczęłam chodzić do gościa z Kopernika. Ja przy takich wynikach uważam że powinno się zbijac tab. 25 ale najważniejsze jest ft4. Bo tam widać czy nie brakuje hormonów. A Tsh to przysadka i ona działa z opóźnieniem jeśli chodzi o wiarygodność wyniku.

Zrób szybko badania i daj znaka.Mi gin zawsze mówi że trzeba normowac tarczyce.

OTE="Leśny człowiek, post: 16859135, member: 180417"]Moja endokrynolog trzyma się wytycznych towarzystwa endokrynologicznego dla kobiet w ciąży. Przy dobrych wynikach Usg, ft3, ft4 nie wprowadziła mi zadnych leków. Kazała tylko kontrolować tsh co miesiąc. Przy wyniku 2,45 zdecydowanie nie widziała powodu do wprowadzenia leczenia. Jakoś mądrze mi to tłumaczyła,ale nie umiem powtórzyć. :)[/QUOTE]
 
reklama
Dziewczyny,
Czy któraś z Was ma ochotę sprawić troszkę radości synkowi mojej koleżanki? Będzie miał w sierpniu operacje (ma urostomie) a zaraz po niej ma piąte urodziny.
Marzy mu się dostać dużo kartek urodzinowych bo przez chorobę nie ma zbyt wielu kolegów.
Jeśli któraś z Was będzie chętna wrzucę posta mamy Sebusia.
 
Do góry