reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Kocurek wszystkiego najlepszego! Smacznego tortu i łatwego porodu :)

Dziewczyny w lidlu będą ubranka z diabłem tasmanskim od 09.07. Mąż uwielbia go i ma nawat tatuaż z jego podobizna. Artur rok temu jak były miał wszystko kupione z diabłem. W tym roku też tak będzie. A córcia z twitim czy jak to się pisze.
W ogóle od 09.07 będą chyba ubranka dla maluszków? Teraz juz sie chyba zmotywuje i kupie coś.
 
reklama
Jakbyś coś znalazła ustawę czy coś daj znać też będę szukać informacji . Bez jaj . Szkoda kasy.... Skoro coś jest za darmo to czemu mamy płacić . Ja też nie podaruje . Będę szukać pomocy i info jak to w końcu jest . Mam mało czasu . Już mam 26+5
Tutaj dziewczyny pisaly... podaly linki:
Link do: MZ: immunoglobuliny anty-RhD dla kobiet w ciąży RhD-ujemnych - Serwis Ginekologia i położnictwo

Link do: NFZ wprowadza nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży - Z URZĘDU
..jak bede szukac konkretow to napiszę..na razie swietowalam w MacDonalds ze lozysko poszlo do góry...i gdzies pomiedzy staram sie nadrobic... :)
 
Mam tak samo.. Dzis przy śniadaniu czytałam gazetę i czułam jak mi głowa spada ;p i w nocy śpię jak zabita:)

Ja osratnio w nocy się męczę z boku na bok , zasnąc nie mogę , pisze tu z Wami do 23 minimum... Potem budzę się w nocy bo np. siku i pęcherz aż boli ... Plus biodra oba mnie bolą w zależności na jakim boku śpię ... Dawniej spałam jak zabita 10 h ... Jeszcze w maju :(
 
Pilades najlepszego również. I też łatwego i szybkiego porodu życzę :) i zjedz coś dobrego :)
Jak pamiętam to ty kilka km ode mnie mieszkasz w miedzylesiu? Czemu się nie spotkamy jak jest cieplo? :)
Spotkamy sie :) Mój juz w wózku nie usiedzi, to spacer odpada (bo on tylko na rowerku biegowym, a ja go nie doganiam) ale na placu zabaw jak najbardziej!
 
Ci faceci to naprawdę inny gatunek [emoji6] Ale dużo też robi wychowanie. Moja teściowa jest taka, że wszystkich obsługuje i myśli, że taka jest rola kobiety. Nawet mnie spytała teraz w niedzielę jak wróciliśmy z mężem z wesela, czy mam obiad dla niego. Z jakiej kuźwa racji ja mam mieć obiad dla niego, a nie np. on dla mnie, skoro ja jestem w ciąży i źle się czuję? Z mężem mamy dogadane te sprawy. Wie, że musi sobie sam organizować jedzenie. Ale nie wpadnie na to, żeby się zatroszczyć o kogoś. U nich w domu tylko teściowa o wszystkich się troszczyła, a oni o nią i o siebie nawzajem nie. Nawet siostry mojego męża są takie obojętne. Trzeba mu mówić jak się czegoś potrzebuje, ale jest to strasznie trudne, jak się ciągle czegoś potrzebuje, bo nic samemu nie można zrobić... O posprzątanie w domu jest strasznie ciężko się u niego doprosić. Całe życie tego nie musiał robić. Sprzątały mama i siostry.
Piszecie też, że przeszkadza wam, że mężowie są nudni i rozlaźli - ja mam problem w drugą stronę. Mój ciągle chce coś robić i go nosi. Bardzo często nie ma go w domu, bo ma milion zainteresowań. I jest to fajne, jak można pójść gdzieś razem, ale niestety przez ostatnie pół roku nic nie mogłam razem z nim robić... Jak się urodzi dziecko, to też nie będzie dużo inaczej.
Ciezko bedziesz miala jak go nie naprostujesz ...
Za mojego tez robiły 2 siostry i mama doslownie wszystko..... jest dobry chlopak..rodzinny.....duzo umie..i naprawiac ...ale obowiazkow domowych nie.mial zadnych......
Kilka klotni..kilka rozmów... tlumaczenia...po paru latach dortarlam do niego...z roku na rok coraz wiexej robil...coraz mniej musialam przypominac...
Teraz jest idealnie :)
Jak nic nie zrobisz to tak bedziesz mu uslugiwac do końca....
Tylko ja zaobserwowalam u siebie, ze to ja sie nie szanowalam...bo uwazalam ze zanim sie o cos wykloce.to predzej sama to zrobie....i on wiedzial..ze ja i tak cos zrobie..kwestia godziny czy 2... ale nie koniec bo ile mozna było takbym robila do konca zycia..a to ma byc partnerstwo..a nie ksiaze i służba....
 
A taka ciekawostka , wczoraj pokazalam też wyniki TSH , mam 2,85 mlU/l gdzie niby norma z boku aż do 4,2 jest , a ginekolog mówi że za wysokie mam i że to niedoczynność tarczycy , mam iść po leki do endokrynolog. Mówi że max w ciąży 2,0 powinno być... Ciekawe co powie endokrynolog w poniedziałek udało mi się umówić w lux med na bezpłatną wizytę :)

Obecne normy to hyba pierwszy trymestr do 2,drugi trymestr do 2,5, trzeci trymestr do 3. Ja byłam u endokrynologa w drugim trymestrze z wynikiem 2,2. Kazała badać tsh co miesiąc i pilnie zglosic sie przy wyniku powyżej 2,5
 
reklama
Tak, mam od prywatnego lekarza napisane żeby mi podali. Dzwoniłam do ambolatorium aby się umówić. Zastrzyki podają we wtorki i czwartki. Trzeba się wpisać i na miejscu mieć badanie Combosa ważne 2 tyg i kartę ciąży.
Podaję numer do rejestracji 12 424 85 04.


Dziękuję Ci bardzo :) już wszystko wiem . Super oby się udało . Jutro może tam zadzwonię :)
 
Do góry