reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Nie wiem jakie doswiadczenia maja inne mamy ale ja przy grudniowym dziecku z kombinezonu korzystalistalam tylko jak byl mroz, czyli czesc stycznia i luty, w pozostale miesiace mial ocieplane spodenki i taka welniana kurteczke, na wiosne misiowy kombinezon i zupełnie wystarczylo. Dopiero pozniej jak w spacerowce dziecko siedzi to kombinezon jest musthave. W gondoli, jest cieplo, maluszka zawsze mozna dodatkowym kocykiem dokryc i nic mu nie bedzie. My wychodzilismy na 2 h zima na spacer i poza rozowym noskiem i policzkami nic mu niw bylo ;)
 
Nie wiem jakie doswiadczenia maja inne mamy ale ja przy grudniowym dziecku z kombinezonu korzystalistalam tylko jak byl mroz, czyli czesc stycznia i luty, w pozostale miesiace mial ocieplane spodenki i taka welniana kurteczke, na wiosne misiowy kombinezon i zupełnie wystarczylo. Dopiero pozniej jak w spacerowce dziecko siedzi to kombinezon jest musthave. W gondoli, jest cieplo, maluszka zawsze mozna dodatkowym kocykiem dokryc i nic mu nie bedzie. My wychodzilismy na 2 h zima na spacer i poza rozowym noskiem i policzkami nic mu niw bylo ;)
A to zależy jak komu wygodne. Ja wolę w kombinezon wsadzić dziecko bo mniej ubierania i szybciej po prostu. Jak cieplej to tylko to co w domu i kombinezon no i do spiwora , jak bardzo zimno to jakiś dres do tego koc i śpiwór :)
 
Dziewczyny a rozwazalyscie te ekologiczne wielorazowe pieluszki? Kurcze mnie sie to podoba, troche zaluje ze przy pierwszym nie zaczelam w temat inwestowac, bo teraz bym miala kuuupe kasy w portfelu wiecej. A wykorzystalabym znowu...
Już kiedyś był temat o tym, to nie jest taka kupa kasy w portfelu :) same pieluszki wielo kosztują tyle co paczka 30 pampersów, plus woda, środki do prania i dezynfekcji, jesień = nie wszystko schnie momentalnie, wiec musisz miec odpowiednio więcej wkładów, plus bliźniaki tak? jak dobrze kojarzę, wiec wszystko razy dwa - wg. policz sobie dobrze :)
 
Ja już po wizycie wszystko ok siurek nie zniknął dalej jest chłopczyk :biggrin2:
Waży 417g wszystkie narządy ma a ja mam łożysko z przodu ale powiedział że narazie jeszcze nie jest przodujace więc mam sie nie martwić:)
Szyjka4cm więc wszystko ok
Zdjęć nie mam bo cała buzia przyklejona do łożyska
Brawo i gratulacje chłopca!
 
reklama
Jak widzialam te sliczne otulacze na pieluszki to mi serce roslo ;)

Co będę mogła to pomogę.Syna nr 1 piekuchowalam w tetre i ceratę bo miał zapalenie skóry od pampow (każdych) potem zdobyłam.kilka wyszarganych wielo.

Drugiego pieluchowalam od wagi ok 4 kg. (Urodzeniową 3120) bo myślałam że skoro pierwszy miał ponad 4kg to drugi podobnie.
Tak więc żadnych pieluszek Nb (new Born noworodkowe) nie miałam.
Zamierzam kupić Idusia kilka otulaczy i składać terte.albo wkładać wkłady.Pozniej odziedziczy Nikoskowe kieszonki.
Część pewnie sprzedam (motyw piłka nożna, kosmos) albo wymienię na dziewczyńskie.

Warto skorzystać z biblioteki pieluchowej i wypożyczyć różne pieluszki aby sprawdzić czy w ogole ci to podchodzi i jaki system się sprawdza.Ja rowniez uzywam jednorazówek - czasem mi wielo nie wyschną, albo gdzieś do szpitala czy coś.Jak byłam chora podobnie , nie miałam sił aby płukać, prac i znosić do pralki (mam poza mieszkaniem)

Teraz w ogole sa bezproblemowe, bo nawet jak młody nawali kupę, to otwieram sedes, zrzucam ja do środka, płucze pieluszkowego pod prysznicem i wrzucam do wiaderka.Piore co 2-3 dni normalnie z ubrankami (są spłukane wcześniej) z dodatkiem proszku i odświeżacza.Bez płynu.

Jak coś nogę zaprosic do grup na FB w tym temacie.
sama po raz pierwszy będę pieluchowala nb

Do tej pory pieluchowalam niskobudżetowo (od 5 do 20 zł za pieluszkę)
 
Ostatnia edycja:
Do góry