reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tak jestem Rh Minus a mąż plus :-/Wcześniej tak było. Ale teraz zalecenia są jak zachodzie że przyjmuje się między 28 a 30tc, z uwagi na możliwe mikrouszkodzenia łożyska w ostatnich tygodnia. Nie zaszkodzi, jeśli dziecko będzie mieć grupę krwi po matce a pomoże jak po ojcu. Po porodzie jak dziecko będzie plusowe to dają jeszcze raz ale mniejszą dawkę. Do tej pory zastrzyk kosztował prawie 300zl ale od stycznia jest refundacja - podobno imuglobulina zalega w szpitalach i dlatego, bo mało jest wskazań do podania po porodzie. Jak się uda to wezmę w szpitalu, moja lekarka mi to załatwia.

Ja mam Brh -
Maz ma Arh +

Dziecko jsk mialo plus to tez w tylek zastrzyk po porodzie :/

A grupe krwi plodu to wy teraz sprawdzacie ?? Czy zastrzyk to juz profilaktycznie sie bierze......
 
reklama
Ja mam Brh -
Maz ma Arh +

Dziecko jsk mialo plus to tez w tylek zastrzyk po porodzie :/

A grupe krwi plodu to wy teraz sprawdzacie ?? Czy zastrzyk to juz profilaktycznie sie bierze......
Na NFZ od początku tego roku dostaje się za darmo profilaktycznie immunoglobulinę między 28 a 30 tygodniem ciąży. Zalecana jest dla wszystkich kobiet w ciąży, które mają Rh -
 
Ja na 1 prenataln6ch mialam z przodu wysoko.a 4 tyg poznirj na bliznie po cc....niestety nisko... i mam jeszcze 8 tyg zeby sie podnioslo.... chce wyczaic kiedu u wiekszosci z was sie podniesie, a kiedy tracic nadzieję....
Ja w 12mialam bardzo nisko, ryzyko przodujacego, w 20juz bylo wysoko na przedniej scianie.
 
Hmm. 20+4 dziś i dalej cisza ... W sensie nie czuje ruchów synka... Kilka razy tylko było jakieś muśnięcie skrzydełek motylka... Ciekawe kiedy się u mnie zacznie... Tak 2 tygodnie myślę daje Sobie ale potem to już chyba na bank powinnam czuć... :confused::baffled:

#imie dla synka...help

Wasze typy :

1. Jan , Jaś , Janek , Jasiek ( typ męża i dla niego nie ma innego )

2. Wiktor , Wiktorek.

3. Filip , Filipek

Puki co te 3 się powtarzają... :-D:-D:-D

1,3,2 :)
 
reklama
Do góry