reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja dziś po wizycie.
Szyja dlugasna - 5,9cm, zamknięta.
Łożysko wiem, ze po raz pierwszy mam na przedniej ścianie i chyba przez to nie czuje ruchów :(.
Poza tym wszystko super, wyniki wzorowe.
Oby też dzidzia taka zdrowa wzorowo była...
Też mam to łożysko na przedniej ścianie i dużo gorzej wszystko czuję niż w pierwszej ciąży (jeśli w ogóle). Ale pamiętam, że miałam totalnie dość wtedy tego maltretowania przez bobasa, więc może teraz będzie lepiej dzięki temu :-)
 
reklama
Ja właśnie zakończyłam porzadki w szafce Szymka. Ostatnio wpadła mi w ręce paka fajnych,polskich ciuszków za parę groszy top wzięłam,poprałam i stwierdziłam,że czas zanotować ile czego mam. I wychodzi na to,że na 56 juz właściwie mam komplet,tylko jeszcze cos wyjściowego potrzeba i ze 3 pajace,moze jeszcze kilka bodziaków. Za to na 62,niewiadomo skąd,mam kilkanaście sztuk bodziaków+inne ciuszki w róznych konfiguracjach. Ale cieszę się,że to policzyłam bo już mam hamulec zakupowy :D
 
To super, że imu będzie za darmo i reszta też ok. Ja mam nadzieję że też moje wiązadla się nie pogorszą i dotrwam do Cc.
Już nie jeżdżę na zakupy aby nic nie dźwigać albo dzwonię żeby mąż wyniósł z auta ale koty swoje jeszcze noszę bo ważą 2, 5 i 4 :-)
Dzisiaj wogole wywalilo mi brzuch jakbym była w 50 tygodniu :-(

Byłam właśnie na wizycie i lekarka bardzo zadowolona z wszystkiego poza wagą oczywiście była :-) Mówiła, że dostanę od niej skierowanie i immuno będę mieć bezpłatnie. A na te bóle więzadeł tylko przytaknęła, że może tak być jak mówię, ale mówiła, że usg spojenia łonowego co najwyżej po 35 tygodniu można zrobić (żeby zobaczyć, że to na pewno zapalenie, a nie rozejście), ale skoro i tak będzie planowana cc, to bez sensu :-)

Od dźwigania teraz na pewno tego nie mam, bo od stycznia nic totalnie nie podnoszę, nie robię zakupów i w domu też nic ciężkiego nie robię. Nawet kotów nie podnoszę, bo ważą po 6 kg [emoji1] Ja to sobie tłumaczę tym, że nie wszystkie kobiety się po prostu nadają do chodzenia w ciąży.
 
Ostatni raz zamawiałam coś przez neta nie dopytujac o szczegóły przedmiotu...
Kupiłam rower córce na dzień dziecka. Przesyłka ekspresowa. A w środku... Owszem, to co miało być, ale w częściach takich, że dosłownie każda śrubka osobno. Aż się zdziwiłam, że szprychy łaskawie w kołach już były. Obejrzałam masę tutoriali na jutubie i złożyłam to cholerstwo po prawie 5h... Nigdy wiecej.
 
Ja też jestem hujemna [emoji1] Immunoglobulinę dawali mi po pierwszym porodzie i po poronieniu. Teraz ginekolog już zapowiadała, że w lipcu będę się musiała zgłosić do szpitala na zastrzyk. Mam nadzieję, że darmowy, bo do gin chodzę prywatnie [emoji6]
Mi tez mówiła że dostanę imonoglobulinę w 28 tyg ale w sumie tez nie wiem czy na NFZ
 
Na NFZ od początku tego roku dostaje się za darmo profilaktycznie immunoglobulinę między 28 a 30 tygodniem ciąży. Zalecana jest dla wszystkich kobiet w ciąży, które mają Rh -

Mi nic lekarz nie mówił nic nt temat. Trzeba prowadzić ciszę na NFZ ?
 
Ostatni raz zamawiałam coś przez neta nie dopytujac o szczegóły przedmiotu...
Kupiłam rower córce na dzień dziecka. Przesyłka ekspresowa. A w środku... Owszem, to co miało być, ale w częściach takich, że dosłownie każda śrubka osobno. Aż się zdziwiłam, że szprychy łaskawie w kołach już były. Obejrzałam masę tutoriali na jutubie i złożyłam to cholerstwo po prawie 5h... Nigdy wiecej.
Mama chlopca z naszego przedszkola tez poczynila taki zakup i kiedys chlopaki jeździli i nagle pedal sie odkrecil ;) Za to my mamy z decathlona i blokuja sie hamulce, ale maz oczywiscie zamiast zawieźć na naprawe gwarancyjna, sam reguluje
 
reklama
Ostatni raz zamawiałam coś przez neta nie dopytujac o szczegóły przedmiotu...
Kupiłam rower córce na dzień dziecka. Przesyłka ekspresowa. A w środku... Owszem, to co miało być, ale w częściach takich, że dosłownie każda śrubka osobno. Aż się zdziwiłam, że szprychy łaskawie w kołach już były. Obejrzałam masę tutoriali na jutubie i złożyłam to cholerstwo po prawie 5h... Nigdy wiecej.

mi też tak przyszedł, zareklamowałam go, dostałam zwrot kasy i kupiłam stacjonarnie w całości ;)
 
Do góry