reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczynki 2 pytania odnośnie lata ...

1. Jakie preparaty są dobre na słońce dla kobiet w ciąży ? Tzn jakas ochrona kremy z filtrem najlepiej dla alergika ? Nie planuje się opalać w tym roku ale jak na specer czy działkę pasuje się czymś posmarować ...

2. Takie troszkę krępujące pytanie hahaha ,
Może bardziej mamy obecne cos powiedzą , jak jest z depilacja bikini w ciąży potem jak już jest duzyy brzuszek ? Da się czy ciężko czy nie realne tam sięgnąć jak jest brzuszek .... ?

Z nogami pewnie zdecydowanie łatwiej....

Tak mnie naszło bo teraz ciepło i trZeba się ogarniać z nóżkami depilacja :sorry::rolleyes:
 
reklama
Niby mówią że to przepowiadajace ale ja je miałam co 3 min od 33 tc. Gdyby nie to ze pęcherz miałam gruby to bym przed czasem urodziła. Na ktg się chodziło i piękne wyniki po 100/110/120
Ja miałam cały 7, 8 i 9 miesiąc dość często te skurcze, ale dopiero w 9 miesiącu podczas ktg mi powiedzieli, że to skurcz. Wcześniej byłam święcie przekonana, że dziecko mi przeponę uciska i stąd to ściskanie w górze brzucha i problem ze złapaniem oddechu :-O
 
Z tymi dostawkami o nie jest tak ? ;-)
20180503_120240.png
 

Załączniki

  • 20180503_120240.png
    20180503_120240.png
    287,2 KB · Wyświetleń: 479
Tez mam hpv i miałam na zmiany kładziony specjalny (....)
Ale hpv to chyba nie jest wskazanie do CC jak naturalna mama pisała ?

Właśnie jest wskazaniem i to bardzo poważnym. Ale tylko wtedy, gdy się opryszczka wydostaje na zewnątrz narządów rodnych. Chodzi o to, że gdy dziecko, przechodzące przez kanał podczas porodu, miało kontakt z taką opryszczka, to jest natychmiast zarażone i są jakieś powikłania zdrowotne wówczas. Ale nie wiem do końca co i jak bo się nie wczytywałam.
 
Właśnie jest wskazaniem i to bardzo poważnym. Ale tylko wtedy, gdy się opryszczka wydostaje na zewnątrz narządów rodnych. Chodzi o to, że gdy dziecko, przechodzące przez kanał podczas porodu, miało kontakt z taką opryszczka, to jest natychmiast zarażone i są jakieś powikłania zdrowotne wówczas. Ale nie wiem do końca co i jak bo się nie wczytywałam.

No ale jak ktoś ma już te klykciny wyleczone to chyba wtedy nie jest wskazaniem ?
 
Dziewczynki 2 pytania odnośnie lata ...

1. Jakie preparaty są dobre na słońce dla kobiet w ciąży ? Tzn jakas ochrona kremy z filtrem najlepiej dla alergika ? Nie planuje się opalać w tym roku ale jak na specer czy działkę pasuje się czymś posmarować ...

2. Takie troszkę krępujące pytanie hahaha ,
Może bardziej mamy obecne cos powiedzą , jak jest z depilacja bikini w ciąży potem jak już jest duzyy brzuszek ? Da się czy ciężko czy nie realne tam sięgnąć jak jest brzuszek .... ?

Z nogami pewnie zdecydowanie łatwiej....

Tak mnie naszło bo teraz ciepło i trZeba się ogarniać z nóżkami depilacja :sorry::rolleyes:
Na czuja albo z lusterkiem [emoji23] mi malzonek poprawial niedociagniecia [emoji23] no ale my to jestesmy inni [emoji23]

A co do upalow, wy narzekacie a u mnie 12 stopni [emoji14] nie wiem czy sie uzalac czy sie cieszyc [emoji14]
 
@Aga10_2018 Trochę tak, ale gorzej było bez dostawki, bo wtedy to absolutnie pilnowałam, żeby odłożyć dziecko w środek. A z dostawką to mi wisiało, gdzie się poturla ;)

Dziewczynki 2 pytania odnośnie lata ...

1. Jakie preparaty są dobre na słońce dla kobiet w ciąży ? Tzn jakas ochrona kremy z filtrem najlepiej dla alergika ? Nie planuje się opalać w tym roku ale jak na specer czy działkę pasuje się czymś posmarować ...
Sama chętnie się dowiem o filtry, bo niby teorię znam, żeby nie kupować tych przenikających i że niby najlepsze mineralne filtry, ale ja taaaaak nie cierpię tego bielenia po tlenu cynku.
Co do teorii, to tu jest w pigułce:
Link do: Składniki, których warto unikać będąc w ciąży i karmiąc piersią | Sroka o....
Link do: Szokująca nieświadomość | Sroka o....
2. Takie troszkę krępujące pytanie hahaha ,
Może bardziej mamy obecne cos powiedzą , jak jest z depilacja bikini w ciąży potem jak już jest duzyy brzuszek ? Da się czy ciężko czy nie realne tam sięgnąć jak jest brzuszek .... ?

Z nogami pewnie zdecydowanie łatwiej....

Tak mnie naszło bo teraz ciepło i trZeba się ogarniać z nóżkami depilacja :sorry::rolleyes:
Krępujące to by było, gdybyś pytała, czy się depilujemy na zero :p A co do nóg, to ja już teraz nie mogę skarpetek włożyć, ale jeszcze jakoś golę nogi na siedząco.
Ja miałam cały 7, 8 i 9 miesiąc dość często te skurcze, ale dopiero w 9 miesiącu podczas ktg mi powiedzieli, że to skurcz.
W poprzedniej ciąży czułam skurcze właśnie od 7 miesiąca i jak się zrobiły mocne w 35-36 tc, to zgłosiłam, że chcę ktg. Ale lekarz uważał, że szyjka długa, więc odesłał mnie do domu, a za kilkanaście godzin trafiłam ze skróconą szyjką do szpitala, podłączyli mnie do ktg i twierdzili, że żadnych skurczy nie ma. Poleżałam tak 4 godziny aż coś zobaczyli na ktg i zaczęli mi wmawiać, że dadzą mi na powstrzymanie. A tam już pełne rozwarcie i głowa w kanale. Także ja już ktg nie wierzę ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki 2 pytania odnośnie lata ...

1. Jakie preparaty są dobre na słońce dla kobiet w ciąży ? Tzn jakas ochrona kremy z filtrem najlepiej dla alergika ? Nie planuje się opalać w tym roku ale jak na specer czy działkę pasuje się czymś posmarować ...

2. Takie troszkę krępujące pytanie hahaha ,
Może bardziej mamy obecne cos powiedzą , jak jest z depilacja bikini w ciąży potem jak już jest duzyy brzuszek ? Da się czy ciężko czy nie realne tam sięgnąć jak jest brzuszek .... ?

Z nogami pewnie zdecydowanie łatwiej....

Tak mnie naszło bo teraz ciepło i trZeba się ogarniać z nóżkami depilacja :sorry::rolleyes:
Ja jedynie na twarz stosuje La Roche- Posay z filtrem 50. Ale ja mam ciemną karnacje i słońce mnie tak nie łapie strasznie.

Co do golenia...Bo w życiu nie wyobrażam sobie tam DEPILACJI, to zostaje lusterko i na wyczucie...albo mąż...
Mi pod koniec ciąży pomagał w tej dyscyplinie mąż [emoji4]
Podejrzewam, że teraz będzie podobnie [emoji16]
 
Do góry