reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

dziewczyny czy przy usg prenatalnym zawsze sie robi test z krwi? Bo dostalam skierowanie tylko na usg i nie wiem czy prywatnie w takim razie tej krwi nie robic. Ciekawe na ile samo usg jest w stanie pokazac czy wszystko jest ok pod wzgl jakichs wad.
Właśnie czy któraś z Was mogłaby się wypowiedzieć na ten temat? Ja też nie wiem o co w tym chodzi ? Że USG i krew jeszcze to jest całe prenatalne? Czy robi się tylko USG a jak dodatkowo krew to jest już jakieś rozszerzone?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozmawiałam dziś z kuzynka z Wiednia która tez jest w ciąży i u nich do ginekologa chodzi się co 2,5 miesiąca w ciąży jak jest wszytko Ok i 3 usg w trakcie ciąży. Coraz częściej słyszę o szkodliwości usg zbyt częstego dla dziecka a mój lekarz karze mi przychodzić co 3 tyg . Nie wiem po co tak często - głupio jest mi to zakwestionować ponieważ jest to taka sława i najlepszy lekarz w okolicy ze cudem się do niego dostałam i zasugerowanie rzadszych wizyt- jakoś mi tak głupio


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do tematu basenów chodzę i nic mi nie jest ale nigdy nie miałam tendencji do infekcji tamtych miejsc Wiec to może od podatności zależy. Bolą mnie krzyże - tak jakby kości macicy się rozszerzały tak czuje i basen pomocny


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi z wózków podobają sie bardzo anex sport, ale muszę poczytac opinie i pooglądać jeszcze inne. Większy problem pewnie będzie z fotelikiem do auta.
 
W porządku ;).Mi m apomóc na poronienia nawykowe. Moja lekarka uważa, że gdy występuje pewien zespół nieprawidłowości w organizmie, zaskakująco często on jest bardzo podobny u kobiet (insulina na czczo powyżej jakiejs wartości, za niska witamina d, homocysteina, oraz mutacje w genach u mnie MTFHR oraz PAI) leczy sie to zestawem leków i witamin (heparyna, metformina, metylowany kwas foliowy, accard, i od groma witamin) plus progesteron wedle potrzeby.
Ale dziewczynom z pcos pomaga zajść.
Cukrzycy ciążowej chyba sie tak nie leczy, ale jak ktos miał cukrzyce przed ciążą to może tak. Ja nie miałam (poki co) ale teraz glukoza na czczo rośnie niestety i zobaczymy.





O cukrzycy ciążowej pisałam pracę licencjacką, a teraz piszę magisterską o mutacjach MTHFR :) Dużo kobiet zachodzi w ciąże lecząc się metforminą na cukrzycę i wtedy PTD zaleca przejście od razu na insulinę. Sama mam mutację MTHFR, PAI i niską wit. D imnie nastraszyłaś ;)
 
Właśnie czy któraś z Was mogłaby się wypowiedzieć na ten temat? Ja też nie wiem o co w tym chodzi ? Że USG i krew jeszcze to jest całe prenatalne? Czy robi się tylko USG a jak dodatkowo krew to jest już jakieś rozszerzone?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
Badana jest przeziernosc karkowa, kość nosowa i przeplywy. Jeśli widać to również można szacować płeć.

Ja mam skierowanie na krew i mocz.na ostatniej wizycie dał i kazał zrobić za 3,5 tyg i aby za miesiąc umówić się na wizytę. Więc skierowanie czeka do zrobienia.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
Badana jest przeziernosc karkowa, kość nosowa i przeplywy. Jeśli widać to również można szacować płeć.

Ja mam skierowanie na krew i mocz.na ostatniej wizycie dał i kazał zrobić za 3,5 tyg i aby za miesiąc umówić się na wizytę. Więc skierowanie czeka do zrobienia.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
Ok ale na tym skierowaniu z krwi są jakie badania np? Jakieś oznaczenie genów ? Czy co? Bo zwykle badania krwi typu morfologia,kila,igg, HPV, HIV itd to też mialam...czy to są jakieś inne ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry