reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ok ale na tym skierowaniu z krwi są jakie badania np? Jakieś oznaczenie genów ? Czy co? Bo zwykle badania krwi typu morfologia,kila,igg, HPV, HIV itd to też mialam...czy to są jakieś inne ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
Nieeee, badanie 'prenatalne' to USG miedzy 11-14 t.c. można to rozszerzyć odpłatnie o test pappa itp. które wykonuje się z krwi, ale jeśli nie jesteś w grupie ryzyka... ja nie robię.
A krew to zupełnie inna beczka :) ja poszłam na pierwszą wizytę z wynikami toxo, cmv, rozyczka, hpv itp.:) to są badania, które i tak trzeba wykonać w I trymestrze, wiec zrobilam, a na prenatalne ide juz tylko na usg.
 
reklama
Nieeee, badanie 'prenatalne' to USG miedzy 11-14 t.c. można to rozszerzyć odpłatnie o test pappa itp. które wykonuje się z krwi, ale jeśli nie jesteś w grupie ryzyka... ja nie robię.
A krew to zupełnie inna beczka :) ja poszłam na pierwszą wizytę z wynikami toxo, cmv, rozyczka, hpv itp.:) to są badania, które i tak trzeba wykonać w I trymestrze, wiec zrobilam, a na prenatalne ide juz tylko na usg.
Ok, dziękuję trochę jaśniej mi to wytłumaczyłas. Ja jestem w 10 tyg( miałam już ten podstawowe badania krwi) i właśnie za dwa tyg mam iść na to prenatalne...i lekarz jak mi mówił o tym USG to mówił też właśnie o pappa i coś ze któres jest płatne ale tak się denerwowałam USG które było jeszcze przede mną że średnio go słuchałam [emoji23]...tylko dlaczego w takim razie niektóre kobiety tu piszą że całe prenatalne to jest USG plus krew? Bo z tego co piszesz i co ja też zrozumiałam od lekarza prenatalne to samo USG a z krwi to już pappa ? Czy samo USG nie wychwyci zespołu Downa .?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha i czy jeśli chodzę na NFZ do gin to USG prenatalne należy mi się za darmo ? Dobrze rozumiem że wtedy musiałabym doplacic tylko za ten pappa ? Bo nie mam wskazań do niego...

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny która pomoże mi to jakoś ogarnąć i wytłumaczy jak to jest, mianowicie 1,5 tyg.temu byłam na NFZ u gin. i dał mi cały pakiet badań do zrobienia.Dzis byłam prywatnie i ta sama historia, również od oby dwóch dostałam skierowanie na badania prenatalne.Jak mam to teraz ogarnąć, robić podwójnie badania, a co z prenatalnymi? Jak to rozwiązać?
 
Ok ale na tym skierowaniu z krwi są jakie badania np? Jakieś oznaczenie genów ? Czy co? Bo zwykle badania krwi typu morfologia,kila,igg, HPV, HIV itd to też mialam...czy to są jakieś inne ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
To jest wszystko miałam zlecone na pierwszej wizycie.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
Dziewczyny która pomoże mi to jakoś ogarnąć i wytłumaczy jak to jest, mianowicie 1,5 tyg.temu byłam na NFZ u gin. i dał mi cały pakiet badań do zrobienia.Dzis byłam prywatnie i ta sama historia, również od oby dwóch dostałam skierowanie na badania prenatalne.Jak mam to teraz ogarnąć, robić podwójnie badania, a co z prenatalnymi? Jak to rozwiązać?
A po co chodzisz do dwóch lekarzy? Bo jeśli po to żeby mieć badania na NFZ to zrób te z NFZ i idź do tego prywatnego jeśli np jest lepszy i tyle [emoji4]

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ok, dziękuję trochę jaśniej mi to wytłumaczyłas. Ja jestem w 10 tyg( miałam już ten podstawowe badania krwi) i właśnie za dwa tyg mam iść na to prenatalne...i lekarz jak mi mówił o tym USG to mówił też właśnie o pappa i coś ze któres jest płatne ale tak się denerwowałam USG które było jeszcze przede mną że średnio go słuchałam [emoji23]...tylko dlaczego w takim razie niektóre kobiety tu piszą że całe prenatalne to jest USG plus krew? Bo z tego co piszesz i co ja też zrozumiałam od lekarza prenatalne to samo USG a z krwi to już pappa ? Czy samo USG nie wychwyci zespołu Downa .?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom

Tak jak napisałam prenatalne to usg, krew to krew. :) Usg 11-14tc wychwytuje podobno 80% wad rozwojowych, czyli margines błędu jest, ale ryzyko wad rośnie wraz z wiekiem ciężarnej dlatego nie wiem czy po 30 czy po 35rż zaleca sie dodatkowo wykonanie testu Pappa, zeby wykluczyć zespół Downa.
Gdybyś miała zrobić na następną wizytę jakieś badania - dostajesz skierowanie, skoro go nie masz - przyniosłaś już wszystkie niezbędne lekarzowi badania na daną chwilę :)

Z tego co wiem, prenatalne usg jest refundowane przez NFZ, ale ja chodzę prywatnie, to niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę. Test Pappa w Polsce nie jest refundowany, jest płatny (dla każdego?)
 
A po co chodzisz do dwóch lekarzy? Bo jeśli po to żeby mieć badania na NFZ to zrób te z NFZ i idź do tego prywatnego jeśli np jest lepszy i tyle [emoji4]

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom

No u mnie jest sytuacja mega zakręcona :) chciałam tylko na NFZ bo lekarz jeśli chodzi o wizytę bardzo dobrze mnie przebadał i poświęcił dużo czasu ale..nie wpisze mi L4 :(.
Więc dziś poszłam prywatnie gdzie wizyta trwała 5 min , lekarz nie specjalny, ale wypisał L4 . Już sama nie wiem co robić.
 
reklama
Dziewczyny która pomoże mi to jakoś ogarnąć i wytłumaczy jak to jest, mianowicie 1,5 tyg.temu byłam na NFZ u gin. i dał mi cały pakiet badań do zrobienia.Dzis byłam prywatnie i ta sama historia, również od oby dwóch dostałam skierowanie na badania prenatalne.Jak mam to teraz ogarnąć, robić podwójnie badania, a co z prenatalnymi? Jak to rozwiązać?
Zrób badania ze skierowania na nfz i pokaż je u obu lekarzy ;)
 
Do góry