reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć dziewczyny ja dzisiaj po badaniach tych pierwszych szczuplejsza o 295zł :surprised: ale trudno aby wyniki były tylko dobre :)

Asiaxkk przykro mi ale trzymam kciuki aby następnym razem się udało :)
 
reklama
Słusznie. Zadzwonię jutro. Podobno wynik ma być jak najbliżej usg aby parametry się zgadzało. Ale wolę się upewnić po nie jest to tanie badanie i chce żeby było prawidłowe.

Mi lekarz mówił, że najpierw usg, a po badanie z krwi. Tego samego dnia albo następnego. Ale z tego co kojarzę to dziewczyny pisały też, że można przed.
Może zadzwoń tam gdzie będzie usg o zapytaj?

 
Cześć dziewczyny ja dzisiaj po badaniach tych pierwszych szczuplejsza o 295zł :surprised: ale trudno aby wyniki były tylko dobre :)

Asiaxkk przykro mi ale trzymam kciuki aby następnym razem się udało :)
To ja podobnie. Robiłam hiv i babka mówi że powtórkę po 12 tygodniu ciąży się robi u kobiet ciężarnych.
 
Pierwsze słyszę aby powtarzać HIV.
Tu jest fajna ściąga.

https://mamotoja.pl/pub/checklisty/badania-w-ciazy.jpg

Obowiązkowe? Ja miałam na nfz robione jedynie morfologię, glukozę, mocz, wagę i pomiar ciśnienia..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxm6kqiejz1.png
 
Obowiązkowe? Ja miałam na nfz robione jedynie morfologię, glukozę, mocz, wagę i pomiar ciśnienia..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxm6kqiejz1.png
Może jeszcze będziesz miała do zrobienia na kolejnej wizycie. Ja mialam kile, glukoze, toksoplazmowe, rozyczke, hiv, cyto coś tam
 
reklama
Pierwsze słyszę aby powtarzać HIV.
Tu jest fajna ściąga.

https://mamotoja.pl/pub/checklisty/badania-w-ciazy.jpg
Organizm potrzebuje około 12 tygodni na wyprodukowanie przeciwciał w ilości możliwej do wykrycia przez test. Ten czas tzw. okienko serologiczne. Tak więc, aby uzyskać wiarygodny wynik testu, musi upłynąć co najmniej 12 tygodni od ostatniej ryzykownej sytuacji, w której mogło dojść do zakażenia. Czyli jak jestem w 8 tygodniu ciąży to po 4 tygodniach mam powtórzyć.
 
Do góry