reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tak jak napisałam prenatalne to usg, krew to krew. :) Usg 11-14tc wychwytuje podobno 80% wad rozwojowych, czyli margines błędu jest, ale ryzyko wad rośnie wraz z wiekiem ciężarnej dlatego nie wiem czy po 30 czy po 35rż zaleca sie dodatkowo wykonanie testu Pappa, zeby wykluczyć zespół Downa.
Gdybyś miała zrobić na następną wizytę jakieś badania - dostajesz skierowanie, skoro go nie masz - przyniosłaś już wszystkie niezbędne lekarzowi badania na daną chwilę :)

Z tego co wiem, prenatalne usg jest refundowane przez NFZ, ale ja chodzę prywatnie, to niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę. Test Pappa w Polsce nie jest refundowany, jest płatny (dla każdego?)
Nie dostałam skierowania ale właśnie na następnej wizycie mam się widzieć z lekarzem na tym prenatalnych i teraz nie wiem jak bym chciała wykonać dodatkowo pappa to powinnam już chyba mieć ze sobą ten wynik na USG ? Czy nie ?

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No u mnie jest sytuacja mega zakręcona :) chciałam tylko na NFZ bo lekarz jeśli chodzi o wizytę bardzo dobrze mnie przebadał i poświęcił dużo czasu ale..nie wpisze mi L4 :(.
Więc dziś poszłam prywatnie gdzie wizyta trwała 5 min , lekarz nie specjalny, ale wypisał L4 . Już sama nie wiem co robić.
Ahaaa no rozumiem...hmmm to rzeczywiście zrób badania na NFZ idź do jednego i do drugiego, nie podejrzewam żeby ten prywatny wnikał czy placilas za nie czy nie, bo przecież na badaniach nie jest to napisane [emoji4]....swoją drogą co ci lekarze mają za problem z tymi zwolnieniami....nie rozumiem tego [emoji19] co to kogo interesuje jak się czujesz, jesteś w ciąży i należy Ci się zwolnienie jak psu zupa.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy taki lekarz z Nfz który skierował mnie na te badania to on sobie tych badań nie zostawia do kartoteki?
Mój nie zostawiał, tylko spisał sobie. Chociaż jak miałam robione teraz na wizycie już w szpitalu jeszcze jakieś dwa dodatkowe to nie dostałam ich do łapy tylko pani w laboratorium powiedziała że wyślą na oddzial do info lekarza...ale to przypadek bo zapomniałam mi kiły wpisać na skierowaniu i jesXze czegos...wiec raczej powinien oddac

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy taki lekarz z Nfz który skierował mnie na te badania to on sobie tych badań nie zostawia do kartoteki?
nie wiem, skseruj sobie, albo powiedz wprost, ze chodzisz do drugiego prywatnie i chcesz mu te badania pokazać. Nie powinien robić problemów.
Na badaniach jest napisane, czy byly wykonane na skierowanie danego lekarza/poradni czy odpłatnie prywatnie, wiec i tak będą widziec i tak :)

@ola_9090 nie wiem, czy test pappa robi sie przed usg czy tego samego dnia, to juz musisz zadzwonic do gabinetu i zapytać.
 
nie wiem, skseruj sobie, albo powiedz wprost, ze chodzisz do drugiego prywatnie i chcesz mu te badania pokazać. Nie powinien robić problemów.
Na badaniach jest napisane, czy byly wykonane na skierowanie danego lekarza/poradni czy odpłatnie prywatnie, wiec i tak będą widziec i tak :)

@ola_9090 nie wiem, czy test pappa robi sie przed usg czy tego samego dnia, to juz musisz zadzwonic do gabinetu i zapytać.
Tak właśnie muszę zrobić ... zadzwonie jeszcze raz do mojego lekarza żeby mi to wytłumaczył co i jak po kolei. Mimo wszystko dziekuje, sporo mi rozjaśniłaś [emoji4]

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ahaaa no rozumiem...hmmm to rzeczywiście zrób badania na NFZ idź do jednego i do drugiego, nie podejrzewam żeby ten prywatny wnikał czy placilas za nie czy nie, bo przecież na badaniach nie jest to napisane [emoji4]....swoją drogą co ci lekarze mają za problem z tymi zwolnieniami....nie rozumiem tego [emoji19] co to kogo interesuje jak się czujesz, jesteś w ciąży i należy Ci się zwolnienie jak psu zupa.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja na wynikach badan mam nazwisko lekarza, ktory zlecil badanie [emoji14]

4c3tskjoppjijysx.png
 
Ahaaa no rozumiem...hmmm to rzeczywiście zrób badania na NFZ idź do jednego i do drugiego, nie podejrzewam żeby ten prywatny wnikał czy placilas za nie czy nie, bo przecież na badaniach nie jest to napisane [emoji4]....swoją drogą co ci lekarze mają za problem z tymi zwolnieniami....nie rozumiem tego [emoji19] co to kogo interesuje jak się czujesz, jesteś w ciąży i należy Ci się zwolnienie jak psu zupa.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
To ich interesuje bo ZUS nie ma kasy aby każdemu płacić za zwolnienia. I ginekolodzy mają dużo kontroli pod tym względem. Jeśli dadzą zwolnienie bez przyczyny to dostają jakąś tam karę ale i pacjence rozpoczynają proces o "okradanie państwa". Słyszałam o 2 takich przypadkach i niestety dziewczyny przegrały i musiały zwracać pieniądze które "otrzymały z ZUS u"
Więc jeśli nie masz niekorzystnych warunków pracy, albo pracodawca może cię przenieść na inne stanowisko pracy (mówię o zdrowych ciazach) to nie powinnas iść na zwolnienie.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
reklama
Do góry