reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Trochę bez sensu. Przecież zapłodnienie nie jest często ostatnim stosunkiem, teoretycznie ryzykowne zachowania mogą być również w ciąży jesli się współżyje.

Ja jutro robię dodatkowo cytomegalie. Nie ma jej w tabeli jest groźna i poświęce te 70zl

Organizm potrzebuje około 12 tygodni na wyprodukowanie przeciwciał w ilości możliwej do wykrycia przez test. Ten czas tzw. okienko serologiczne. Tak więc, aby uzyskać wiarygodny wynik testu, musi upłynąć co najmniej 12 tygodni od ostatniej ryzykownej sytuacji, w której mogło dojść do zakażenia. Czyli jak jestem w 8 tygodniu ciąży to po 4 tygodniach mam powtórzyć.
 
Trochę bez sensu. Przecież zapłodnienie nie jest często ostatnim stosunkiem, teoretycznie ryzykowne zachowania mogą być również w ciąży jesli się współżyje.

Ja jutro robię dodatkowo cytomegalie. Nie ma jej w tabeli jest groźna i poświęce te 70zl
Dlatego powinno się powtórzyć w 3 trymestrze badanie na hiv zgodnie z zaleceniem. "W ciąży test na HIV powinno się wykonać dwa razy: do 10. tygodnia i między 33. a 37. tygodniem."
 
Hej dziewczyny. Podczytuje Was od dluzszego czasu, nie ujawniałam się bo miałam dużo wątpliwości co do mojej ciąży. 15 stycznia poroniłam w 6 tyg ciąży, ciąża od początku słabo się rozwijała więc przeczuwałam co mnie czeka... ale chwile po poronieniu zaszłam w kolejną ciąże. Aktualnie 7 tydz 2 dzień. Serducho bije 155 razy na minute, maluch ma 94mm. Mam nadzieje, że wszystko tym razem będzie w porządku :) nazywam się Martyna, mam 24 lata, jestem mamą 3,5 letniego Ernesta i jestem z pod Warszawy :)
 
Widziałam, że piszecie już o wózkach. Ktoras z Was pisała że przymierza sie do quinny. Osobiscie mam quinnu mood czarny na bialym stelazu, Ernest do tej pory miesci sie w spacerowce, bardzo polecam :) ale teraz zachorowalam na mima xari srebrnym z ramą w różowym złocie. Jest przepieeeeeknyyyy... oczywiscie dla dziewczynki:p jezeli bedzie chlopiec to pewnie zostane przy tym wozku co mamy. Pod koniec gwarancji wymienili nam caly wozek na nowy, jest prawie jak nowka sztuka.
 
Widziałam, że piszecie już o wózkach. Ktoras z Was pisała że przymierza sie do quinny. Osobiscie mam quinnu mood czarny na bialym stelazu, Ernest do tej pory miesci sie w spacerowce, bardzo polecam :) ale teraz zachorowalam na mima xari srebrnym z ramą w różowym złocie. Jest przepieeeeeknyyyy... oczywiscie dla dziewczynki:p jezeli bedzie chlopiec to pewnie zostane przy tym wozku co mamy. Pod koniec gwarancji wymienili nam caly wozek na nowy, jest prawie jak nowka sztuka.
A dokładnie jak spod Warszawy? Bo ja Warszawa :)

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
Hej dziewczyny. Podczytuje Was od dluzszego czasu, nie ujawniałam się bo miałam dużo wątpliwości co do mojej ciąży. 15 stycznia poroniłam w 6 tyg ciąży, ciąża od początku słabo się rozwijała więc przeczuwałam co mnie czeka... ale chwile po poronieniu zaszłam w kolejną ciąże. Aktualnie 7 tydz 2 dzień. Serducho bije 155 razy na minute, maluch ma 94mm. Mam nadzieje, że wszystko tym razem będzie w porządku :) nazywam się Martyna, mam 24 lata, jestem mamą 3,5 letniego Ernesta i jestem z pod Warszawy :)
Witamy :) trzymam kciuki żeby tym razem się udało
 
dziewczyny czy przy usg prenatalnym zawsze sie robi test z krwi? Bo dostalam skierowanie tylko na usg i nie wiem czy prywatnie w takim razie tej krwi nie robic. Ciekawe na ile samo usg jest w stanie pokazac czy wszystko jest ok pod wzgl jakichs wad.
 
reklama
dziewczyny czy przy usg prenatalnym zawsze sie robi test z krwi? Bo dostalam skierowanie tylko na usg i nie wiem czy prywatnie w takim razie tej krwi nie robic. Ciekawe na ile samo usg jest w stanie pokazac czy wszystko jest ok pod wzgl jakichs wad.
A mnie z kolei zastanawia czy mozna isc na samo USG, bo moja siostra zrobila oba badania i jej prowadzacy lekarz mowil jej, ze jesli na USG jest w porzadku, to test pappa jest zbedny, ze to tylko niepotrzebny wydatek...

4c3tskjoppjijysx.png
 
Do góry