reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja też tam mieszkałam kilka razy po kilka miesięcy i nie czułam się obco, wręcz przeciwnie. W sumie najgorszej było z rodakami i fakt, bywały chwile, gdzie wolałam na prawdę przebywać tylko wśród Holendrów, bo to co Polacy robili to masakra...

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
I ja wolałam z samymi belgami czy holendrami,ale do czasu.. Potem szef zachowywał się dość dziwnie,do czynienia gdzieś miał z polkami i stwierdzil,że skoro ja jestem tej samej narodowości to wiadomo.... No i raz mi dwóch belgow pod sklepem zaproponowalo 50 € za...też wiadomo. Najpierw komentowali mnie w kolejce,a potem za mną poleźli do samochodu. I kurde,żebym ja chociaż jakaś piękna była,ale nie! A im się chyba zdawało,ze z polka to taka egzotyka łatwa i tania:laugh2:
Z czasem zaczęli mnie wkurzać wszyscy i musiałam odpocząć
 
Ja Wam powiem, że mam coraz większe rozkminy, czy nie walnąć wszystkim tutaj i nie wyprowadzić się na stałe do Holandii... Rodzinę tam mam od prawie 10 lat, zjeżdżają tylko na dwa miesiące w roku. Uwielbiam ten kraj, byłam tam wiele razy. Jedyne co, to że nie znam holenderskiego i dla mojej córki to też byłby szok, ale ona jest w takim wieku, że nauczy się szybko, a ja od biedy z każdym się po angielsku dogadam, a i z czasem pewnie też złapie... Nie wiem, kurde, nie wiem.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

moja siostra z mężem sa tam ponad 10 lat, wystarczy znac angielski,
moja mama z mężem i najmłodsza siostrą (i jego córką - zakałą rodziny) wyjechali tam 3 lata temu, młoda (teraz 15 lat) w momencie podłapała język i nawija jak szlona ;)


ja osobiście nie mogłabym tam mieszkać, podatki kolosalne, do tego pogoda = depresja
My robiliśmy test neoBona i płaciliśmy 2400 ale to mój mąż ustalił z lekarzem ze się na to decydujemy jak ja się przebierałam w gabinecie [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


o maskara,,, kolosalna cena...
 
I ja wolałam z samymi belgami czy holendrami,ale do czasu.. Potem szef zachowywał się dość dziwnie,do czynienia gdzieś miał z polkami i stwierdzil,że skoro ja jestem tej samej narodowości to wiadomo.... No i raz mi dwóch belgow pod sklepem zaproponowalo 50 € za...też wiadomo. Najpierw komentowali mnie w kolejce,a potem za mną poleźli do samochodu. I kurde,żebym ja chociaż jakaś piękna była,ale nie! A im się chyba zdawało,ze z polka to taka egzotyka łatwa i tania:laugh2:
Z czasem zaczęli mnie wkurzać wszyscy i musiałam odpocząć
O kurczę, przykre :( mi się nie zdarzyło, ale może dlatego, że mi do polskiej urody daleko? ;)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
O kurczę, przykre :( mi się nie zdarzyło, ale może dlatego, że mi do polskiej urody daleko? ;)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

No a ja czarne włosy,twarz blada i rumience,czyli podobno Jagna jak nic:) i ja naprawdę urodna nie jestem,po prostu miałam pecha z tymi zboczencami,a szef zauważył mnie jako kobietę po 3 latach pracy u niego:)

Wypilam kawę...mówię Wam,inny świat,wyraźniejszy i w ogóle:)
 
No a ja czarne włosy,twarz blada i rumience,czyli podobno Jagna jak nic:) i ja naprawdę urodna nie jestem,po prostu miałam pecha z tymi zboczencami,a szef zauważył mnie jako kobietę po 3 latach pracy u niego:)

Wypilam kawę...mówię Wam,inny świat,wyraźniejszy i w ogóle:)
O, to podobnie do mnie! Myślałam, że masz typowo słowiańska urodę i o to chodziło z tym wygladaniem na Polke :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
No właśnie wyglądam na polkę,do pieknej slowianki mi daleko:) ja nie wiem jak oni rozrozniali te narodowości..rozumiem murzynka i biała,ale tak?:laugh2:
 
No właśnie wyglądam na polkę,do pieknej slowianki mi daleko:) ja nie wiem jak oni rozrozniali te narodowości..rozumiem murzynka i biała,ale tak?:laugh2:
Mi z moimi czarnymi włosami i blada cera plus szarymi oczami we Włoszech kiedyś powiedzieli, że na pewno jestem z Rumunii [emoji14] w Holandii wiedzieli oczywiście skąd jestem, ale też raz szef mówił, że pewnie miałam w rodzinie jakiś rumuńskich albo serbskich przodków :D

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
Nie miałaś wrażenia,że i tak jesteś obca? Ja tak miałam. Zresztą czasem wstyd mi było w lidli czy aldim za naszych rodaków:( i mimo,że nie wstydzę się swojego pochodzenia to czasem miałam ochotę poudawać,że jestem z jakiejś malej wyspy na końcu świata. Ukryć się nie dało,uroda ponoć strasznie polska;)
Oj często czułam się obco. Za 'polaczkow' stale się wstydzilam dlatego wynajelam mieszkanie w drozszej holenderskiej dzielnicy żeby mieć z nimi jak najmniejszy kontakt.

 
reklama
Mi z moimi czarnymi włosami i blada cera plus szarymi oczami we Włoszech kiedyś powiedzieli, że na pewno jestem z Rumunii [emoji14] w Holandii wiedzieli oczywiście skąd jestem, ale też raz szef mówił, że pewnie miałam w rodzinie jakiś rumuńskich albo serbskich przodków :D

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Też nieźle:) ja mam niebieskie oczy to może też takie nasze...Mój K.za to strasznie do szefa belga podobny,blondyn z niebieskimi oczami..taki aryjczyk troszkę

@Karolina0225 my niestety nie mieliśmy wyboru mieszkania bo to z pracy z góry narzucone. I niestety z rodakami za ścianą
 
Do góry