reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Pytam bo właśnie ja mam 37 tc i mam I stopień dojrzałości łożyska wiec jeśli to na wpływ na poród to chyba będę chodziła do śmierci w tej ciąży [emoji23]
Po wizycie dam znać, ale ja też miałam niedawno młodziutkie łożysko, pozamykana na trzy spusty i szyjka 5cm! Także do grudnia by się zeszło ;) :p
 
reklama
Pytam bo właśnie ja mam 37 tc i mam I stopień dojrzałości łożyska wiec jeśli to na wpływ na poród to chyba będę chodziła do śmierci w tej ciąży [emoji23]
Nie wiem czy ma to wpływ na poród, w pierwszej ciąży miałam w 34 tc III stopień dojrzałości łożyska a urodziłam 11 dni to terminie, więc u mnie raczej nic to nie przyspieszyło :D
 
Nie wiem czy ma to wpływ na poród, w pierwszej ciąży miałam w 34 tc III stopień dojrzałości łożyska a urodziłam 11 dni to terminie, więc u mnie raczej nic to nie przyspieszyło :D
Pocieszające ;)

Kumpelę też nie pocieszyłam, tę co mam z tym 1cm rozwarcia... Niestety się okazuje, że fakt może urodzić lada moment, ale równie dobrze ... może pochodzić jeszcze z dwa tyg albo więcej :p
 
Ja w drugiej ciąży z rozwarciem od 0,5 cm do 2 cm chodziłam do 38tc.
I gdyby nie serce które mi zaczęło wysiadać na skutek kaszlu to nie wiem kiedy bym urodziła, a tak w 34tc trafiłam do szpitala i w 38+0 lub 38+6 urodziłam.
 
Pocieszające ;)

Kumpelę też nie pocieszyłam, tę co mam z tym 1cm rozwarcia... Niestety się okazuje, że fakt może urodzić lada moment, ale równie dobrze ... może pochodzić jeszcze z dwa tyg albo więcej :p
W drugiej ciąży z 2 cm rozwarcia chodziłam 3 tygodnie - urodziłam 6 dni po terminie :) więc niestety różnie może być.
 
W promocji są akurat teraz te pieluchy. Z karta rossne. Ale pewnie macie.

Co do ciśnienia. Nadci miałam już przed ciążą. W ciąży od razu zaczęłam brać leki bezpieczne. Do pewnego momentu wszystko było pod kontrolą, ale już pod koniec jak widać ciśnienie rośnie... :( Nie zdenerwowałam się ani nic. Po prostu muszę bardzo uważać. Dziś jadę do lekarza, akurat mam wizytę. Zobaczymy co powie. Inny lekarz mi mówił, że jak dojdzie do 160/110 to od razu szpital. Więc nie ma żartów. Może się szybciej jednak skończy u nas zabawa :p
Też miałam nadciśnienie przed ciążą, jeszcze przed rozpoczęciem starań kardiolog zmieniła mi lek na dopegyt bo dobrze na niego reagowałam. Ogólnie w ciąży w lll trymestrze cisnienie może wariować, ja mierzę że 3-4 razy dziennie i widzę że popludniami mam skoki ale puki co max. 150/90. Dopegytu można brać 6 tabletek dziennie nawet
 
Cześć dziewczyny.... u mnie pare dni zawirowań trochę ciążowych trochę nie ciążowych, ale sytuacja wyglada tak ...
Dziś miałam ostatnie usg , Pola wazy 3400, łożysko starutkie III stopień ze zwapnieniami, wód płodowych tak na styk , szyjka dluuuuga zamknięta, nie ma szans ze puści niebawem, wiec nastąpiła zmiana planów i jutro o 16 mam się stawić na cc.... trzymajcie kciuki
 
Cześć dziewczyny.... u mnie pare dni zawirowań trochę ciążowych trochę nie ciążowych, ale sytuacja wyglada tak ...
Dziś miałam ostatnie usg , Pola wazy 3400, łożysko starutkie III stopień ze zwapnieniami, wód płodowych tak na styk , szyjka dluuuuga zamknięta, nie ma szans ze puści niebawem, wiec nastąpiła zmiana planów i jutro o 16 mam się stawić na cc.... trzymajcie kciuki
Oooo jutro będziesz już Polcie przytulać [emoji7] kciuki!
 
Cześć dziewczyny.... u mnie pare dni zawirowań trochę ciążowych trochę nie ciążowych, ale sytuacja wyglada tak ...
Dziś miałam ostatnie usg , Pola wazy 3400, łożysko starutkie III stopień ze zwapnieniami, wód płodowych tak na styk , szyjka dluuuuga zamknięta, nie ma szans ze puści niebawem, wiec nastąpiła zmiana planów i jutro o 16 mam się stawić na cc.... trzymajcie kciuki
Trzymamy [emoji110] [emoji110] [emoji110] POWODZENIA!!
 
reklama
Cześć dziewczyny.... u mnie pare dni zawirowań trochę ciążowych trochę nie ciążowych, ale sytuacja wyglada tak ...
Dziś miałam ostatnie usg , Pola wazy 3400, łożysko starutkie III stopień ze zwapnieniami, wód płodowych tak na styk , szyjka dluuuuga zamknięta, nie ma szans ze puści niebawem, wiec nastąpiła zmiana planów i jutro o 16 mam się stawić na cc.... trzymajcie kciuki

W szoku jestem ze planowana cesarka na 16 z tego co słyszałam zawsze planowane są z rana . To masz być na czczo czy nie ? Bo ja w przyszły czwartek mam się wstawić na cc o 7.30 ale pierw maja mi jeszcze robić świeże badania krwi itp i się zastanawiam czy mam być na czczo ?
 
Do góry