reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Idziecie tylko z dowodami,mowicie,że chcecie sporządzić dokument o uznaniu przez ojca dziecka poczętego. Pani bierze dowody i pyta czyje nazwisko będzie nosiło dziecko. Czekaliśmy 20 min w poczekalni,potem pytala mnie o stan cywilny i czy jestem pewna,że niemaz to na pewno tatuś:D a niemeza czy jest pewien,ze to jego dziecko. Oczywiście przytaknelismy,podpisalismy i tyle:) jak niemaz pójdzie malego rejestrować po porodzie to ma powiedzieć w usc,że dzieć jest już przez niego uznany i jest w jakimś tam rejestrze.
Żadnego dokumentu nie dostalismy,ale mozna chcieć zaświadczenie(nie wiem czy platne,bo reszta oczywiście bezplatna).
A..i okazało się,że takie uznanie można zrobić w kazdym usc w pl,nie trzeba być zameldowanym w danym miescie :)

Myślałam ze dostaje się jakiś papier i dziecko wychodzi ze szpitala z nazwiskiem tatusia ale w sumie dziewczyny dziś pisały ze w żadnym szpitalnym dokumencie nie ma imienia i nazwiska dziecka (dobrze kojarzę?)
 
Idziecie tylko z dowodami,mowicie,że chcecie sporządzić dokument o uznaniu przez ojca dziecka poczętego. Pani bierze dowody i pyta czyje nazwisko będzie nosiło dziecko. Czekaliśmy 20 min w poczekalni,potem pytala mnie o stan cywilny i czy jestem pewna,że niemaz to na pewno tatuś:D a niemeza czy jest pewien,ze to jego dziecko. Oczywiście przytaknelismy,podpisalismy i tyle:) jak niemaz pójdzie malego rejestrować po porodzie to ma powiedzieć w usc,że dzieć jest już przez niego uznany i jest w jakimś tam rejestrze.
Żadnego dokumentu nie dostalismy,ale mozna chcieć zaświadczenie(nie wiem czy platne,bo reszta oczywiście bezplatna).
A..i okazało się,że takie uznanie można zrobić w kazdym usc w pl,nie trzeba być zameldowanym w danym miescie :)
Ciekawe czy w szpitalu wystarczy ze powiecie. Ja dawalam papier że dziecko uznane i wtedy na bank problemu nie robia. A tak na gębę, hm. Moze tez beda mogli sobie sprawdzic w tym rejestrze...
 
Ja tez po wizycie. Szymek zdrowo rośnie. Nadal jest raczej z tych mniejszych. 28+1 i waży 989g. Ale jak najbardziej w normie. Ma już włosy Na głowie (widoczne na usg). :) Siedzi pupa na moim pęcherzu a głowę,raczki i nogi ma w okolicy mojego pepka. :) szyjka bez zmian- długa i zamknięta.
Dobrze że wszystko w porządku słodziak kochany [emoji173]
 
reklama
Weszłam dzisiaj na 5 min na forum mam z maja i czerwca, muszę przyznać że sporo dzieci rodzi się przed terminem. 33, 34 35, 36 tc.
Ja zaraz zacznę 29.musze przyspieszyć z zakupami bo mam tylko ciuszki nie wyprane i nic, nawet koszuli do szpitala. Jutro chyba wybiorę się na jakieś szpitalne zakupy.
Też nic nie mam kupionego muszę się wziąść za wyprawkę dla młodej i rzeczy dla siebie obecnie 28 tydzień [emoji846][emoji6]
 
Do góry