reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Myślałam ze dostaje się jakiś papier i dziecko wychodzi ze szpitala z nazwiskiem tatusia ale w sumie dziewczyny dziś pisały ze w żadnym szpitalnym dokumencie nie ma imienia i nazwiska dziecka (dobrze kojarzę?)
Oczywiscie ze jest. Ja mam wpisane imie i nazwisko dziecka i w książeczce zdrowia i na wypisie ze szpitala. Jak najpierw z marszu nadali malemu moje nazwisko, a pozniej dalam papier o uznaniu przez ojca, to w ksiazeczce mam wklejone nowe naklejki z danymi wlasciwymi. Nie wiem jak to wyglada kiedy dziecko nie ma imienia przy wypisie ze szpitala.
 
reklama
Oczywiscie ze jest. Ja mam wpisane imie i nazwisko dziecka i w książeczce zdrowia i na wypisie ze szpitala. Jak najpierw z marszu nadali malemu moje nazwisko, a pozniej dalam papier o uznaniu przez ojca, to w ksiazeczce mam wklejone nowe naklejki z danymi wlasciwymi. Nie wiem jak to wyglada kiedy dziecko nie ma imienia przy wypisie ze szpitala.

Właśnie tak mi się wydawało ze to wyglada dlatego dziś lekko zgłupiałam a tez sie wybieram do USC
 
Kiedyś w preglife była opcja kalendarza czy się mylę?
Chodzi mi że jak klikałamna jakąś datę to mi pokazywało tc na ten dany dzień. Po aktualizacji nie mogę tego znaleźć. Któraś wie gdzie to jest?Zobacz załącznik 875971
Klikasz artykuły/narzędzia (tą żarówkę na dole) i tam jest kalendarz. Też szukałam bo czesto z tego korzystam [emoji1]
 
Przy planowej cc robi się znieczulenie pp( podpajęczynówkowego) . znieczulenie zzo- zewnatrzoponowe to jest to które dostaje kobieta przy porodzie SN, jeżeli są komplikacje i wymagane jest wykonanie ratunkowego cc to albo jak jest czas to się dokłada i robi pp albo tnie się przy zzo .... jak tego czasu nie ma


Już wszystko wiem dziękuję
 
Myślałam ze dostaje się jakiś papier i dziecko wychodzi ze szpitala z nazwiskiem tatusia ale w sumie dziewczyny dziś pisały ze w żadnym szpitalnym dokumencie nie ma imienia i nazwiska dziecka (dobrze kojarzę?)
Ja też liczyłam na papierek,ale trudno..wezmę zaświadczenia w razie W :)
Ciekawe czy w szpitalu wystarczy ze powiecie. Ja dawalam papier że dziecko uznane i wtedy na bank problemu nie robia. A tak na gębę, hm. Moze tez beda mogli sobie sprawdzic w tym rejestrze...
No właśnie jednak papierek weźmiemy,choć dla mnie nielogiczne,że nie dają jakiegoś świstka.
 
Właśnie tak mi się wydawało ze to wyglada dlatego dziś lekko zgłupiałam a tez sie wybieram do USC
Mnie sie wydaje ze lepiej miec na to jakis swistek papieru, niz go nie miec. Na porodowce go nie chcieli, powiedzieli ze pozniej, ale chyba warto dac zanim dziecku szczepienia zrobia, bo wtedy ksiazeczke zdrowia zakladaja i dane wypisuja w niej. Teraz juz nie musze tego zalatwiac i nie ukrywam ze mi z tym lepiej :p
 
Do siebie tego nie odniose napewno bo nie raz juz tu pisalam ze ja cc znioslam cudnie, po 6 h poszlam sama pod prysznic, 3 doba to juz zupelnie luz takze ja na swoim przykladzie moge powiedziec ze dla mnie cc to byl pikus (maialm bole glowy przeeokropne ale przyszedl fizjoterapeuta zrobil mi zabieg i przeszlo) i tez przed porodem mnie nikt nie straszyl zdaje sie ze duzo osob namawia bo jest “latwiej” ... ktoras nawet pisala ze lekarz jej tak powiedzial [emoji85]
Takze jak dla mnie cc to opcja konieczna, najlepiej bylby naturalnie szybko i bez komplikacji ale cc zeby takie zlo bylo to nieeee

Ps tylko teraz rozeszla mi sie ta moja cholerna blizna i musze na siebie bardzo uwazac zeby donosic dzidka do konca takze wszystko ma swoje plus i minusy a tak jak piszesz i tak bedzie co ma byc

Dla pocieszenia ...Ja jestem kolejnym przykladem osoby co 2 cc zniosla świetnie :) a probe porodu sn...wspominam jako traumatyczne przezycie...
dla mnie cesarka w porownaniu do boli porodowych ktore mialam od 7 cm i te jak musialam przec.... raz... drugi..trzeci
.to cc nic nie bolała :) to moje osobiste odczucia i doświadczenia...
Kazda bedzie mial swoje...wiadomo...
po cc jak cos bolalo to tabletki czy środki ktore podawali lagodzily bol do zera..... :)
Ale sa kobitki ktore duzo lepiej znosza psychicznie i fizycznie sn... szybko rodza, bez komplikacji....
nie ma reguły..żadna z nas nie wie jak sie potoczy poród..... oby nam Wszystlim latwo poszlo niezaleznie od metody...i bez komplikacji...zdrowe dzieciatka niech sie rodza... juz blizej niz dalej :)
 
reklama
Ale naskrobalyscie :o

Wizytowałam wczoraj, opóźnienie 2h, wrosłam w siedzenie.
25+2 i jestem 8kg na plusie -,- liczyłam na max 10, ale czuje ze mogę się w tym nie wyrobić.
Kostek chyba będzie się tak nazywał po złości bo do kościstych nie należy póki co - 1080 g :o
No ale co zrobić ... może chociaż jedno dziecko nie będzie odmawiać jedzenia :D

Poza tym wszystko w normie, poumawialam się już do końca na wizyty.
Czas się wziąć za ta wyprawkę, bo za miesiąc mogę już nie wstać. Wieczorem się dusze, nogi już puchną generalnie takie jeść pic i spać w tej ciąży :D
 
Do góry