reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja z moim po pobraniu krwi na grupę prawie na chirurgię jechałam, bo taka rana [emoji14] i panikował przed pobraniem, że sie pokłóciliśmy:p i od zawsze wiedziałam, że nie chce męża przy porodzie :D tzn już przy samej akcji. A Wy chcecie tatusiów przy porodzie?
Poród to co innego niż pobranie krwi. Nie pozwalają mężowi patrzeć w krocze, a krew jest przy wydalaniu łożyska. A wtedy to się już na dziecko patrzy. Mój nie lubi pobrania krwi a teraz nie wyobraża sobie nie być na narodzinach bobasa:)
 
Poród to co innego niż pobranie krwi. Nie pozwalają mężowi patrzeć w krocze, a krew jest przy wydalaniu łożyska. A wtedy to się już na dziecko patrzy. Mój nie lubi pobrania krwi a teraz nie wyobraża sobie nie być na narodzinach bobasa:)

A łożysko to wychodzi od razu po dziecku czy jak to wyglada ?
 
Ja z moim po pobraniu krwi na grupę prawie na chirurgię jechałam, bo taka rana :p i panikował przed pobraniem, że sie pokłóciliśmy:p i od zawsze wiedziałam, że nie chce męża przy porodzie :D tzn już przy samej akcji. A Wy chcecie tatusiów przy porodzie?
Mialam podobnie, tez nie chciałam. Ale pare tygodni przed porodem zaczelo do mnie docierac, ze jednak dobrze by bylo miec go przy sobie i zeby patrzyl wszystkim na rece. Niestety sn sie nie udalo, ale 13h latwiej bylo z nim zniesc :) Teraz tez bedzie cc i to juz prawdopodobnie moj ostatni porod, wiec juz nie bedzie okazji. Na pewno bym nie pozwolila zeby zagladal miedzy nogi jak dziecko wychodzi albo w ogóle od dolu na fotelu ;( a jak go znam to pewnie by tam polazl z ciekawości ;(
 
Ja z moim po pobraniu krwi na grupę prawie na chirurgię jechałam, bo taka rana [emoji14] i panikował przed pobraniem, że sie pokłóciliśmy:p i od zawsze wiedziałam, że nie chce męża przy porodzie :D tzn już przy samej akcji. A Wy chcecie tatusiów przy porodzie?
Moj sie boi mojego bolu i brzydzi krwi, ja go zmuszac nie bede, bo tez nie zamierzam sie stresowac nim ;p
A łożysko to wychodzi od razu po dziecku czy jak to wyglada ?
No chwile po dziecku, ciezko stwierdzic ile czasu mija, bo przy porodzie totalnie nie ma sie poczucia czasu, ale sa przypadki ze lozysko razem z dzieckiem wychodzi ;)
 
Tak od czapy troche napisze...

Nie irytuje Was jak slyszycie ze ktos jest w ciazy "Haniom", "Magdom" itp? Dla mnie jest i bylo to bardzo dziwne ze tak sie mowi. Ja rozumiem ze w ciazy to sie jest "z facetem" a nie z dzieckiem i gdyby kobieta mowila ze jest w ciazy "z Hanią" to tez nie byłoby to do konca poprawne. Ale w uszy mnie za kazdym razem boli :p i mnie to z ust nie jest w stanie wyjsc. Zawsze mowie jakos na okolo zeby nie uzyc tego dziwnego zwrotu :errr:


A.myslalam że tylko mnie to dziwi....i jakoś drażni.

A co do.porodu to dwa udało nam się być razem.A teraz nie wiem.Wychodzi na to że będziemy w dwóch różnych miastach....
 
Ja wzięłabym szary, ale moja szwagierka ma wiec głupio byłoby mieć taki sam. Ogólnie bardzo chwali ten wózek, sama prowadziłam go po trawie i ziemi i super leciutko chodzi. Ja zaczęłam się zastanawiać nad bordowym teraz[emoji23]chciałabym już dokonać wyboru i mieć to z głowy, bo takie wybieranie człowieka wykańcza [emoji6]

Skłaniałabym się właśnie ku temu autumn gold lub midnight blue :)
Tez czytałam opinie na grupach no i niestety minusów raczej brak :p

Duzo zalezy od nastawienia, więc spokojnie, uda się kp :)

A pomijajac cieplo to praktyczna byla ta czarna parasolka? Nie brudzila sie jakos mocno? Bo przy takim wiekszym dziecku ktore je w wozku, butami nasuwa itp to jakos wydaje mi sie ze na czarnym bardzo widac...

Brudziła się, po złożeniu od kołek, później od butów dziecka, i każde byle pacnięcie znac :p
 
A łożysko to wychodzi od razu po dziecku czy jak to wyglada ?
Chyba jak się urodzi dziecko, to na kolejnym skurczu zazwyczaj rodzi się łożysko. Ja byłam tak szczęśliwa tym, że dziecko w końcu wylazło (w sensie, że już koniec tej męczarni), że nic a nic tego łożyska nie pamiętam. A urodzić je musiałam [emoji6]
 
Chyba jak się urodzi dziecko, to na kolejnym skurczu zazwyczaj rodzi się łożysko. Ja byłam tak szczęśliwa tym, że dziecko w końcu wylazło (w sensie, że już koniec tej męczarni), że nic a nic tego łożyska nie pamiętam. A urodzić je musiałam [emoji6]
Ja po wyjsciu malego nie czulam juz zadnego skurczu, a jak powiedziala zebym parla, to powiedzialam, ze nie umiem [emoji23] i mi sama brzuch naciskala zeby wyszlo [emoji14]
 
reklama
A.myslalam że tylko mnie to dziwi....i jakoś drażni.

A co do.porodu to dwa udało nam się być razem.A teraz nie wiem.Wychodzi na to że będziemy w dwóch różnych miastach....
Bzdurne te przetargi sa. Powinna byc możliwość zalatwiania takich spraw w inny sposob. A daleko te Wasze miasta sa od siebie?
 
Do góry