reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No nie wiem jak to jest...nie kazali płacić wiec chodzę [emoji12] dzisiaj też idę na jakieś zajęcia z oddychania [emoji4]
U mnie tez jest od 21 tc raz w tygodniu a od 30 tc 2 razy. Teraz są ćwiczenia dla mam, na piłkach, techniki oddychania itd a później z partnerem się chodzi od 30 tc. Ja niestety teraz nie mogę chodzić ale może później lekarz pozwoli...
 
reklama
Podobno tak jest
Ciekawe czy jest na forum Mamusia, która może to potwierdzić.
Ja nie potwierdzam [emoji1] Moja córka późno mówiła, późno załapała nocnik i do dzisiaj sika w nocy i pije wodę z butelki do spania (3,5 ma). Jedynie chodzić zaczęła szybko, ale generalnie szybko rośnie i wygląda teraz na 5 lat. I mówi "r" o dziwo [emoji1]
 
Witajcie w południe! :)
Postów tyle jest naprodukowanych, że ciężko być na bieżąco.
Mnie jakieś przeziębienie wzięło po weekendzie. Wczoraj cały dzień praktycznie przespalam, w nocy się wypocilam, a dzisiaj tak jakby troszkę lepiej. Nie wiem co to, bo gorączki, kaszlu ani kataru nie mam. Tylko osłabienie i senność [emoji25]
Tak pisalyscie co Wasze dzieciaki jedzą, to od razu mi się przypomniał siostrzeniec męża, który po skończonym roku wcinal śledzie [emoji3] wszystkie ciotki aż się dziwiły [emoji6]
 
Ja to czasami zastanawiam się jak to będzie jak już urodzi się Laura.
Odkąd urodziła się Lila nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że mogę jeszcze kogoś tak samo mocno kochać.
Dziewczyny które macie już 2 dzieci jak to jest z tą miłością? Ona się podzieli czy każde z nich kochacie inaczej. Jak to będzie?
Pierwszy syn wyczekiwany i oczekiwany, jeszcze wiecej milosci jak sie pojawil..to cialko ...te oczy ten nosek..raczki ..stopki..ogrom miłości...pierwsze dziecko

Drugi syn...zastanawialam sie tak samo jak wy... i bylo ciut inaczej....tez wyczekiwalam, jak sie pojawil..to juz nie bylo wielkiego. Woooow, ale bylam bardzo szczęśliwa... mialam chyba baby blusa pare dni...jakies 2 tyg po porodzie... ale kocham i kochalam :)

Teraz...to moje najwieksze Skarby na swiecie, kocham ich TAK SAMO MOCNO....
Milosc sie pomnożyla, a nie podzieliła

Sa inni calkowicie rozni, ale oba to moje cukierki :)
 
Ja nigdy nie brałam, ani żadnej antykoncepcji hormonalnej. U mnie tzw. kalendarzyk małżenski i obserwowanie organizmu zadziałało super :) nie chcę brać po 2 porodzie ale 3 dziecka nie planuje na razie. Jeszcze jak 3 się trafi to luz ale co później? :(

Ja nigdy nie bralam zadnych tabletek ale teraz po porodzie bedziemy musieli sie bardzo pilnowac bo ja okres rozrodczy chce juz zakonczyc, myslalam o takiej antykoncepsji jak jakies spirale czy cos ?? Nie znam sie kompletnie cos tam slyszalam ktos ma jakies doswiadczenie w tym?
 
O widzisz !! Czekam na taka swiadoma reakcje apropo siusiu moje 1,5 roczniaka, bo sadzam go on ale on nie kuma, opowie ci ze to nocnik w kolorze blue ze robi sie tam siusiu i pokazuje na siusiaka ale nie widze w jego oczach kumacji apropo tego tematu, obejrze zaraz filmik, chociaz po nocy mamy tak osikanego pampersa normalnie cieknaca bomba ze ja nie wiem jak na noc mialabym go nie zalozyc.

Moj jeszcze tez pije z butli na noc a juz jak mial rok jadl kaszke lyzeczka przed spaniem ale wrocilismy z wakacji bylam sama i z wygody wrocilam do butli i z lenistwa nie wracamy do kaszki ale trzeba bedzie sie zmobilizowac, boje sie tylko odebrac mu wszystko butle pampersa smoczek (tez nad tym pracujemy uzywa tylko spania) jak urodzi sie dzidzi moze to chciec spowrotem czy juz zapomni ze uzywal??

Macie jakies patenty na smoczka ? Moj syn bardzo duzo rozumie jak wieczorem z nim gadam o smoczku to pytam czy uda mu sie zasnac bez i robi smutne oczy i mowi ze nie mimo wszystko probujemy nie dac ale w efekcie dajemy ??? Bez sensu ale widze po nim ze jeszcze go potrzebuje bo na ogol jestem twarda sztuka jesli chodzi o wychowanie

A co do mowienia to moja mala duma gada jak opetana zna juz ponad 50 slow ktore normalnoe uzywa, nasza zabawa na uczenie i powtarzanie to mamy takie pudelko po klockach jak mowisz do srodka wkladajac glowe to slychac z echem to go bawi wiec ja wkladam glowe mowie slowko postawiam jemu on wklsda glowe i powtarza i tak lecimy wszystkie ktore zna i nowo poznane bo codziennie cos nowego mowi, duzo tez powtrza jak mowie do niego albo slyszy rozmowe ale wiadomo ze to bez swiadomosci
Ale to tak jest wedlug mnie roznie moj maz szybko zaczal mowic dlatego syn tak gada, moj chrzesniak mial 2 lata i nic nie mowil i tak samo z smoczkiem butla nocnikiem kazde dziecko inne ale pracowac trzeba.

@szalona twoj maluch umie juz jesc sam zupe? Moj idzie do zlobka od sierpnia i chce go zaczac uczyc ale czarnk to widze nie wiem czy nie za wczesnie bo wiadomo reszte posilkow zjada sam ale tez owsianke rano to do karmie
Moja od 1,5 roku zaczela jesc sama zupe. Najoierw probowalam taka bardziej gesta, pozniej coraz rzadsza. Teraz ma 22 mc zaraz i je sama pieknie zupe i wlasnie owsiabke rano. Moj M jak widzial ze jej daje najpierw sie darl, ze przesadzam, ze tak wczesjie, ze wsZystko brudne, ale jak zobaczyl, ze umie lubi i chce sama to mowi ze super.
Co do sikania na.nocnik to poruszalam juz ten temat tutaj. Moja starsza szybko zalapaka, a ta to niby wie, ze siku robi, ze kupe, bo zaraz sie kladzie i mowi ze siku albo kupa w pielucha i sie przeiwjac kaze, ale jak mowie robisz kupę ona tak, to szybko mama da nocnik to ucieka nie chce wiec czekam az zachce.
Butli nie pija, bo nie chciala nigdy, ale za to cyc. I ja wiem, ze to jest tylko do ciumciania, ale ciumcia i albo zasypia szybko, albo chce pic wody (z kubka 360°) i meczymy sie, godzine zeby zasnela. I ssie kciuk bardzo i paznokcie obgryza przed zasnieciem i nie wirm jak to zwalczyc. Smoka nie miala ani jedna ani druga
 
A ja mam meke z usypianiem mojej prawie dwulatki. Wieczorem jak.sie z nia nie.poloze to wychodzi z lozka, a jak.sie poloze to i tak z godzine lezemy zanim zasnie. Mleka nie chce pic niestety...
Moj tak samo, a ma juz 3 lata. Teraz jak mu drzemki w dzien wylaczylam, to zasypia w 10-15 minut a wczesniej tez godzine walczylismy...
 
reklama
Do góry