reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
U nas nocnik był bezużyteczny, nakładka na sedes i dosyć szybko poszło. Coś około 1,5 roku, smoczka po prostu przed 2 urodzinami obcięłam. Mysza zjadła, koniec nie ma ;) dwa tygodnie z życia wyjęte, ale nie było przeproś :D
Zęby proste, wad wymowy brak, zgryz prawidłowy ;)

Co do dziwnych smaków. Nikt nigdy nie widział Kajtka ze zwykła kanapka, wędlina nie przejdzie-żadna. Owoce tylko banan i ewentualnie jabłko, wszystko inne za kwaśne, za to warzywa zawsze i wszędzie. Brokuł, szpinak, kalafior to hurtowo :D
Mięsa odmówi, ale ryby nigdy. Krewetki kalmary, na sushi idziemy to jest komitywa ja zjadam pieczone rolki, a on palcem wydziubuje surowa rybę i kawior :D dziwne to moje dziecko :D

No ja sie wkurzylam ze smoczkiem bo ostatnio zaczal je przegryzac w tydzien poszlo 4 smoczki a dawalismy np jak jechalismy autem i do drzemki, zostalo tylko na drzemki i sama nie wiem tak calkiem szczerze wobec siebie wydaje mi sie ze jeszcze potrzebuje ale moze to takie matczyne gadanie choc podkreslam jestem z tych twardych ale co nie ma smoczka i idziemy spac bez? Dziecko placze nie reagujemy az sam zasnie?
 
Podobno tak jest
Ciekawe czy jest na forum Mamusia, która może to potwierdzić.
Jest, jest bo ciagle mi szwagierka wytykala, ze jej corka w wieku mojego Igora to juz to czy tamto umiala i ciagle opier...od tesciowej zbierala, ze dziewczynki zawsze szybsze we wszystkim :) ona ma 2 corki i 2 synow, wiec smialo mogla to potwierdzic, moja mama tez zawsze tak mowila :)
 
Co do smoczka mija mama posmarowałam musztarda, ona wyschla i powiedziała ze mucha zrobiła na nim kupę i musi wyrzucić i smoka już nie będzie. Nawert nie tesknilismy, po prostu akceptacja ze smoka już nie ma. Mieliśmy 1,5 roku

I co zasnal bez? Bez placzu? Nie wolal ze chce?

My wczoraj zapomnielismy od babci zabrac i nie mielismy w domu bo wszystkie pogryzl maz od razu pojechal do sklepu ja dalam kasze i wytulaczylam ze smoczek zostal u babci i spoko to przyjal po chwili zaczal wolac i zapytalam czy nie da rady bez mowi ze nie wiec powiedzialm mu ze tato pojechal kupic i spoko czeka cierpliwie ale jak uslyszal meza jak wszedl do mieszkania to zaczal wolac chwile mu jeszcze tlumaczylismy zeby sprobowal bez ale plakal byl rozgoryczony wiec ustapilismy pewnie trzeba bylo poczekac pol h placzu i by zasnal bez ale ida mu zeby w ciagu dnia jest drazliwy jakos go pozalowalam ... moze dzis probowac by tak samo ze znow zostal u babci smoczek???
Sama nie wiem czy juz walczyc o to zeby go nie mial definitywnie? Chyba juz czas??
 
A macie wieczorne rytuały? Godzinę przed pójściem do łóżka już zacząć kolacje, kąpiel, bajki? Może niech zasypia z przytulanka i powiedz jej że musi ją utulic do snu i przypilnowac żeby zasnela, że musi być cichutko i nie ruszać się żeby jej nie obudzić.
Rytual wieczorny od urodzenia i zawsze tego pilnuje, nawet koleżanka sie smiala ze mnie ze jestem zbyt poplanowana. Nie wiem.gdzie błąd popelnilam. Przytulanka jest ale rzuca nia po 5 min i oddaje. Zasypiala w swoim lozeczkir to tez 40 kin to trwalo, teraz wycjodzir z niego bo nie ma.szczebelkow dwoch (jak byly to potrafila wyskoczyc bez nich, ale sie balam ze cos sobie zrobi wiec wyciagnelam). Ciemno w pokoju, ale nic nie pimaga a ja juz wymiekam. Wiem ze kazde dziecko musi byc spiace ale czy ja klade o 20 czy o 21 to i tak.trwa to godz, jak o 20 to naweti 1,5
 
No ja sie wkurzylam ze smoczkiem bo ostatnio zaczal je przegryzac w tydzien poszlo 4 smoczki a dawalismy np jak jechalismy autem i do drzemki, zostalo tylko na drzemki i sama nie wiem tak calkiem szczerze wobec siebie wydaje mi sie ze jeszcze potrzebuje ale moze to takie matczyne gadanie choc podkreslam jestem z tych twardych ale co nie ma smoczka i idziemy spac bez? Dziecko placze nie reagujemy az sam zasnie?
Moze spróbuj mu wytłumaczyć, że smoczek się zepsuł i przekonasz go żeby sam go wyrzucil.
Niestety bez płaczu raczej nie pójdzie. Trzeba być twardym tłumaczyć, że sam się go pozbył i nie ma.
Trzeba z tym ostrożnie.
Ja sama mam traume do dziś. Moja mama żeby odzywczaic mnie od smoka (podobno był okropny, już z dziura i w ogóle ble) włożyła mi do smoka martwą ose. Od tamtej pory do dziś jak widzę ose jest panika i okropny strach.
Nie pamietam tej akcji ze smokiem, ale od tamtej pory zaczęła się moja fobia z osami która trwa do dziś
 
reklama
O rany serio ? Ja kocham owoce . Przez ostatni tydzień jadłam czereśnie na potęgę.
Zjadłam chyba z 12 kg sama. Serio
Też nie wiem czy to było mądre.
I w domu zawsze mam banany. Zawsze
Teraz jak mnie łapie głod ni stąd ni zowąd lecę do kuchni, cyk
Bananek
Mniam :-)
Uwielbiam te śliwki z biedry. Teraz jest jakaś fajna odmiana
Ja wciagam nektarynki i brzoskwinie na.potege. potrafie sama na.raz kg wciagnac na jedno posiedzenie...
 
Do góry