reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja nie mówię, ze spacerówki z tych "moich" model i mi sie nie podobają, ale nie jestem przekonana czy są Ok, bo różne opinie sie słyszy.
Prawda jest taka, że jak sama nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedziała, co dla Ciebie jest naprawdę ważne, a co nieistotne. Z opinii w necie to można odczytać takie obiektywne wady jak koszyk szurający o podłogę, brak regulacji pasów lub podnóżka. Mi spacerówka wielofunkcyjna odpowiada, ale ja nie musiałam znosić wózka po schodach, codziennie składać do samochodu, ustawiać w ciasnej wózkarni np. w żłobku itp. Wg mnie te złe opinie nt. wielofunkcyjnych spacerówek są często podyktowane dwoma aspektami:
1) niemowlak (taki 6-8 miesięczny, a nasze październikowe dzieci już pewnie na wiosnę będą przesadzane do spacerówek) zsuwa się z siedziska niekubełkowego, bo jest jeszcze za mały na siedzenie w nim, a jednak matka chce dziecku podnieść oparcie, bo np. ono wrzeszczy na płask,
2) wraz z wyrośnięciem z gondolki zmienia się życie mamy, która musi stać się bardziej aktywna i oczekuje szybkiego składania, poręczności.
Kwestie budki (głębokość, wysokość) czy mechanizmu rozkładania oparcia to sprawy bardziej subiektywne, zależą też od wielkości dziecka, której nie przewidzisz.
 
To nie lepiej od razu kupić wózek z taka spacerówka jaka Ci się podoba ? Czyli wózek z lekka fajna spacerówka składająca się razem ze stelażem i wziąć zestaw z gondola ? Przecież jest masa takich.

Mutsy, cybexy, stokke, joie, quinny, joolz
Bardzo ciężko jest dobrać odpowiednio dużą gondole i funkcjonalna, ładną spacerowke w wózku 2w1.
Bo niestety gondole które mają wymiar wewnętrzny dl. 73-75 cm to ja w ogóle nie bralabym pod uwagę. Jak włożyć do niej spiworek i dziecko w kombinezonie to wystarczy na 3-4 miesiące.
 
My kupiliśmy nowy jako uzywany. Koleżanka kupila,odbyla dwa spacery i okazało się,ze jej do auta się nie miesci.
To jest 2w1,jesteśmy raczej przeciwni tym fotelikom z zestawów :)


Niestety foteliki z zestawów 3w1 to głównie antymandaty.Nie dają zupełnie żadnej ochrony w razie wypadku.Jedyny ich atut, to to że wpinają się w stelaż.Ale nikt normalny nie wozi dziecka na spacery w foteliku, chyba że od parkingu np.do.przychodni itd.

Niestety nasz MaxiCosi po starszaku i sredniaku musi iść na hasiok :( i musimy kupić nowy dla dzidziusia nr 3
 
Bardzo ciężko jest dobrać odpowiednio dużą gondole i funkcjonalna, ładną spacerowke w wózku 2w1.
Bo niestety gondole które mają wymiar wewnętrzny dl. 73-75 cm to ja w ogóle nie bralabym pod uwagę. Jak włożyć do niej spiworek i dziecko w kombinezonie to wystarczy na 3-4 miesiące.

Mój wózek ma 76 cm i wszędzie piszą ze to odpowiednia długość i dają zawsze duży plus właśnie ze gondola duża .....
to nie wiem ;P
 
Niestety foteliki z zestawów 3w1 to głównie antymandaty.Nie dają zupełnie żadnej ochrony w razie wypadku.Jedyny ich atut, to to że wpinają się w stelaż.Ale nikt normalny nie wozi dziecka na spacery w foteliku, chyba że od parkingu np.do.przychodni itd.

Niestety nasz MaxiCosi po starszaku i sredniaku musi iść na hasiok :( i musimy kupić nowy dla dzidziusia nr 3
A jaki konkretnie maxi cosi mieliście? Byliscie zadowoleni? Teraz jaki kupujecie ? :D
Tak,te w zestawach(nie mysle tu o tych dobieranych właśnie z MC) to tak mnie mocno średnio przekonuja
 
73-75 cm to ja w ogóle nie bralabym pod uwagę. Jak włożyć do niej spiworek i dziecko w kombinezonie to wystarczy na 3-4 miesiące
Nie mogę teraz zmierzyć, ale moja gondola wewnątrz na pewno miała poniżej 80 cm (74? 78?) i moje październikowe dziecko przejeździło w niej do ok. 1 maja, kiedy to nadal się mieściło, ale zrobił się upał i chciałam dziecko trochę powietrzyć. Zimą mieliśmy w gondoli śpiwór z grubym futrem. Używałam też na raz śpiwora i kombinezonu. Syn urodził się 3,5 kg i 56 cm. Faktycznie, około pół roczku zaczął zwalniać ze wzrostem, ale zahamował rośnięcie dopiero później, już w okresie w pełni spacerówkowym.
 
reklama
Jak wysocy rodzice, to mogą się spodziewać długiego dziecka. Dylemat to mogą mieć rodzice dzieci majowych - załapią się gondolą na zimę, czy nie?



Najwyżej się szybciej przesiądę na spacerówkę i tyle ;P
Ja to przy kolejnym dziecku już miałam do tego stopnia "wylane", że gdybym nie miała wózka po pierwszym, to chyba nie kupowałabym gondoli w ogóle.
 
Do góry