reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
A czy to prawda ze żeby wyjść z dzieckiem ze szpitala trzeba mieć zaświadczenie ze dziecko zostało zapisane do przychodni i została umówiona wizyta z położna ?
Ja tylko przy przyjęciu na porodówke podawałam nazwisko lekarza pediatry do którego chciałam zapisać dziecko. Przy wypisie nie potrzebowali żadnych zaświadczeń. Jak byłam w domu to zadzwonili z przychodni żebym przyszła na szczepienie.
 
Sposrod obowiazkowych nie mozesz sobie wybrac szczepien - jedyny wybór w tym zakresie to czy decydujesz sie na 5w1 lub 6w1 (albo platne odpowiedniki szczepionek refundowanych np. Engerix Bl. Możesz zalatwiac odroczenia np. od neurologa lub na piśmie odmawiac szczepien (ale jeszcze niedawno grozila za to kara od sanepidu a moze nawet w jakims przypadku sad w Polsce zmusil do szczepienia). Rotawirusy, meningokoki,ospa wietrzna, kleszcowe zapalenie mozgu itp. na razie nie sa obowiazkowe - tu mozesz sobie wybrac i oplacic lub nie. Wpisz w googla "kalendarz szczepien 2018" pojawia Ci sie rozpiski. Ja mam zaufanie do info na stronach Medycyny praktycznej (mp.pl chyba) ale czasami lepiej jest patrzec na grafikę.
Mojemu dziecku 2,5 roku odwlekalam szczepienie i nic nigdy nie załatwialam u specjalistów z tego powodu, nie pisałam wyjasnien do nikogo ani nik nie pisał do mnie w tej sprawie.
 
My z mezem teraz tez zmienilismy na automat. I dwa razy zdarzyla mu sie wpadka chcial nacisnac sprzeglo z przyzeyczajenia i navisnal hamulec dobrze ze pasy zapiete bo takto glowy by bylo porozbijane o szybe
Jakoś dałam radę za te wszystkie stresy dam dzidzi ogromna porcje lodów [emoji16] moze mi wybaczy. To że to automat to spoko do przodu daje radę większy problem bo jest ogromny. Parkowanie to raczej znalezienie miejsca gdzie mogą się zatrzymać niż zaparkować.
 
Ja też tak robię, mam kartę założona w lux med ale do lekarza tam nie chodzę. Przychodzę tylko na recepcję z taką kartka z badaniami z luz med i mówię że chce badania z karty ciąży np. Na 16-20tc i nie płacę. Oprócz tego chodzę tam do położnej. A lekarza mam prywatnie i tam z wynikami idę na wizytę :)


A ja dzis wybralam sie do luxmed bo mam tam opieke medyczna z pracy ale do gina chodze do profamilii prywatnie i okazalo sie ze beda respektowac moje skierowania na badania z profamilii jak tylko zaloze karte ciazy w luxmed [emoji106] fajowo szkoda ze nie zmusialam sie zeby zalatwic to wczesniej i bulilam za badania, na polowkowe chyba juz nie zdaze sie umowic bo dlugo sie czeka a maja tylko jednego gina ktory robi usg ciażowe [emoji43] bo tez bylby za free ale i tak ide do tego gina u ktorego bylam w pierwszej ciazy ale zawsze bylby to podwójne potwierdzenie
 
Mojemu dziecku 2,5 roku odwlekalam szczepienie i nic nigdy nie załatwialam u specjalistów z tego powodu, nie pisałam wyjasnien do nikogo ani nik nie pisał do mnie w tej sprawie.
Bo nie masz nadgorliwej przychodni. Nie wiem, czy moja by naslala na mnie sanepid, ale dzwonią jak jest kilka miesiecy opóźnienia. Ja juz nie kumam jak to jest z tym przymusem - kiedys czytalam, ze jest wyrok o przymusie i tak mi sie utrwalilo w głowie, a teraz czytam ten sam artykul i nie wiem, czy dziennikarz po prostu nie koloryzowal. Bo tam ostatecznie byla tylko mowa o karze 5000 zl. To co, moge zapłacić kare i miec nieszczepione dziecko?
 
reklama
Do góry