reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Mojemu dziecku 2,5 roku odwlekalam szczepienie i nic nigdy nie załatwialam u specjalistów z tego powodu, nie pisałam wyjasnien do nikogo ani nik nie pisał do mnie w tej sprawie.
A mnie w ciagu roku bombardowali telefonami co kilka tygodni, zastraszali, nekali.. dwa razy byla pielegniarka z przychodni z papierkiem, ktory chciala bym podpisala ze uchylam sie od szczepien... Dopiero gdy zanioslam swoje oswiadczenie i zarazem skarge na lekarza dali troche odpoczac ;) wiec pewnie duzo zalezy od przychodni
 
reklama
A mnie w ciagu roku bombardowali telefonami co kilka tygodni, zastraszali, nekali.. dwa razy byla pielegniarka z przychodni z papierkiem, ktory chciala bym podpisala ze uchylam sie od szczepien... Dopiero gdy zanioslam swoje oswiadczenie i zarazem skarge na lekarza dali troche odpoczac ;) wiec pewnie duzo zalezy od przychodni
Ja na początku poqiedzialam, że wyjeżdżamy... Kartoteka do archiwum i skazaniw na prywatne leczenie. Dopiero po legalnym odroczeniu od neurologa wróciłam do przychodni a i tak cuda na kiju wymyślają
 
Moje dziecko wygląda na bardzo wkurzone... :D nie udało się 4d, bo kolejki nieziemskie, ale na zwykłym ładnie Pan dr pomierzyl. 'coś majaczy' między nogami i to nie pepowina [emoji14] Czyli Kazik zostaje narazie Kazikiem :) 184g, 16tc +6
sketch-1526141435484.jpeg
 

Załączniki

  • sketch-1526141435484.jpeg
    sketch-1526141435484.jpeg
    50,3 KB · Wyświetleń: 492
Moje dziecko wygląda na bardzo wkurzone... :D nie udało się 4d, bo kolejki nieziemskie, ale na zwykłym ładnie Pan dr pomierzyl. 'coś majaczy' między nogami i to nie pepowina [emoji14] Czyli Kazik zostaje narazie Kazikiem :) 184g, 16tc +6Zobacz załącznik 856228
Dziwisz się ze wkurzone? Ćwiczyło pewnie uśmiechy do 4D a tu lipa ;) Super Maluszek.
 
Będę szczepić na to co dają w szpitalu a wiec gruźlicę i wzw b (druga dawka w 2 miesiącu życia)
I to by było na tyle.

Myśle jeszcze nad tężcem, ale muszę poczytać
Z ciekawostek - zdjęcie z książeczki zdrowia koleżanki z Anglii. Tam przy porodzie na WZW B szczepi się tylko dzieci matek, które są nosicielkami, a na gruźlicę z określonych grup społecznych
received_1867570803253107.jpeg
 

Załączniki

  • received_1867570803253107.jpeg
    received_1867570803253107.jpeg
    114,3 KB · Wyświetleń: 434
Z ciekawostek - zdjęcie z książeczki zdrowia koleżanki z Anglii. Tam przy porodzie na WZW B szczepi się tylko dzieci matek kto są nosicielkami, a na gruźlicę z określonych grup społecznych Zobacz załącznik 856255

No widzisz .....
a tężec chyba tez odpuszczę, okazuje się ze szczepienia mijają szybkie w sensie okres ochronny gdzie szczepionka działa bo trzeba by było robić przypominające nie refundowane. A na tężec choruje kilkanaście - kilkadziesiąt osób rocznie tylko i to głównie powyżej 60rz. Czyli cała większość która już i tak nie jest chroniona nie choruje. To bez sensu mi kłuć dziecko
 
Ja się pytam jak wy robicie te zakupy ? Robiłam dziś drugie podejście do spozywki w Tesco i d.pa.
Zzieleniałam na nabiale jak to stwierdził mój M i tyle było moich zakupów. Trzeciego podejścia nie będzie. Zakupy robi małż -.-
2 wózki.... kazdy ma po 1 dziecku...duzo zakupow bylo wiec oba sie przydaly, bo wypelnione po brzegi... maz kamien dekoracyjny ..farby kleje.. takie ciezkoe ladowal... ja drobnice..... w torbie zestaw ciasteczek luu i chrupek i suszonych jabłek.... oczyeoscie z dziecmi najedzinymi pojechalismy.... troche. Ganiania po sklepie tez bylo....bo w koszyku tyle nie siedziały...troche wozkami typu autka pojedzili... lekko nie bylo bo to taloe grube zakupy byly.... z tytulu remontu...
 
Jeśli chodzi o gruźlicę to nie wiem w jakich regionach mieszkacie, w miastach gdzie pracuje dużo osób z Ukrainy radzę szczepić dzieci. Gruźlica jest plagą na Ukrainie, a na granicach nie ma żadnych kontroli. Ludzie często świadomie jadą a to choroba która długo pratkuje. We wschodnich częściach kraju jest duży wzrost zachorowan, a gruźlica to strasznie wyniszczajaca choroba, zabiła nawet Chopina :(.

Swoją drogą to mnie bardziej zastanawia czemu nie ma obowiązkowego szczepienia na żółtaczke typu A czyli pokarmowa która jest bardzo powszechna i łatwo się nią zarazić. A jest np. Polio które obecnie jest głównie w Indiach czy krztusiec który jest bardzo rzadki.
 
reklama
Jeśli chodzi o gruźlicę to nie wiem w jakich regionach mieszkacie, w miastach gdzie pracuje dużo osób z Ukrainy radzę szczepić dzieci. Gruźlica jest plagą na Ukrainie, a na granicach nie ma żadnych kontroli. Ludzie często świadomie jadą a to choroba która długo pratkuje. We wschodnich częściach kraju jest duży wzrost zachorowan, a gruźlica to strasznie wyniszczajaca choroba, zabiła nawet Chopina :(.

Swoją drogą to mnie bardziej zastanawia czemu nie ma obowiązkowego szczepienia na żółtaczke typu A czyli pokarmowa która jest bardzo powszechna i łatwo się nią zarazić. A jest np. Polio które obecnie jest głównie w Indiach czy krztusiec który jest bardzo rzadki.
Może i zabiła, ale nie zapominajmy, że w czasach Chopina gruźlicę leczono przez upuszczanie krwi, albo głodówki ;) medycyna i higiena osobista poszły bardzo do przodu, to pozwoliło wyeliminować wiele chorób.
 
Do góry