reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Sposrod obowiazkowych nie mozesz sobie wybrac szczepien - jedyny wybór w tym zakresie to czy decydujesz sie na 5w1 lub 6w1 (albo platne odpowiedniki szczepionek refundowanych np. Engerix Bl. Możesz zalatwiac odroczenia np. od neurologa lub na piśmie odmawiac szczepien (ale jeszcze niedawno grozila za to kara od sanepidu a moze nawet w jakims przypadku sad w Polsce zmusil do szczepienia). Rotawirusy, meningokoki,ospa wietrzna, kleszcowe zapalenie mozgu itp. na razie nie sa obowiazkowe - tu mozesz sobie wybrac i oplacic lub nie. Wpisz w googla "kalendarz szczepien 2018" pojawia Ci sie rozpiski. Ja mam zaufanie do info na stronach Medycyny praktycznej (mp.pl chyba) ale czasami lepiej jest patrzec na grafikę.
Zmusić nie może. Kary nakładają, ale idzie to obejść.
Ja nie będę szczepić,jak już tu kiedyś pisałam.
 
reklama
Ja też,-)
Dzień dobry. Ja dziś pospałem do 8.30. Wczoraj kupiliśmy auto dla naszej dzidzi pierwszy automat tak to przeżywam ( jestem doświadczonym kierowcą) jak ja będę jeździć tym automatem że cała noc już jeździłam;-) umeczylam się i trzy drzewa zaliczyłam bo auto mi do tyłu samo jechało. Dziś muszę się przełamać mąż pojechał na fuche co prawda mam służbowe i stare prywatne ale zbieram się od rana z myślami że wsiada i pojadę tym nowym i dam radę tylko takie stresy dla dzidzi[emoji57]

My z mezem teraz tez zmienilismy na automat. I dwa razy zdarzyla mu sie wpadka chcial nacisnac sprzeglo z przyzeyczajenia i navisnal hamulec dobrze ze pasy zapiete bo takto glowy by bylo porozbijane o szybe
 
1D09D486-79D7-4D89-950F-01F8B85551BC.jpeg
Cześć dziewczyny , chciałam właśnie napisać witam z rana ale patrzę ze już 14 :o , u mnie praca wre .... robię miejsce w szafie na rzeczy Poli :p..... wywalam wszystko i segreguje a co do chowania na górne polki to zostawiam na deser mężowi żeby się nie nudził po pracy;) siedząc tak sobie w stercie ubrań i pościeli na obiad zjadłam paczkę laysow solonych ...:rolleyes: i powiem wam ze dawno mi nic tak nie smakowało :happy2:
 

Załączniki

  • 1D09D486-79D7-4D89-950F-01F8B85551BC.jpeg
    1D09D486-79D7-4D89-950F-01F8B85551BC.jpeg
    2,6 MB · Wyświetleń: 359
Ja wrocilam z mezem i 2 dzieci z 4h zakupow w Leroy.... kamien na sciane, kleje fugi podwieszenia sufitow...ledy halogeny....farby.... tysiace pierdul....
matko jak sie zmachalismy... bez dzieci z godzine szybciej by było..bo nam nie ulatwialy..... juz po obiedzie jestesmy...spacer do .
...biedry nas czeka bo sklepy jutro zamknięte a mąż do pracy juz pojechał...biedny bo po 4 h zakupów...... 250 kg wniosl na piętro zjadl i do roboty...
 
Ja wrocilam z mezem i 2 dzieci z 4h zakupow w Leroy.... kamien na sciane, kleje fugi podwieszenia sufitow...ledy halogeny....farby.... tysiace pierdul....
matko jak sie zmachalismy... bez dzieci z godzine szybciej by było..bo nam nie ulatwialy..... juz po obiedzie jestesmy...spacer do .
...biedry nas czeka bo sklepy jutro zamknięte a mąż do pracy juz pojechał...biedny bo po 4 h zakupów...... 250 kg wniosl na piętro zjadl i do roboty...

Ja się pytam jak wy robicie te zakupy ? Robiłam dziś drugie podejście do spozywki w Tesco i d.pa.
Zzieleniałam na nabiale jak to stwierdził mój M i tyle było moich zakupów. Trzeciego podejścia nie będzie. Zakupy robi małż -.-
 
Zmusić nie może. Kary nakładają, ale idzie to obejść.
Ja nie będę szczepić,jak już tu kiedyś pisałam.
Moja siostra 6 lat juz w sadach walczy. Sprawe w poznaniu wygrala, napisala do sanepidu, ze chce zwrot kosztow sadowych na co sanapied odpisal, ze skierowali sprawe do wyzszego sadu, w warszawie, tam ich znow cofneli do poznania, w poznaniu przegrali ale sie odwolali i czekaja na dalszy rozwoj...
 
reklama
Fakt, jak już się zacznie to różnie bywa. Ale zmusić nie mogą, to sprzeczne z konstytucją i prawami człowieka. Tylko trzeba być twardym i nie dać im sobą manipulować...
Moja siostra 6 lat juz w sadach walczy. Sprawe w poznaniu wygrala, napisala do sanepidu, ze chce zwrot kosztow sadowych na co sanapied odpisal, ze skierowali sprawe do wyzszego sadu, w warszawie, tam ich znow cofneli do poznania, w poznaniu przegrali ale sie odwolali i czekaja na dalszy rozwoj...
 
Do góry