reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Też miałam już awanturę w temacie chrztu. Mogłabym się rozpisać ale nie chce nikogo urazić. Każdego to wybór. Ja jeśli ochrzcze to dla spokoju swojego i mojej córki na przyszle lata a później sama podejmie decyzję. Mam zaprzyjaźnionego jednego księdza z którym udzielam się charytatywnie tylko nie wiem czy instytucja do której rejonowo należę wyrazi na to zgodę bo kasa ucieka... orientujecie się czy mogę ochrzcic w parafii której chce?
U mnie tak bylo z chrzesniakiem, ochrzcili go w parafi ktora im sie podobala po prostu, najlepiej podejsc tam gdzie.chcesz i zapytac jak oni to widza.
 
Też miałam już awanturę w temacie chrztu. Mogłabym się rozpisać ale nie chce nikogo urazić. Każdego to wybór. Ja jeśli ochrzcze to dla spokoju swojego i mojej córki na przyszle lata a później sama podejmie decyzję. Mam zaprzyjaźnionego jednego księdza z którym udzielam się charytatywnie tylko nie wiem czy instytucja do której rejonowo należę wyrazi na to zgodę bo kasa ucieka... orientujecie się czy mogę ochrzcic w parafii której chce?
Parafia w której mieszkasz musi Ci wystawić zaświadczenie. Ja chrzciłam gdzie indziej i je dostałam, mimo że powiedziałam, że nie chodzimy do kościoła, ale że jesteśmy wątpiący, a nie niewierzący. Poza tym przyjmujemy też księdza po kolędzie.
 
U mnie tak bylo z chrzesniakiem, ochrzcili go w parafi ktora im sie podobala po prostu, najlepiej podejsc tam gdzie.chcesz i zapytac jak oni to widza.
Raczej ile razy trzeba zapłacić :-)
Księdza znajomego mam super jak nie ksiądz na wódkę zaprasza co jeszcze robi to już mnie nie interesuje ale.duzo obrego dla potrzebujących dla dzieciaków z parafii.
 
Parafia w której mieszkasz musi Ci wystawić zaświadczenie. Ja chrzciłam gdzie indziej i je dostałam, mimo że powiedziałam, że nie chodzimy do kościoła, ale że jesteśmy wątpiący, a nie niewierzący. Poza tym przyjmujemy też księdza po kolędzie.
My nie przyjmujemy. Ostatnim razem nas do jakiejś sekty zapraszał prowadził.monolog 15 minut wyszedł A ja i mój mąż nie zrozumieliśmy ani jednego zdania o co mu chodzilo. Od tamtej pory unikamy. Sąsiedzi póki co.dzien dobry jeszcze mówią;-)
 
My nie przyjmujemy. Ostatnim razem nas do jakiejś sekty zapraszał prowadził.monolog 15 minut wyszedł A ja i mój mąż nie zrozumieliśmy ani jednego zdania o co mu chodzilo. Od tamtej pory unikamy. Sąsiedzi póki co.dzien dobry jeszcze mówią;-)
Na szczęście znajmowy Ksiądz ma w kieszeni wszystkich w moim mieście więc pomoże załatwić co trzeba jak będzie takowa potrzeba A nasz robił problem
 
10 dni jest. Aktualne info z połowy 2017 roku :)
Na tej stronie są informacje aktualne z marca 2018:
Link do: Jak zarejestrować dziecko? Formalności związane z wizytą w USC
Piszą o 21 dniach. Czy to o inną rzecz chodzi?
Podają też, że niby od 1 czerwca będzie można zgłaszać elektronicznie. Na pewno trzeba będzie mieć profil zaufany w ePUAP, a to można załatwić jeszcze w ciąży :-) Czasami się przydaje ten profil. Nie trzeba dziecka małego ciągnąć po urzędach, bo coraz więcej rzeczy można przez ePUAP załatwić. Podobno nawet 500+ będzie można [emoji1]
 
Na tej stronie są informacje aktualne z marca 2018:
Link do: Jak zarejestrować dziecko? Formalności związane z wizytą w USC
Piszą o 21 dniach. Czy to o inną rzecz chodzi?
Podają też, że niby od 1 czerwca będzie można zgłaszać elektronicznie. Na pewno trzeba będzie mieć profil zaufany w ePUAP, a to można załatwić jeszcze w ciąży :-)

Ja właśnie mam ten profil zaufany i zgłaszam sobie wnioski różne online. :) wystarczy potwierdzić profil i podpis przez bankowość elektroniczna. Szybko i sprawnie. Ja bardzo polecam
 
reklama
Ja właśnie mam ten profil zaufany i zgłaszam sobie wnioski różne online. :) wystarczy potwierdzić profil i podpis przez bankowość elektroniczna. Szybko i sprawnie. Ja bardzo polecam
Oo, przez bankowość? Tego nie wiedziałam :-) Muszę sobie właśnie wyrobić, bo mi wygasł i nie przedłużyłam na czas. Dzięki za info :-)
 
Do góry