reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Oo, przez bankowość? Tego nie wiedziałam :-) Muszę sobie właśnie wyrobić, bo mi wygasł i nie przedłużyłam na czas. Dzięki za info :-)

Tak ja przez bankowość online to robiłam. Nawet dziś wysyłałam wniosek do ZUS z podpisem elektronicznym i wszystko właśnie potwierdzałam logując się do banku ;)
 
reklama
Na tej stronie są informacje aktualne z marca 2018:
Link do: Jak zarejestrować dziecko? Formalności związane z wizytą w USC
Piszą o 21 dniach. Czy to o inną rzecz chodzi?
Podają też, że niby od 1 czerwca będzie można zgłaszać elektronicznie. Na pewno trzeba będzie mieć profil zaufany w ePUAP, a to można załatwić jeszcze w ciąży :-) Czasami się przydaje ten profil. Nie trzeba dziecka małego ciągnąć po urzędach, bo coraz więcej rzeczy można przez ePUAP załatwić. Podobno nawet 500+ będzie można [emoji1]

No właśnie tak mi się wydawało, ze 3 tygodnie. 10 dni to niektóre matki jeszcze leżą z dzieckiem na oddziale z różnych powodów, to trochę irracjonalne by było ;)
 
Tak ja przez bankowość online to robiłam. Nawet dziś wysyłałam wniosek do ZUS z podpisem elektronicznym i wszystko właśnie potwierdzałam logując się do banku ;)
Tak, tylko, ze pare bankow (6 czy 7)bierze w tym udzial..wiec mozna nie trafic[emoji6] ale zalatwienie dostepu do puap poza bankowoscia tez jest bardzo latwe, tylko trzeba sie wybrac do punktu potwierdzajacego...wszystko jest bardzo jasno opisane na stronie[emoji5] dzis otrzymalam swoj dostep wlasnie i sprawdzilam tez w zusie.do kiedy mam wystawione zwolnienie elektroniczne, bo mi wylecialo z glowy ;)
 
Hej. Ja juz nie spie. Corka sie obudzila przed 6. Inne miejsce to jej sie nie dziwie. W ogole to sie poplakalam bo zaczela na wieczor wolac tate. Mam nadzieje ze yen remont pojdzie szybko i po nas przyjedzie.
Jesli chodzi o imiona to ja mam na imie Paulina ale.wszyscy mowia na mnie Paula. No chyba ze wlasnie wkurze meza wtedy jestem Paulina.
 
Dobra to trochę z innej beczki ja mam jutro komunię chrzesniaka więc pochwalę się Wam torcikiem i pamiątką oczywiście kupione ja nie mam takich zdolności :tak:Zobacz załącznik 856045 Zobacz załącznik 856046 jak Wam się podoba?
Torcik fajny i smakowicie wygląda,ale pamiatka juz mniej zachwyca :)

Tak w ogóle dzień dobry:)
Ja już zjadłam na śniadanie obiad z wczoraj bo akurat Ewa gotowała i mi smaka narobiła.
My,tak jak @monami też będziemy urzędowo przez tatusia uznawać dziecko przed narodzeniem. Potem juz tylko tatuś sam zarejestruje jak tylko da radę.
Jesli chodzi o chrzest,to chcielibyśmy jak najszybciej bo tak i juz :D Chrzcin nie wyprawiamy bo w planach pewnie obiad,torcik,jakieś sałatki,czyli taka normalna posiadówka z najblizszymi(rodzice K i moi,starszy synuś,siostra K,jego brat z żona i dzieckie,moj brat z dziewczyną). :)
 
Ostatnia edycja:
Torcik fajny i smakowicie wygląda,ale pamiatka juz mniej zachwyca :)

Tak w ogóle dzień dobry:)
Ja już zjadłam na śniadanie obiad z wczoraj bo akurat Ewa gotowała i mi smaka narobiła.
My,tak jak @monami też będziemy urzędowo przez tatusia uznawać dziecko przed narodzeniem. Potem juz tylko tatuś sam zarejestruje jak tylko da radę.
Jesli chodzi o chrzest,to chcielibyśmy jak najszybciej bo tak i juz :D Chrzcin nie wyprawiamy bo w planach pewnie obiad,torcik,jakieś sałatki,czyli taka normalna posiadówka z najblizszymi(rodzice K i moi,starszy synuś,siostra K,jego brat z żona i dzieckie,moj brat z dziewczyną). :)
U nas chrzciny to wielka impra ale tylko z tego względu, ze noj maz ma 4 rodzenstwa, kazde z nich malzonka i dwojke dzieci, a ja dwije rodzenstwa i rez pochajtani, brat 2 dzieci, siostra... 4. Plus trsciowie i moja mama no i dwie babcie i trza sale wynajmowac. Zawsze biwrzemy taka gdzie obok jest sala zabawowa dla dzieci wtedy mamy je z glowy
 
Hej. Ja juz nie spie. Corka sie obudzila przed 6. Inne miejsce to jej sie nie dziwie. W ogole to sie poplakalam bo zaczela na wieczor wolac tate. Mam nadzieje ze yen remont pojdzie szybko i po nas przyjedzie.
Jesli chodzi o imiona to ja mam na imie Paulina ale.wszyscy mowia na mnie Paula. No chyba ze wlasnie wkurze meza wtedy jestem Paulina.
A na.jak dlugo on sam.planowal ten remont?
 
reklama
Też miałam już awanturę w temacie chrztu. Mogłabym się rozpisać ale nie chce nikogo urazić. Każdego to wybór. Ja jeśli ochrzcze to dla spokoju swojego i mojej córki na przyszle lata a później sama podejmie decyzję. Mam zaprzyjaźnionego jednego księdza z którym udzielam się charytatywnie tylko nie wiem czy instytucja do której rejonowo należę wyrazi na to zgodę bo kasa ucieka... orientujecie się czy mogę ochrzcic w parafii której chce?
Możesz, tyle że ksiądz z twojej musi zaswiadczenie wypisać, że jesteś chrzczona. Wystarczy powiedzieć że np w parafii męża, albo że macie inną parafię bo już tutaj nie mieszkacie. :)
 
Do góry