reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dobra to trochę z innej beczki ja mam jutro komunię chrzesniaka więc pochwalę się Wam torcikiem i pamiątką oczywiście kupione ja nie mam takich zdolności :tak:
received_373137899873132.jpeg
received_372786946574894.jpeg
jak Wam się podoba?
 

Załączniki

  • received_373137899873132.jpeg
    received_373137899873132.jpeg
    465,3 KB · Wyświetleń: 397
  • received_372786946574894.jpeg
    received_372786946574894.jpeg
    768,7 KB · Wyświetleń: 404
reklama
Właśnie nie można dalej zdrobnień. Są inne zmiany, ale w tej kwestii zasady zostały stare. Sprawdzałam wszystko dokładnie, bo myślałam, że może będę mogła zmienić na Kasia. Ale niestety nie można dalej.
 
IMG_0953.JPG

Doszukałam się ;) to nie wiem jak jest z tymi zdrobnieniami. Na pewno można zapisać dziecko jako Kuba, a nie Jakub a to już pewne zdrobnienie wg mnie czyli pewnie Kubuś nie wchodzi w grę albo jakaś Zosieńka, Kajtuś w takim razie.
 

Załączniki

  • IMG_0953.JPG
    IMG_0953.JPG
    368,4 KB · Wyświetleń: 371
Dobra to trochę z innej beczki ja mam jutro komunię chrzesniaka więc pochwalę się Wam torcikiem i pamiątką oczywiście kupione ja nie mam takich zdolności :tak:Zobacz załącznik 856045 Zobacz załącznik 856046 jak Wam się podoba?

Torcik super,
Ale pamiątka nie wiem co to jest? W sensie to się po prostu stawia gdzieś? I sobie stoi ?


Moja mama mi ostatnio powiedziała ze jak nie ochrzczę dziecka to się więcej do mnie nie odezwie,
Zdębiałam
 
Ano dokładnie takie same mam :-) Nienawidzę form Katarzyna i Kaśka. Od maleńkości. A niektórzy mówią do mnie ciągle Katarzyno...

Chciałam bym anonimowa i nie wyszło [emoji6]
Mój K.bardzo chce Kasię ale w brzuchu syn.
Ale Kaśka to po moim trupie I on o tym wie :)
Sorry obecne tu Kasie, ale mam w pracy I nienawidzę...w życiu tak córki nie nazwę.

Marzę o Macieju ale wiem, że on nie zgodzi się...już przy pierwszym synku poległam.
A ta rejestracja online to ojciec jakąś zgodę musi?
Bo ja bym z chęcią poza nim zapisała i w końcu by się przyzwyczaił.
Nie ma już takiej listy ;) w 2015 roku zmieniło się prawo w tym zakresie. Imię ma wskazywać na płeć dziecka i nie może być obraźliwe czyli np Lucyfer albo jakiś Cipek. Ale jak najbardziej można dziecko nazwać w urzędzie Jaś czy Zosia zamiast Jana czy Zofii ;) tak samo z imionami obcymi. Może być Sasha Liam itp itd
Też mi tak się wydaje, że teraz duża samowolka z tymi imionami i urzędnikom nic do tego.



@Emol ja od zawsze Ewela...pełnego imienia nie lubię. W moich czasach było nas wiele.
O właśnie ciekawe czy Ewela by w papierach przeszła? :)
 
Mój K.bardzo chce Kasię ale w brzuchu syn.
Ale Kaśka to po moim trupie I on o tym wie :)
Sorry obecne tu Kasie, ale mam w pracy I nienawidzę...w życiu tak córki nie nazwę.

Marzę o Macieju ale wiem, że on nie zgodzi się...już przy pierwszym synku poległam.
A ta rejestracja online to ojciec jakąś zgodę musi?
Bo ja bym z chęcią poza nim zapisała i w końcu by się przyzwyczaił. Też mi tak się wydaje, że teraz duża samowolka z tymi imionami i urzędnikom nic do tego.



@Emol ja od zawsze Ewela...pełnego imienia nie lubię. W moich czasach było nas wiele.
O właśnie ciekawe czy Ewela by w papierach przeszła? :)

Nie musi. Matka zgłasza
Ja nie jestem po ślubie wiec ja i tak będę wcześniej szła do urzędu stanu cywilnego żeby mój niemąż uznał dziecko
 
Nie musi. Matka zgłasza
Ja nie jestem po ślubie wiec ja i tak będę wcześniej szła do urzędu stanu cywilnego żeby mój niemąż uznał dziecko
A ile jest czasu na zapisanie dziecka?
W pierwszej byłam po cc on pojechał I chociaż prosiłam Maciej to zapisał Michał.
Teraz też pewnie cc I nie pojadę bo urząd 25km od domu...ale to online mnie kusi.
 
reklama
A ile jest czasu na zapisanie dziecka?
W pierwszej byłam po cc on pojechał I chociaż prosiłam Maciej to zapisał Michał.
Teraz też pewnie cc I nie pojadę bo urząd 25km od domu...ale to online mnie kusi.

Nie wiem dokładnie ale spokojnie dasz radę sama jechać to nie jest kwestia dnia lub dwóch tylko na spokojnie taki termin ze bedziesz już w Domu. Czytałam to dziś w szpitalu ale zapomniałam 14 dni ? 7 dni ? Niech jakaś mamusia się wypowie najlepiej [emoji6]

Aczkolwiek wiadomo lepiej nigdzie nie jechać jutro zajrzę na stronę i zobaczę jak to wszystko wyglada
 
Do góry