reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Link do: fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 0-13 kg :: sortowanie wg kryterium ocena

Tylko i wyłącznie patrzeć jak fotelik wypada w testach adac - poniżej oceny 4 nie warto nawet patrzeć ;) niezawodne nadal są foteliki maxicosi cabriofix i pebble i cybex.

Większość wózków posiada adaptery właśnie do maxicosi i taki fotelik można montować do wózka na szybkie wyjście.
Narazie skłaniam się ku cybexowi rozkladanemu żeby można było wpiąć do wózka rozłożyć fotelik i trochę dłużej pospacerować gdzieś zawsze wygodniej na płasko.

To swięta racja patrzcie tylko na testy adac!![emoji106]

Odradzam fotelik besafe, również wysokie noty w testach adac ale nasz syn tak sie w nim pocil kupilismy specialne wkladki i nic nam to nie dalo szybko przestal sie miescic bo jest mega ciasny no niby bezpieczny ale trzeba wbijac dziecko do srodka i tak bylo od poczatku no fakt rosl jak na drozdzach ale teraz na bank wybralabym maxicosi, szkoda ze mamy ten cholerny besafe po pierwszym dziecku i szalenstwem bylby kupowac teraz drugi... zwlaszcza ze ten besafe nie nalezy do najtanszych namowili nas w sklepie bo wlasnie hiper bezpieczny jest i wygladal ladniej niz maxicosi ale zalujemy takze przestrzegam nas wkurzal bo sprawdzic sie sprawdzil bo syn jezdzil nie mial wyjscia [emoji6][emoji38]
IMG_1895.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1895.JPG
    IMG_1895.JPG
    234,7 KB · Wyświetleń: 313

Nam juz trabili o tym w szpitalu bylo specialne szkolenie ulotki broszurki, potem polozna srodowiskowa chyba by dostala zawalu jakby zobaczyla noworodka pod koldra nie mowiac ze kazala nam sciagnac ochraniacze na lozeczko bo tez na poczatku zupelnie nie ma potrzeby dziecko prawie sie nie porusza zeby uderzyc glowa o szczebelki a tez trabia ze przyczyniaja sie do naglej smierci lozeczkowej.

Kazdy robi jak uwaza ale warto sie zaglebic w temat.
Ja nie przykrywalam dziecka baaardzo dlugo do tej pory w nocy spi w spiworku i jest bezpieczny i mam pewnosc ze sie nie rozkopie [emoji106]
 
Nam juz trabili o tym w szpitalu bylo specialne szkolenie ulotki broszurki, potem polozna srodowiskowa chyba by dostala zawalu jakby zobaczyla noworodka pod koldra nie mowiac ze kazala nam sciagnac ochraniacze na lozeczko bo tez na poczatku zupelnie nie ma potrzeby dziecko prawie sie nie porusza zeby uderzyc glowa o szczebelki a tez trabia ze przyczyniaja sie do naglej smierci lozeczkowej.

Kazdy robi jak uwaza ale warto sie zaglebic w temat.
Ja nie przykrywalam dziecka baaardzo dlugo do tej pory w nocy spi w spiworku i jest bezpieczny i mam pewnosc ze sie nie rozkopie [emoji106]
Dokładnie. Też tak uważam [emoji4]
 
No to nie musisz wierzyć , ja wierze bo widzę to w moim otoczeniu dwie koleżanki maja synów urodzonych w tym samym czasie mniej więcej 7 miesięcznych -13 kg. Obie maja łupiny na sprzedaż bo musiały wymienić już na coś innego

Moj syn na pol roku wazyl 10kg :) w tym foteliku besafe to jezdzilismy do 7 mies i tak juz go wciskalismy na sile i przyjemnie mu tam nie bylo takze mnie by dziwilo ze komus roczniak sie w taki pierwszy 0-13 kg fotelik miesci ale to wszystko od dziecka zalezy, fakt tez ze nogi przestaja sie dziecku miescic, jest tylem do kierunku jazdy i nozki na fotel wykladane w gore sa tez srednio bezpiecznym wyjsciem, glowka tez nie powinna wystawac za fotelik
 
Moi znajomi mieli BeSafe Izi Go dla wrześniowego dziecka i właśnie bardzo krótko im posłużył. Dla noworodka byli zadowoleni, ale ostatecznie nas zniechęcili ;) @ranny.ptaszek może kilka miesięcy się w nim powozicie a potem sprzedacie i kupicie jakiś większy rwf?
 
Moj syn na pol roku wazyl 10kg :) w tym foteliku besafe to jezdzilismy do 7 mies i tak juz go wciskalismy na sile i przyjemnie mu tam nie bylo takze mnie by dziwilo ze komus roczniak sie w taki pierwszy 0-13 kg fotelik miesci ale to wszystko od dziecka zalezy, fakt tez ze nogi przestaja sie dziecku miescic, jest tylem do kierunku jazdy i nozki na fotel wykladane w gore sa tez srednio bezpiecznym wyjsciem, glowka tez nie powinna wystawac za fotelik
Ja już nie pamiętam takich rzeczy kiedy zmieniliśmy foteliki....i ile dziecko wtedy ważyło.
Wiem ile ważył w miesiącach bo to zapisywalam w albumie...
Jasną sprawą jest że indywidualna jest waga każdego dziecka. A najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Nam na warsztatach "Mamo to ja" facet pokazywał fotelik firmy, którą prezentował...BeSafe. Mówił, że bardzo zaleca jazdę tyłem do kierunku jazdy, bo to najbezpieczniej dla naszych dzieci.
Oczywiście trudno jest to stosować kiedy mama sama w samochodzie z takim maleństwem albo z jeszcze innymi dziećmi. Ale argumenty były bardzo dobre.
 
Moi znajomi mieli BeSafe Izi Go dla wrześniowego dziecka i właśnie bardzo krótko im posłużył. Dla noworodka byli zadowoleni, ale ostatecznie nas zniechęcili ;) @ranny.ptaszek może kilka miesięcy się w nim powozicie a potem sprzedacie i kupicie jakiś większy rwf?
No właśnie o nim nam opowiadał ten BeSafe [emoji4]
 
reklama
Moi znajomi mieli BeSafe Izi Go dla wrześniowego dziecka i właśnie bardzo krótko im posłużył. Dla noworodka byli zadowoleni, ale ostatecznie nas zniechęcili ;) @ranny.ptaszek może kilka miesięcy się w nim powozicie a potem sprzedacie i kupicie jakiś większy rwf?

Tak na pewno tak zrobimy, te następne foteliki do 18kg mamy 2 da syna bo w aucie męża i moim wiec jak tylko bedzie mozna go wysadzic z tej autentycznie lupiny to tak zrobimy
 
Do góry