reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No właśnie o nim nam opowiadał ten BeSafe [emoji4]
A nie o takim większym, również dla starszych dzieci, tyłem do kierunku jazdy? ;) One wszystkie są "Izi" ale ten "Izi Go" to typowe nosidło 0-13 kg, a z tego co piszesz, pan zalecał jazdę tyłem do kierunku jazdy także po przesiadce z nosidła. W przypadku fotelika do 13 kg jakoś nikt nie dyskutuje, czy to wygodne jest dla mamy z przodu - po prostu innych nie ma ;)
 
reklama
Ja już nie pamiętam takich rzeczy kiedy zmieniliśmy foteliki....i ile dziecko wtedy ważyło.
Wiem ile ważył w miesiącach bo to zapisywalam w albumie...
Jasną sprawą jest że indywidualna jest waga każdego dziecka. A najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Nam na warsztatach "Mamo to ja" facet pokazywał fotelik firmy, którą prezentował...BeSafe. Mówił, że bardzo zaleca jazdę tyłem do kierunku jazdy, bo to najbezpieczniej dla naszych dzieci.
Oczywiście trudno jest to stosować kiedy mama sama w samochodzie z takim maleństwem albo z jeszcze innymi dziećmi. Ale argumenty były bardzo dobre.

Na poczatku to napewno tylko tylem do kierunku jazdy, i wiem ze besafe jest bezpieczny ale maxicosi chyba ma tyle samo gwiazdek a z tego co wiem dzieci sie tak w nim nie poca nam maly caly czas plakal z tego zgrzania plecki wiecznie mokre... ja jezdzilam tak z synem sama i sa specialne lusterka ktore zakladasz na fotel i dziecko sie elegancko odbija i widzisz co tam u niego mnie to dawalo takie poczucie ze wiem co sie dzieje i widzialam jak smoczek wypadl i zaczyna plakac przynajmniej wiedzialam dlaczego
 
Tak na pewno tak zrobimy, te następne foteliki do 18kg mamy 2 da syna bo w aucie męża i moim wiec jak tylko bedzie mozna go wysadzic z tej autentycznie lupiny to tak zrobimy
A co macie dla starszego? My coś musimy kupić córce, ale przez to moje zagrożenie ciąży nie mogę iść na przymiarki do sklepu, a mąż chyba nie ogarnie 2 dzieci ani tematu i jeszcze wybierze mi taki fotel, że będę go przeklinać przez 5 lat ;) Celuję w Joie Stages, ale chciałabym, żeby 3 foteliki zmieściły nam się koło siebie, a to już musi fachman orzec.
 
Generalnie najbazpieczniej najdluzej wozic dzieci tylem do kierunku jazdy i tak chcielismy kupic drugie foteliki te do 18kg, co wcale nie jest proste bo jest maly wybor i sa cholernie drogie ponad 1000 zl lekko , w efekcie zdecydowalismy sie na wysoko notowany rownie wysoko co te tylem do kierunku jazdy britax romer i tak trzeba bylo zabulic 800x2
Ale to jeszcze nowe mamy macie czas [emoji6]
 
A co macie dla starszego? My coś musimy kupić córce, ale przez to moje zagrożenie ciąży nie mogę iść na przymiarki do sklepu, a mąż chyba nie ogarnie 2 dzieci ani tematu i jeszcze wybierze mi taki fotel, że będę go przeklinać przez 5 lat ;) Celuję w Joie Stages, ale chciałabym, żeby 3 foteliki zmieściły nam się koło siebie, a to już musi fachman orzec.

Wlasnie romer britax czy jak sie to tam pisze do 18kg zrobie ci fotke zaraz jedziemy na basen [emoji6]
Jestesmy zadowoleni [emoji106] a tak jak pisalam ma wysokie noty w testach
 
Jejku...dziewczyny,naczytalam się Was i zglupialam teraz :(
Czyli tak....fotelik niekoniecznie z wozkiem,powyżej 4 gwiazdek,najlepiej rozkładany i niezbyt ciasny zeby maluch chociaż przez kilka miesięcy pojezdzil?

Dla mnie np.mimo wszystko fotelik będzie pełnił funkcję nosidelka przynajmniej przez te pierwsze 2-3 miesiące. No ale np na stronie bebetto slowa nie ma o montowaniu tylem do kierunku jazdy czy nawet i gwiazdkach....

Ogromna prośba do Was,napiszcie post w wyprawkowym wątku nt polecanych i odradzanych fotelików. Dla nas to bardzo cenne !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Siedmiomiesieczne dziecko wazy 13 kg?! Woooow
Też mi się to wydaje niesamowite :) syna urodziłam sporego, bo ważył 4030g, ale w wieku 12 miesięcy to dobił do 11kg raptem. Ale z maxi cosi wysadzilam go wcześniej bo mu głową wystawiał w 10 miesiącu (urodził się 60cm długi i wciąż najwyższy w grupie). Za to z pierwszego fotelika maxi cosi cabriofix byłam bardzo zadowolona i teraz po raz trzeci wykorzystam :)
 
Do góry