reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
No widzisz pewnie tez wszystko zalezy co i komu bo wedlug mnie to wlasnie karmienie piersia pozwolilo mi hiper szybko wrocic do wagi z przed ciazy, i to ze brzuch tez szybko wciaga bo macica sie lepiej obkurcza uwazam ze to zasluga karmienia wlasnie. Mnie udalo sie calkowicie wrocic do figury z przed ciazy lacznie z brzuchem nie bylo sladu wiadomo piersi szkoda gadac... teraz podejrzewam bedzie duzo gorzej bo druga ciaza w bardzo krotkim czasie
Chciałbym żeby to się sprawdziło u mnie, bo ja co prawda karmilam głównie mm ale w 3 tygodnie wyglądałam lepiej niż przed ciążą :) i wtedy wydawało mi się że to raczej zasługa aktywnego trybu życia w ciąży i zdrowego odżywiania. Baaardzo o to dbalam :) teraz... Cóż aktywność mała, co do jedzenia to po prostu zawsze na wszystko mam ochotę i wszystko mi smakuje. Dlatego chcę mieć tą możliwość karmienia piersią przetestowania na sobie czy rzeczywiście szybko pi tym schludne bo podejrzewam że będzie z czego :)
 
Mama po raz drugi
Wdech-wydech. Nie masz wplywu na to, kiedy dziecko sie urodzi, a jesli jest starsze niz wg tp z usg i bedzie mialo zanizona liczbe tygodni, to... dla niego lepiej. Bo jest szansa, ze mu w szpitalu zrobia badania. Jeśli wszystko bedzie ok, to wypuszcza was normalnie po tych 2-3 dniach, jak dzieciaki urodzone w 40 tc.
 
Mnie się wydaje, ze to chudniecie po porodzie to wynika z tego, ze ledwo patrzysz na oczy i wolisz się chwile zdrzemnąć niż zjeść [emoji23] oczywiście żartuje, ale spadek wagi przy karmieniu to tez zależy z jakiego pułapu startujemy ;) ja po porodzie wyglądałam jak anorektyczka, nie pamietam ile zeszło itd. ale kosci na wierzchu jak zombie. I serio jakoś tego czasu na zjedzenie było mniej, a to dziecko, laktator, spacer, wózek znieść fitness za darmo :p
 
Mialam podobna sytuacje przy pierwszym porodzie... opisywalam na fb.. mam po prostu traume do tej pory.... u mnie nie bylo mowy o zadnych znieczuleniach.. po prostu szpital nie praktykuje takich rzeczy... 2.5 dnia sie meczylam ze skurczami regularnymi... wiem co przeszlas..i mega wspolczuje ..ja chcialam umrzec wtedy..serio... a kocham żyć na szczescie teraz cc... szybko i przyjemnie bez bólu :)
Moje wspomnienia z cc są trochę inne... Począwszy od cewnikowania, leżenia plackiem przez 12h, okropnego bólu, braku możliwości normalnego podniesienia się z łóżka przez 3 tygodnie, chodzenie zgieta w pół przez tydzień, tego okropnego uczucia przy dotykaniu okolic blizny, świadomości że grzebia mi w otwartym brzuchu , kończąc na wyciaganiu cennika i myciu krocza przez położna :)
przez 3 godziny miałam namiastkę porodu naturalnego więc za dużo wiedzy w tym temacie nie mam, pamiętam że bolało jak cholera mimo że położna mówiła że ona żadnych skurczow nie widzi, gdy podali znieczulenie poczułam się jak w niebie :)
Mimo wszystko chciałbym rodzić naturalnie jednak raczej nie będzie mi to dane :(
 
@Szalona 29 no musze jakos to ogarnac, bo ona od wrzesnia idzie do przedszkola jakos 2 latka i musi byc bez pieluchy i na drzemke tez nie zakladaja. A narazie to sobie zarty z tego robi, Zssika sie i cieszy sie, ze moze sie przebrac w nowe ubranie. Radosc jak slodyczach. Jak siedzi na nocniku to zobi ladnie po spaniu, ale pielucha po nocy mokra jest. oj bede miala kolorowo.

mi tam po ciazy jakos zostaja te kg, chetnie pooddaje :)
 
ja bym wolala naturalnie, oj wolalabym. Ale nikt mi ni pozwoli, bo 2 cc, wywolywac porodu w 38 tygodniu, bo to jest maks do kiedy moge byc w ciazy ze wzgledu na te przeciwciala.
 
reklama
Do góry