reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Aaaa, weźcie mi powiedzcie, żebym nie googlala tego gronkowca. Byle do jutra - byle do jutra - byle do jutra.


No ja mam ciągle te krwawienia i gin mówi, że to jest idealna pożywka dla bakterii. Do tego w szpitalu były wspólne toalety na kilkadziesiąt kobiet, więc...


Proszków nie stosuję od dawna, bo mnie pył denerwuje. Mam doświadczenie tylko z płynem Lovela. Całkiem dobrze dopiera, zapach neutralny. W cenie regularnej jest drogi, ale często jest promocja w marketach, w tym w Biedronce. Nie mam porównania z innymi.
Lezac na patologii w pierwszej ciazy tuz pezed porodem zalapalam jakas grzybice dzieki takim wspolnym toaletom. Ale miałyśmy taką dziewczynę złośliwą na oddziale ze potrafiła kal zostawić na klapie sedesu... specjalnie. Masakra.
Jeśli chodzi o pranie to tez stosuje wyłącznie płyny do prania - po proszku swędzi mnie skora - wiec nie ryzykuje i niemowlęcia również piorę w plynach. Ostatnio kilka razy trafiłam na promocję loveli w Tesco. Po przeliczeniu opłacało się nawet bardziej niż w biedronce.
 
reklama
Wow, ale stron się zrobiło. Tak czytam to wszystko i myślę sobie, że ja jestem chyba jakaś dziwna:/ raz, że jeszcze nic nie oglądam, nie mówiąc już o kupowaniu, a dwa, że większości tych rzeczy, o których piszecie nie miałam, kiedy urodził się pierwszy syn.
Pamiętam, ze dostałam rożek, ale nie używałam, bo było mi niewygodnie (musialam czuć dziecko). Poza tym w naszym mieszkaniu bylo niekiedy 30 stopni, więc synek leżał w bodach i skarpetkach, jak spal przykryty pieluszka, a w nocy kocykiem. Nie otulalam. Nie miałam wyparzaczy, podgrzewaczy itp., garnek, goraca woda i do przodu. Butelka jedna z aventu i była ok. Smoczek kupiliśmy potem.
Mydło okazało się za mocne (nivea baby), więc przeszliśmy na oilatum a potem na emolium. Proszek albo jelp, albo lovela (oba u nas się sprawdziły). Przewijak mieliśmy, nam się przydał, ale mimo wszystko kladlam go przeważnie na łóżku, a nie na łóżeczku. Kąpiele robiliśmy w sypialni na łóżku, bez stelaża.
Oparzeń syn nie miał, a jak coś tam sie podraznilo to linomag stosowalam.
Nie wiem jak to będzie teraz, bo dziecko urodzi się na jesień, ale jakoś jeszcze totalnie nic nie patrze:/ myślę, że będę bazować na tym, jak robiłam z pierwszym dzieckiem i najwyżej na bieżąco kupować pewne rzeczy.
 
A co do terminow z om i z usg, to powiem tak. W pierwszej ciąży trzymalam sie tego z usg (byl 11 dni pozniejszy). Po prostu wiedziałam, ze nie zaszlam w ciążę te kilkanascie dni wcześniej. No i miarodajny byl ten termin z usg. Teraz trzymam sie tego z om, ale tym razem różnica z usg to 3 dni, więc obojętne mi to.
 
Dziewczyny, ale się cieszę :D właśnie odebrałam telefon od mojej najlepszej przyjaciółki właśnie zrobiła test i jest w ciąży :) jak dobrze wyliczyła będzie rodzic w grudniu więc dzieciaki będą w tym samym wieku! Pomiędzy naszymi pierwszymi dziećmi jest 2 lata różnicy więc też fajnie, już mi się buzia śmieje na myśl o wspólnych wyjazdach i spotkaniach w przyszłości :-D
 
Wakacje :) taki wyjazd zaręczynowy. Kościelny 15 sierpnia za rok, a tak to myślimy o cywilnym żeby wziąć teraz w czerwcu :)

gratulacje kochana :) jakbys chciala pomocy w wyborze fotografa to sluze pomoca, zawsze profesjonalnym okiem rzuce czy sie nadaja :)

a co do proszkow to plyn lovela u nas rowniez, ale tez moze byc tak, ze jedno dziecko toleruje a na drugie niestety nie. do odplamiania, mydelko becker z rosmanna lub oxy z biedronki - zwlaszcza kupki :) i trzeba szybko zapierac, bo potem jest zle

co do prezentu o czym pisala @Szalona 29 to wlasnie jest bardzo fajny pomysl :) u nas tez byly i bedzie, mlody juz nie moze sie doczekac

a jesli chodzi o ista- mam, ale nie obserwuje

polecicie za to jakas apliakcje, bo cos mam, ale takie gowniane jest
 
Jak na lozeczku przewijak ? W powietrzu ??? To bezpieczne?
Dziewczyny, ale się cieszę :D właśnie odebrałam telefon od mojej najlepszej przyjaciółki właśnie zrobiła test i jest w ciąży :) jak dobrze wyliczyła będzie rodzic w grudniu więc dzieciaki będą w tym samym wieku! Pomiędzy naszymi pierwszymi dziećmi jest 2 lata różnicy więc też fajnie, już mi się buzia śmieje na myśl o wspólnych wyjazdach i spotkaniach w przyszłości :-D
Super, ja i moja przyjaciółka mamy termin na październik, tematy rozmów zmieniły nam się na dzieciowe :)
 
Dziękuje! 15 sierpnia, przyszły rok. Myślimy żeby od razu zrobić tez chrzest wtedy :)
Gratulacje!! U nas była ta sama data :D

Dzisiaj grzesze. Idę na chińczyka. Tak mi się chce. Będzie ryż sojowy i sos orzechowy a mięso wybiorę. Od dwóch dni myślę. Myślę. Myślę, że bardzo chce iść zjeść chińczyka echhhh
Hihi ja tu już mam dość chińczyka, marzę o jakichś typowo polskich potrawach... ;)

Dziewczyny, a czy ja dobrze kojarzę, że te laktatory z ali, co tu były polecane to były firmy RealBubee?
 
normalnie czytam i czytam a postów wciąż przybywa!

co do niani to serdecznie polecam tę
Link do: SANNCE Home Security Kamera Wi Fi Wireless Mini Kamera Sieciowa IP Nadzoru Wifi 720 P Night Vision CCTV Kamery Niania w SANNCE Home Security Kamera Wi-Fi Wireless Mini Kamera Sieciowa IP Nadzoru Wifi 720 P Night Vision CCTV Kamery Niania od Surveillance Cameras na Aliexpress.com | Grupa Alibaba

jest tania, działa na wi-fi, wszytstko widac w nocy, można do niej mówić no i oczywiście wszytsko słychać, ma funkcję nagrywania, mozna z 2 końca świata podglądac co się dzieje ;)

syn (5l) jeszcze nie zazdrosny, zdaje sobie sprawę z tego że będzie starszym bratem (tak mysle) całuje brzuszek i mówi do niego ;)

my oboje z mężem jesteśmi typowymi podróżnikami, wolimy zjeść "suchy chleb" a pojechać gdzies i coś zobaczyć, oczywiście syn równiez pokochał wyjazdy :)
w czrwcu lecimy do Holandii ale na pewno ruszymy jeszcze gdzieś w Polskę (nie daleko mamy ukochane bieszczady <3 )
no a za rok z maluszkiem Teneryfa ;)

co do pępka to na 100% będę używała spirytusu tak jak z 1 synem, to samo z napletkiem, mam zamiar od początku to pielęgnować (takie miałam zalecenia z 1 dzieckiem - tak zrobię teraz - w nosie mam co mi powiedzą)
 
reklama
Czesc dziewczyny ja zaraz jade na wizyte. Z corka nie miala otulacza ale tutaj chyba sie skusze. Jesli chodzi o pranie to pralam w proszku bobini i plukalam plynem tej samej firmy.Mojemu mezowi tak sie spodobal zapach ze kazal mi sobie plukac koszulki w tym plynie
 
Do góry