reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Łoooo to same super wieści, gratulacje [emoji173] i bawcie sie dobrze w Hiszpani, na dlugo jedziecie?

Dziękuje :) Lecimy na 4 dni tylko, potem mam nadzieje, ze będzie w Polsce pogoda, bo rodzice mają drugi dom nad takim zbiornikiem wodnym. Fajnie byłoby posiedzieć na słoneczku. A dziewczyny, jak z opalaniem? Brzuszek to pewnie najlepiej zakrywać?
 
reklama
Co do przewijania to ja mam 175 cm mąż 185 cm i jakoś nie był nam potrzebny. Przebieranie pampersa trwa ok 4-25 sekund w zaleznosci od zawartosci i jakoś nigdy nie narzekalismy na ból pleców przy przebieraniu (a problemy z kręgosłupem mam z tym ze od pracy jaką wykonuję) :) U mnie to jeszcze byłby problem czy przewijak miałby stać w sypialni czy w salonie bo tu i tu przebieram - pampersy mam podzielone i gdzie akurat jestem tam przebieram. Wiadomo - to co mi jest niepotrzebne innej mamie jest niezbędne - więc każda z mam musi sama się zastanowic jak to u siebie widzi ;) do wanienki stelaz mam ale jakis taki niewymiarowy i go nie uzywam. Siadam sobie po turecku na dywaniku obok wanienki i muszę przyznać ze tak mi wygodnie :)
 
Dziękuje :) Lecimy na 4 dni tylko, potem mam nadzieje, ze będzie w Polsce pogoda, bo rodzice mają drugi dom nad takim zbiornikiem wodnym. Fajnie byłoby posiedzieć na słoneczku. A dziewczyny, jak z opalaniem? Brzuszek to pewnie najlepiej zakrywać?


Ja rezygnuje z opalania w tym roku ... Będę bielutka hihihi :) w cieniu albo jak slonce juz bedzie slabe , odp jest jedna, boję się uczulenia słońca czy promieniowania itp.
 
Też się zastanawiam jak to jest z tą płcią. Ten gin, u którego byłam na prenatalnych był przekonany, że chłopak. W sumie wyrostek płciowy było widać ładnie i na to by wskazywał, ale czy to się już nie zmienia? :)
 
Ja nie znam płci.... jest nowa mama w tym tyg co ja...i juz zna plec na.80 % ze dziewczynka... i chcialam usg zobaczyć :)
I mnie umknęła nowa mama :errr:

Pogoda dziś okropna to i człowiek taki zmulony:oo:
Dziękuje! 15 sierpnia, przyszły rok. Myślimy żeby od razu zrobić tez chrzest wtedy :)
O piękna data :D jeszcze ciepło,ale może już nie gorąco i dwie imprezy w jednym :D
 
Aj aj aj podsylacie otulacze i prepitety a ja nic mialam nie kupowac, ale jest kilka rzeczy ktorych nie kupilam wczesniej bo nie byly niezbedne a fajnie bylby miec bo i teraz skoro wydatko bedzie tak niewiele kusi zeby kupic ...
@naturalamama ten otulacz woombie bardzo mi sie podobal juz wczesniej ja swojego syna kladlam na boku bo tak wydaje mi sie najbezpieczniej w tym otulaczu z boku sa szwy nie wiem czy to bedzie mozliwe???
Ciekawe czy rzeczywiscie pomaga na kolki bo syn mial przeeeeokropne nie sadze zeby cokolwiek zadzialalo jak tylko przeczekac, jak pomysle ze drugie dZiecko bedzie mialo tak samo to zwariujemy bo mamy malutkie mieszkanie wiec starszy syn nie wiem jak bedzie spal

Dzieki dziewczyny za podzielenie sie doświadczeniami odnosnie kolejnego dziecka w rodzienie
@plan na trzecie twoja metoda jest mi bliska zeby to starszak byl najwazniejszy
Moj syn pojdzie ( mam nadzieje) do zlobka w tym czasie wiec mam nadzieje ze bedzie tez mial dodatkowe pozytywne przezycia z tym zwiazane a ja bede miala czas w ciagu dnia aby skupic sie na maluszku
@ szalona dzieki Tobie zyskalismy z mezem pol h zycia [emoji38] wyprobowalam twoja metode usypiania butla w lape swiatla zgaszone biore butle i wychodze, dziala!! Wczesniej kladl sie maz z nim na lozku on sie przewalal gadal pol h zasypian i przenosil go do lozeczeka a tera zzasypia moment w swoim lozeczku, dzieki !!!! [emoji8]

Bardzo sie ciesze.... fajnie ze i u Was pomogło... :) sasiadki sie moje dziwią ze ja mam wieczory od 19.30 dla siebie codziennie i codzienne :)
 
reklama
A co do dzieci. To kazde zawsze bedzie troche zazdrosne. Nie da sie tego zmienic. Bo nagle wywraca sie im caly swiat do gory nogami. Mysle, ze cierpliwosc i mozliwosc poswiecenia czasu dla drugiego dziecka. Zeby ono tez bylo wazne. Nigdy nie porzucanie go gdy drugie zaplacze. Pozwolenia na robienie cos przy maluszku. No i duzo milosci i cierpliwosci.

Dokładnie jedynak przestaje byc jedynakiem..i juz nie jest pempkiem swiata dla rodzicow...
Ja bymbsie skupila wlasnie na podjesciu do dziecka...np. jak przewijamy mlodsze..to do starszego nie mowmy idz stad..tylkoctlumaczmy co robimy.. ja pytam czy chce mi pomoc.. podac chusteczki nawilzajace......wszystko zalezy od tego jak my sie zachowujemy wzgledem dzieci...i jak dziecka zazdroscia. MY jako rodzice pokierujemy...
 
Do góry