reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁Październikowe kreski ! 🍎

wychodzi na to, że owulacja była ale średniej jakości. Ale nie wiadomo jak ten drugi. m
Można by było powtórzyć. Ja przypuszczalnie robiłam 7dpo, powtórzyłam za 3 dni i z 5,40 był wyższy na 8,20 🫤
to trochę nie tak. Nie określamy jakości owulacji wysokością proga. Prog może być niski, ale sama komórka jajowa może być super jakości.
@meryksawery próg jak na 7dpo niski, ale świadczy o odvytej owulacji. Ale - z tego co mówisz - tak naprawdę nie wiadomo co i jak, bo jeden nie pękł, a kiedy drugi pękł (a raczej pękł) to nie wiadomo. Więc jest szasna, ze myśisz, że jesteś 7dpo, a może jest 5 i prog nie zdążył odbić.
 
reklama
to trochę nie tak. Nie określamy jakości owulacji wysokością proga. Prog może być niski, ale sama komórka jajowa może być super jakości.
@meryksawery próg jak na 7dpo niski, ale świadczy o odvytej owulacji. Ale - z tego co mówisz - tak naprawdę nie wiadomo co i jak, bo jeden nie pękł, a kiedy drugi pękł (a raczej pękł) to nie wiadomo. Więc jest szasna, ze myśisz, że jesteś 7dpo, a może jest 5 i prog nie zdążył odbić.

Przepraszam, że się wtrącę.
Widzialam już kilka razy różne komentarze odnośnie progesteronu.
Z twoim się zgadzam.
Szczerze, uwazam ze za duża rolę przypisujecie jemu.
Mam 2 dzieci i co prawda z drugim się starałam 3 miesiące ale nigdy nie zbadałam progesteronu sama z siebie a bylam w klinice i nigdy nikt mi tam tez nie kazał.
Są różne przypadki. Tak samo jak estradiol jest waży, a są ludzie ( w tym prawdopodobnie ja) którzy są niskoestradiolowi a zachodzą w ciążę 🤔
 
Przepraszam, że się wtrącę.
Widzialam już kilka razy różne komentarze odnośnie progesteronu.
Z twoim się zgadzam.
Szczerze, uwazam ze za duża rolę przypisujecie jemu.
Mam 2 dzieci i co prawda z drugim się starałam 3 miesiące ale nigdy nie zbadałam progesteronu sama z siebie a bylam w klinice i nigdy nikt mi tam tez nie kazał.
Są różne przypadki. Tak samo jak estradiol jest waży, a są ludzie ( w tym prawdopodobnie ja) którzy są niskoestradiolowi a zachodzą w ciążę 🤔
ale to wiesz :D nie my przypisujemy rolę progesteronowi, tylko on tę rolę po prostu ma.
I to, że nie badałaś, nie znaczy, że nie spełnił u Ciebie takiej roli jak powinien.
Tu próbujemy szukać przyczyn niepowodzeń - a niedomoga lutealna może być jedną z nich. Nie jest? Super. Jest? Działamy.
Szczerze, nie podoba mi się trochę "ja nie badałam a wszystko było dobrze". Niczego to nie dowodzi i niewiele wnosi. Jest masa lasek, które np nie badały bety i miały zdrowie ciąże. I co to wnosi?
no i wiesz, starałaś się 3 miesiące, a skąd wiesz, przed którą dziewczyną, która stara się 3 miesiąc nie stoi furtka starania się latami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry