reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Hej,
jak bylam na urlopie w pl na przelomie marzec kwiecien trafilam naprawde super pogode w uk jest jeszcze zimno bardzo ponizej 10stopni z regoly wiec pojechalam i musialam dokupic wiesenne ciuchy dla siebie i mlodej bo ja przegrzalam w pierwszy dzien:zawstydzona/y: i tez obce babiszcza na ulicy: ale pani porozbierana (t-shert krotki rekaw i jeansy) to jeszcze nie lato chora pani bedzie a dziecko!!! niech ze pani jej czapke zalozy i kurtke to jeszcze zazimno!! (+17+20stopni) masakra jakjas co ich to interesuje do jasnej anielki?? dla mnie +17 to juz upal bo nie ma tu takich temperatur czasem nawet latem jest chlodniej:confused2:

He, he, uwielbiam takie pańcie! Ja zwykle nie mam celnych ripost na poczekaniu, ale nie zapomnę, jak kiedyś bylismy z mężem na spacerze i z małym synkiem, był czerwiec, cieplutko, ponad 20 stopni, a jakaś emerytka zaczęła się nad nami użalać, że dziecko BEZ CZAPECZKI, że uszka przewieje, i dopiero będziemy problemy mieć. Na co mój mąż poradził tej pani bardzo grzecznie, ale stanowczo, żeby SAMA SOBIE CZAPECZKĘ ZAŁOŻYŁA :-D Zapamiętajcie ten tekst, może się jeszcze przydać ;-)

Mina, Krak bardzo się cieszę z dobrych wieści! Mina a ile Ty masz lat? Bo ja 35. Jeszcze nie wiem, czy będę robić Pappa, okaże się w poniedziałek, zależy, jak pójdzie USG genetyczne. Nie pamiętam Twojej historii, robiłaś, bo były jakieś wskazania (poza wiekiem), czy tak na wszelki wypadek?

Agata witaj! Gratuluję synka i trzymam kciuki, żeby sobie zdrowo rósł w brzuszku i wyszedł we właściwym czasie.

Majeczka26 ja komplet badań zrobiłam tydzień temu, a w piątek odebrałam wyniki. Uff, wszystko OK, tylko w niektórych wskaźnikach morfologii ciut poniżej normy, ale co to tak naprawdę oznacza, o to już zapytam lekarza. TSH nie robiłam, bo mój gin uznał, że wygląda na to, tak na oko, że wszystko u mnie z tymi hormonami OK, a to badane miałam akurat niecały rok wcześniej, więc sobie darowaliśmy.
Wiecie co, niezła akcja - zrobiłam też zgodnie z sugestią lekarza pro forma badanie w kierunku HIV. Bo a nuż, nigdy nic nie wiadomo, a podanie leków w czasie ciąży prawie w 100% eliminuje ryzyko zachorowania u dziecka. I choć naprawdę nie spodziewałam się, że mogłabym mieć HIV, to jednak tuż przed odebraniem wyników, przy okienku, obleciał mnie nagle taki strach, że aż gorąco mnie oblało. :-D Oczywiście jest OK. :cool2:A Wy robiłyście HIV, czy sobie darowałyście?

W poniedziałek idę na USG genetyczne. I cieszę się, i stresuję.
 
reklama
Majeczka26 ja komplet badań zrobiłam tydzień temu, a w piątek odebrałam wyniki. Uff, wszystko OK, tylko w niektórych wskaźnikach morfologii ciut poniżej normy, ale co to tak naprawdę oznacza, o to już zapytam lekarza. TSH nie robiłam, bo mój gin uznał, że wygląda na to, tak na oko, że wszystko u mnie z tymi hormonami OK, a to badane miałam akurat niecały rok wcześniej, więc sobie darowaliśmy.
Wiecie co, niezła akcja - zrobiłam też zgodnie z sugestią lekarza pro forma badanie w kierunku HIV. Bo a nuż, nigdy nic nie wiadomo, a podanie leków w czasie ciąży prawie w 100% eliminuje ryzyko zachorowania u dziecka. I choć naprawdę nie spodziewałam się, że mogłabym mieć HIV, to jednak tuż przed odebraniem wyników, przy okienku, obleciał mnie nagle taki strach, że aż gorąco mnie oblało. :-D Oczywiście jest OK. :cool2:A Wy robiłyście HIV, czy sobie darowałyście?

W poniedziałek idę na USG genetyczne. I cieszę się, i stresuję.

hej,
ja tez mam zrobic na HIV - ponoć od jakiegos czasu jest to wymóg i lekarze mają kierować na to badanie, ale mozliwe ze to kolejny wymysł :> ja narazie zrobilam tylko morfologie, mocz, VDRL i grupa krwi. Oprócz nich zostało mi jeszcze kilka zleconych przez dr, ale jak juz sie bede kłuć to za jednym zamachem - tez tego niecierpię :-(

miłej niedzieli! w KRK śnieg pada:szok:
 
W Warszawie był wczoraj grad, i śnieg i co tylko chcieć (albo raczej nie chcieć).

HIV nie jest póki co obowiązkowy, ale jest zalecany. Ja myślę, że to sensowne, skoro podanie leków w ciąży może uchronić dziecko przed przejęciem wirusa.

Miłej niedzieli!
 
Cześć dziewczyny!

U nas biało:szok: Wczoraj poszłam na zakupy, jakaś wędlinka na weekend, chlebuś, bułeczki i w połowie zakupów taka ulewa się puściła, że ulicami płynęła rzeka. Ja oczywiście zanim schowałam się do sklepu byłam cała mokra, parasol mi połamało... Dziś już mam nochal zawalony, zapomniałam, że w ciąży tak szybko się łapie przeziębienia...

Ja komplet badań (ale nie miałam hiv) robiłam na wizytę w ósmym tygodniu i wtedy też lekarz dopiero założył mi kartę ciąży. Wszystko miałam w normie i jak na razie nie muszę powtarzać :-)
 
witam i ja :-)
też miałam zlecone HIV ale pani doktor powiedziała mi że to badanie jajo jedyne z tych które zapisała jest nieobowiązkowe i zależy od mojej woli :tak:
a że okazało się że nie jest wcale takie drogie (ok 20 zł) to zrobiłam :-D tak że nie wierzcie że jest ono obowiązkowe bo jakby tak było to babka by mi o tym napewno powiedziała bo przez godzinę którą mnie trzymała w gabinecie zdążyła bardzo dużo rzeczy przekazać :-)

to prawda -w Krk niezbyt ciekawa pogoda ;)
Majeczka a w której części Krk mieszkasz??

Prokocim, a TY? ;)
 
Hej dziewczyny :-) Mnie wczoraj cały dzień nie było i trochę mam do nadrobienia. My wczoraj zabraliśmy się za porządki, mąż umył okna, porobiliśmy zakupy a potem odpoczywaliśmy sobie i bawiliśmy z Olusiem. Dzisiejszy dzień mija nam dosyć leniwie. Ostatnio mam coś okropnego lenia.

Co do badań to ja wszystkie robiłam zaraz po pierwszej wizycie w połowie 6 tyg. Wszystkie wyszły książkowo :-) na hiv nie robiłam.

A i u nas wieczorem też padał śnieg!! A mieszkam pod Warszawą. A teraz niby czasami słońce, ale wieje i zimno, brr.
 
Dzien dobry dziewczynki.

Od maja 2007 roku badanie na hiv jest obowiązkowe.
Wiem bo akurat jak byłam w 7 miesiącu z sebkiem to weszło wtedy.
Teraz też miałam zlecone.
Czekam na wyniki :-)

Co się dzisiaj źle czuje to masakra.
Jakbym miała mega kaca.
Boli mnie głowa, żołądek, niedobrze mi.

A żeby nie było nudno moja mama na dzisiaj imieniny a teściowa urodziny.

Rewelacja
 
reklama
Mina a ile Ty masz lat? Bo ja 35. Jeszcze nie wiem, czy będę robić Pappa, okaże się w poniedziałek, zależy, jak pójdzie USG genetyczne. Nie pamiętam Twojej historii, robiłaś, bo były jakieś wskazania (poza wiekiem), czy tak na wszelki wypadek?

w tym roku skończę 36lat. Oprócz wieku wskazaniem były 3 poronienia - 2 zatrzymane i 1 samoistne.
Ale pappa to tylko statystyka, u mnie USG nieciekawe a krew rewelacyjna. Dziwne.
 
Do góry