reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Ja bez kawy rano nie funkcjonuje, więc obowiązkowo ta jedna dziennie musi być.
talkaa -
ja mam problemy z tarczycą, co prawda nie guzki, ale stwierdzone hashimoto i jestem pod stałą opieką endokrynologa. Jeśli chodzi o badania to podobno ja w ciąży robię oprócz tsh jeszcze ft4.
 
reklama
witam nowe mamusie nienadrobie was ...zaleglosci mam tylko od wczoraj:szok: rano smignelam z mloda i mezastym zlozyc wniosek o paszport dla amelkowny pozniej do poloznej na badania do domku szybki obiad i do pracy. wiec dzien na biegu mialam:zawstydzona/y:
moja amelkowna tez z 15 lipca:-D:-D tylko 2 lata mlodsza:-D

piszec ie o kawie wiec mi nikt nie zabronil pic i pije jak tylko moj zoladek pozwala:tak:z amelkowna w ciazy pilam tez i to sporo bo po 2-3 dziennie a ja pijam z 2 lyzeczek kawki bo inaczej to lura a nie kawa dla mnie:sorry2:
 
Czesc dziewczyny

ja dzisiaj jakas klapnięta .... coś mi jakby mdłosci przeszły i się martwie :blink:

ja kawe może ze trzy razy piłam w tej ciąży, ale ja nie mam takiej potrzeby. Wstaje o 7 i jestem wyspana. Za to codziennie musze napic sie herbatki z cytrynką i miodem.
Ja tez mysle że jedna kawka dziennie jest ok, zwłaszcza na ciśnienie, ale ja osobiscie np. nie toleruje w ciąży żadnego alkoholu nawet 1 piwka czy 1 lapmpki wina.
 
Cześć dziewczyny!!
Kurcze ja to codziennie jestem zmęczona, najchetniej bym z lóżka nie wychodzila wcale! Masakra jakaś :/ Macie jakis sposób na taki straszny brak energii?????
 
a ja ledwo napisałam że mdłości mi przeszły a przed chwilą ledwo do łazienki doleciałam :baffled:

Petaluda - zmęczenie, osłabienie i ogólna niemoc jest to normlany objaw ciąży i niestety trzeba przejść I trymestr, wtedy ponoć wraca energia i chęci. Mi sie wydaje że może właśnie tak jest skonstruowany organizm bo jak ci sie nic nie chce no to nic nie robisz a pierwszy trymestr jest najbardziej groźny wiec może organizm sam sie chroni przed przemęczeniem, ale to tylko taka moja własna teoria ;-)
 
Mina - wygląda ciekawie, ale ja nie mam kompletnie ochoty na słodycze :baffled: .... może faktycznie tym razem będą dziewczynki bo ja z Matim non stop wpierdzielałam czekoladę, w tej ciąży raz zjadłam worek michałków i od razu. zwymiotowałam. Może podświadomie bronię się przed słodyczami żeby pilnować swoją wagę bo będę miała dwójkę dzieci do dzwigania i zbędnego tłuszczu nie potrzebuje hm hm :dry::dry::dry:
 
witam piątkowo,

co do bloku czekoladowego to ja go uwielbiam robię też z różnymi dodatkami nie tylko orzechami, ale powiem szczerza że teraz bym go nie tknęła, odkąd jestem w ciąży to prawie nie jem słodyczy, a jeszcze w grudniu to dzień bez czegoś słodkiego to dzień stracony, ale ten objaw akurat mi się podoba, bo na zimę to i tak nazbierałam trochę tłuszczyku
co do kawy, to ja nie piję ale tylko dla tego że mnie odrzuca, a wcześnie kawa o poranku to podstawa, ale myślę że jedna lub dwie nie zaszkodzą
 
reklama
dziewczyny, myślę że to ważne:
Aspartam zmienił nazwę na taką, która kojarzy się z naturalnym słodzikiem



Sztuczne słodziki zwłaszcza Aspartam posiadają złą reputację głównie przez badania pokazujące, że powodują raka. Prawdopodobnie z tego powodu korporacja Ajinomoto, największy na świecie producent Aspartamu ponad rok temu zmieniła jego nazwę na lepiej brzmiącą AminoSweet.

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazujących na to, że Aspartam jest niebezpieczną toksyną pozostaje on w użyciu w wielu produktach na całym świecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazujących neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypadłości.

Większość konsumentów jest zupełnie nieświadomych tego, że Aspartam został wynaleziony, jako medykament, ale ze względu na swoją słodkość został przetransformowany w dodatek do jedzenia. Teraz ten surowiec jest przemianowany na lepiej brzmiącą nazwę AminoSweet. Czasami w pożywieniu określany bywa również kodem E951.
Źródło: Aspartame has been renamed and is now being marketed as a natural sweetener

 
Do góry