reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Pesca, u nas też tylko jedna przespana całą noc - z 15 na 16 maja:-). Mam nadzieję, że to w końcu minie.

Dziewczyny poradźcie mi jak ograniczyć małęj mleko w nocy - zastąpieniem go piciem nie wchodzi w grę, bo mała pije tylko z łyżeczki. wydaje mi się zresztą, że ona się nie najada tym mlekiem - wczoraj wygladało to tak - o 18 owoców nie chciała jeść (obiadek zjadła o 14), więc wypiła 150 ml mleka, potem po kąpieli o 19.45 znów 150 ml mleka z kleikiem, o 12.30 180 ml, o 4 rano 150 ml i o 7 rano znów 150 ml. A w dzień je kiepsko. Może zapycha się tym mlekiem? Ale jak nie doje do strasznie się kręci i nie może usnąć. Zastanawiam się czy nie wprowadzić jej mleka następnego - Nan 3, ale trochę się boję bo ono jest dopiero od roku, a ona ma 9 miesięcy. Już sama nie wiem.....:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
klaczek..skoro podajesz, jej nan to spróbuj zamiast kleiku dodawać jej kaszę mannę..mi się wydaje, że jak dam małemu mleko z 210 wody i dodam czubatą miarkę manny to sie jakoś bardziej najada. dla mnie to też był szok, jak mały w momencie, gdy skończył 2 mce przestał jeść w nocy i przesypiał ładnie do rana, a później coś się zmieniło i kilkanaście pobudek w nocy mnie wykańczało:baffled:
 
Vinga Gratulacje gabys łądne imię:) najwyżej gabrysia będzie gdyby zaszła pomyłka:)

widze że nie tylko mój robi brrrrrrrrrrr podczas jedzenia :) zagadujemy go na wszystkie sposoby by tego podczas jedzenia nie robił ale cięzka sprawa:)

mleko to przez sen je normalnie nie chce go jeśc w cale woli jakies kaszki zupki deserki albo ryż na mleku z jabłkiem hippa :)
 
mój pluje jak już nie chce jeść. a dziś po raz pierwszy zjadł pięknie sam obiadek :) ugotowałam mu łososia, ziemniaczki i fasolkę szparagową. wszystko wciągnął, mało co pozrzucał pod krzesło (a czasem wszystko na podłodze leży).
czy wasze dzieci też takie maminsynki/córeczki się zrobiły? jak jestem w pokoju z Natem, nawet nie muszę się z nim bawić to jest spokojny, bawi się sam. a gdy tylko do kuchni wyjdę to jest sprint do puf odgradzających kuchnię od salonu, wstaje i ryczy. nic ostatnio nie mogę z nim zrobić, bo tylko ryk. szału czasami od tego płaczu dostaję :no:
 
Vinga-to samo, wrzask, krzyk i wielka rozpacz..a jak W.wraca z pracy po 17 to jak tylko zniknie na chwilkę małemu z oczu-rozpaaaczz wielka. Powiedz mi jak przekonać moje dziecko do samodzielnego jedzenia:baffled:? jak dostanie chrupki, albo wafle czy cos w tym stylu to jeszcze zje, ale resztę jedzenia wyrzuca...ostatnio zauważyłam, że bardzo chciał wziąć widelec, więc podawałam mu chleb pokrojony w kostkę na widelcu i ładnie zjadał...poprostu metoda prób i błędów???
 
u nas mały po prostu nagle zaczął odmawiać jedzenia łyżeczką, zrobiłam mu kanapkę i całą sam wciągnął. więc spróbowałam mu i obiadek tak dawać, no i zjada. wiesz, ja najczęściej przy nim siadam i wkładam do dzióbka co nieco mięska np. bo fasolkę całą mu gotuję i chrupie ją sobie jak frytki :) to akurat uwielbia. wcześniej często kruszyłam mu te wafelki z hippa ale to dlatego, żeby sobie paluszki ćwiczył, może tak zacznij? albo tak jak piszesz, nadziewaj mu na widelczyk i niech sam zjada. u nas chce być samodzielny do tego stopnia, że jak dam mu prosto do buzi jakiś kawałek, to on najpierw musi go sobie wypluć na rękę i sam jeszcze raz wsadza do buzi, komedia :-p
 
Vinga to gratulacje dla Nataniela że tak ładnie już sam je, zdolny chłopak :-) Gratulowałam już na fb ale jeszcze raz najlepszego z okazji poczęcia takiego przystojniaka jak Gabriel :-D
U nas też przez to że teraz głównie ja z nim siedzę, ojca nie widział od 6 tygodni to klei się do mnie tylko. Tyle, że jest odwrotnie, jak mnie nie widzi, to bawi się ładnie na podłodze ale jak tylko mnie zobaczy to zaraz udawany płacz i do mamy na ręce chce. A zostawić go samego pokoju strach bo staje przy wszystkim ;/
Ulala u nas też jest brrrr...ale nie podczas jedzenia, młody nasz jest jak odkurzacz i mógłby jeść wszystko z każdym wszędzie;-)
 
Misza, u nas jest dosłownie jak odkurzacz. zaczął się etap gdy zbiera najmniejszy paproszek z podłogi, czym mnie wykańcza, bo codziennie trzeba myć podłogę.
dziś dostał pierwszy raz od bardzo dawna sok, na co dzień tylko wodę pije. jak się przyssał tak przestał pić gdy butelka pusta była.
 
witajcie mamusie:) nie wiem czy ktoras walczy jeszcze z ciemieniuszka u malucha, poniewaz kolezanka sprzedala mi spr sposob- zwilzyc lekko glowke woda, nalozyc szampon oilatum i dobrze umyc glowke, zostawic dziecku podczas kapieli, kiedy nadejdzie czas mycia glowki, jeszcze pomasowac i splukac czysta woda, nie ta z wanienki. Potem poczesac ale nie pod wlos. I to tyle: P
U nas straszny upal, mloda je tylko w nocy, w dzien praktycznie nic, no i malo pije:( to chyba upal i zeby. A wasze maluchy normalnie jedza w taka pogode?
 
reklama
my już dawno się pozbyliśmy ciemieniuchy, na szczęście :)
u nas w mieszkaniu jest dość chłodno, tak ok 21stopni, więc Natanielowi upał nie doskwiera. a je normalnie, może nawet więcej niż zwykle i widać po nim, że się zaokrągla ;) pomimo, że ciągle w ruchu jest
 
Do góry