reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

polska jezyk trudna jezyk. robie duzo bledow sorki:sorry:przynajmniej mozna sie posmiac ze nawet mozg napisalam kiedys prze U zamiast Ó:cool2:
ja teraz jasde na porodowke sama to tez dla mnie jak pierwszy raz;-) teraz mezasty musi zostac z mloda w domku wiec tez sie boje bo duuuzo mi dalo ze byl ze mna:tak:

mina ty nie kracz prosze bo jak patrze na suwaczek to ...jutro jest termin w jakim amelke urodzilam :O
 
reklama
Maleństwo dobrze, że te przepływy masz w normie. Ja ostatnio też miałam podejrzenie, że dzidzia nie rośnie, a pozostałe parametry były ok. I też straszyli wcześniejszym porodem. Za 2 tygodnie mam się zgłosić na ktg i usg, żeby sprawdzili, czy coś mała urosła przez ten czas. Trzymam kciuki, żeby się to wszystko u Ciebie dobrze skończyło nawet jak będą chcieli, żebyś urodziła wcześniej. Trzeba wierzyć, że lekarze wiedzą co robią

Azorek chyba już musisz się nastawić, że co ma być to będzie. A na pewno będzie dobrze, bo w Twoim "wieku" ciążowym już dzidziusie są całkiem dobrze przygotowane do życia. Tak więc nastaw się, że za niedługo będziesz tulić kruszynkę całą i zdrową, czego Ci życzę.

Karola
no właśnie na darmową sr trzeba być zameldowanym w Krk. Ja poszłam na kopernika, bo zależało mi, żeby obejrzeć szpital i poznać personel przed porodem, ale kosztowało mnie to 300 zł. Na szczęście miałam jakieś imieniny po drodze i zażyczyłam sobie, że zamiast prezentów to chcę sr. A czy to jest konieczne? Na pewno było fajnie i dużo się dowiedziałam. Ale teraz już bym się nie zdecydowała na Twoim miejscu, bo właśnie możesz nie dotrwać do końca i kasa w błoto. Więc na pewno dasz radę - zresztą właśnie na tych zajęciach wszyscy nam powtarzali, że same sobie poradzimy i że mamy wierzyć w siebie i podczas porodu i przy opiece nad dzidziusiem. :-)
Co do tematów kulinarnych to ja dzisiaj też zaczęłam dzień od tostów, tylko nie mogłam się zdecydować czy na słono czy na słodko i zjadłam jednego z dżemem, jednego z pomidorem i solą. Mniam. A taki opiekacz to też już za mną chodzi od dawna - tak, żeby miał grill do panini - fajnie się zapieka w nich hotdogi i ciabatki (moim hitem jest rozkroić taką pyszną chrupiącą ciabatę, włożyć do niej sos czosnkowy tuńczyka z puszki i warzywa - pomidor, sałata i wszystko na co się ma ochotę). Ale niestety teraz inne wydatki są ważniejsze, więc tak jak Karola muszę być cierpliwa. :-)
Póki co czekam na męża z białym barszczem i ryżem z jabłkami - wiem, że znowu o jedzeniu gadam, ale dzisiaj mnie coś napadło i od rana mi się gęba (i lodówka) nie zamyka.;-)
 
Ostatnia edycja:
Azorek ja się najbardziej boję bólu bo nie wiem czego się spodziewać no i później nie wiem czy poradzę sobie z małym, czy będę wiedziała co mam robić i jak robić a m chce być przy porodzie
 
marta ja tez sie bala szczegolnie ze tu daleko do mamusi mam ;-)zreszta moja mama to srednio pomoze przy niemowleciu nawet jak by byla n amiejscu bo boi sie nawet na rece wziasc....mni etez sie bala:confused2:ale to przychodzi jakos tak samo z siebie ta opieka ze jakos automatycznie wiesz co i jak zrobic zeby bylo dobrze:tak:wiadomo bedzi esporo pytan o szczepienia spanie karmienie ale sama bedziesz wiedziala co dla Twojego dziecka jest najlepsze:tak:
moj tez by chcial byc przy porodzie ale niestety nie mam nikogo do amelkowny na ten czas:-(
 
A ja sama bym nie chciała jechać rodzić. JUż byłam przerażona że mnie to czeka. Poprzednio też razem i K służył mi za wieszak, podpieracz, masażysta itp. Prawie się nie odzywał tylko słuchał co ma robić, jak potrzeba było to po położna poszedł, podał picie. I ogólnie lepiej się czułam, że w tym bólu mogę się na kimś wesprzeć.
A mały do babci pojedzie na czas porodu albo babcia do nas zależy o jakiej porze się zacznie.
MArta SX - na pewno siobie poradzisz. Mamy to we krwi;-).
A tak wogóle to za dużo "cennych "rad mam, babć i cioć też niewskazana.
 
Azorek mam nadzieję że m będzie ze mną że zdąży z pracy przyjechać jakby co bo jeździ po całej Wielkopolsce.
Mama 1222 to też prawda żeby za dużo nie słuchać i nie czytać na google, dziś teściowa dzwoniła i powiada tak : ja nie chce się wtrącać ale wy się nie kochajcie do końca porodu bo to nie wskazane a ja na to czemu, bo jak ona rodziła ( 26 lat temu) to jej lekarz powiedział że nie wolno. Powiedziałam że ja słucham mojego lekarza i nikogo innego. Albo że trzymanie rąk w górze powoduje że dziecko się pępowiną owinie
 
mama1222 ja tez nie chce sama jechac i moj by sie chetnie ze mna wybral ale nie mam wyjscia zadnej babci nie mam pod reka przeciez. a znajomi maja prace i obowiazki wiec jesli np trafi mnie o 3 nad ranem to nie mam co liczyc na nikogo tutaj. uroki zycia na wygnaniu;-)maz dal mi sporo wsparcia chocby sama obecnoscia przy porodzie wiec wolala bym zeby byl ale coz zrobic. jeszce jak by miec pewnosc ze raz dwa sie uwine np w 3h to moge meza i mloda zabrac na sam porod wyprowadzi mloda z sali i tyle a;le takiej gwarancji nikt mi nie da a szkoda;-):-)
a jaka wioska w okolicach glogowa?? pytam z ciekawoci bo glogow to moje rodzinne miasto:-)
 
Widzę, że macie ochotę na domowe gofry:) Ja zakupiłam taki opiekacz grill i gofrownica w jednym
3w1 OPIEKACZ GRILL GOFROWNICA TOSTER TURBO GWARAN (2595770224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Bardzo fajne i sprytne urządzenie. Do potrzeb domowych nic więcej nie potrzeba. Fajny jest tez ten grill - uwielbiam grillować na nim piersi z kurczaka:-)
chciałam jeszcze ponowić pytanie, które zadałam na wątku zakupowym - czy wiecie jaka jest różnica pomiędzy kremem a maścią Purelan? Oprócz oczywiście gramatury i ceny (krem 7g - 40 zł, maść 36g - 40 zł). Czy krem jest może bardziej skuteczny?


co do kremu/maści to nie pomogę, choć wydawało mi się że jest tylko jedna, a nazwa zamiennie używana, ale mogę się mylić

co do tego urządzenia 3w1 to tez od kilku miesięcy za mną chodzi i jakoś nie możemy się zdecydować na kupno tzn, nie wiemy jakie, myślałam nad tefalem (moja siostra ma i sobie chwali) tylko że cena nie mała, a takiego "no name" jakoś boję si/e kupić bo nie mam przekonania że będzie ok, poza tym słyszałam od kilku osób że te właśnie tańsze to jeśli chodzi o tosty to wychodzą ok, ale gofry do dupy

a jeśli chodzi o położną to ja jeszcze nie wybrałam, ale pewnie wezmę tą która jest u mnie w przychodni, bo tak nie mam porównania i właśnie powinnam wypełnić deklarację i zanieść do przychodni, ale jakoś zebrać się nie mogę, a to całe 5 minut drogi ode mnie:sorry:
 
Ja pospałam i już mi lepiej ale włączy mi się turkuć podjadek:sorry2:
Azorku trzymaj się czop to chyba jeszcze nie tragedia i od razu po wypadnięciu nie jedzie się rodzić:confused:
Ktoś napisał o ciekawej radzie teściowej na temat seksu:-D Nie no te baby niektóre i ich porady to powalają. Moja jak wyskakuje z jakimś zabobonem to patrzy na mnie i mówi ok ja już nic więcej nie mówię:-)
Chyba pójdę pobuszować w kuchni i poszukać czegoś do szamania;-)
 
reklama
marand - mam dokładnie taki opiekacz ja wstawiła kłaczek i sprawdza się super, po zrobieniu gofrów najważniejsze to ustawić je pionowo do odparowania, bo jak ktoś je zaparzy na płasko, to dobra gofrownica nie pomoże

Paula - odpoczywaj maratończyku, nawet cytryny nie usprawiedliwiają biegu ciężarnej :-)
 
Do góry