reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy początek - wrzesień 2024

Zazdroszczę Wam że tak ogarniacie te sprawy zwolnieniowe. Ja oczywiście zapomniałam w pewnym momencie złożyć odpowiedniego dokumentu i przez 1,5 miesiąca byłam bez wypłatu zasiłku chorobowego z dg a jeszcze musiałam opłacić pełen ZUS. Także jak widać nie jestem mistrzem w tych sprawach🤦🏻‍♀️
szewc bez butów chodzi 😅 ja się tym zawodowo zajmuję, a sama 2 nie dostałam wypłaty zasiłku chorobowego, bo księgowa nie zgłosiła mnie (a ja nie sprawdziłam) do chorobowego po skróconym macierzyńskim.... I to 2 razy 🤣
 
reklama
No właśnie moja księgowa to już ogarnęła i faktycznie miałam nadpłatę składek ale tak czy siak gdyby nie pensja z mojej 1/2 etatu to bym była przez tamten czas bez kasy.

Czy któraś z Was miała tak że po przejściu na dietę cukrzycową teraz w ciąży schudła lub przestała tyć?
w pierwszej ciąży chudłam, ale zaczynałam ją ze sporą nadwagą. W tej ciąży cały 1 trymestr trzymałam wagę, tylam w 2 trymestrze, teraz waga stoi w miejscu już dłuższą chwilę
 
Ja wagowo podobnie jak Lady tylko w I trymestrze minimalnie przytyłam. Najwięcej przybrałam w II trymestrze, a teraz waga od jakiś 3 tyg się nie rusza.
 
No właśnie moja księgowa to już ogarnęła i faktycznie miałam nadpłatę składek ale tak czy siak gdyby nie pensja z mojej 1/2 etatu to bym była przez tamten czas bez kasy.

Czy któraś z Was miała tak że po przejściu na dietę cukrzycową teraz w ciąży schudła lub przestała tyć?
ja przestałam tyć około 5-6 tygodni temu. Cały czas mam 4,4kg na plusie. Startowałam z 62kg, teraz mam 66,4kg. Dzidziol rośnie.
 
A u mnie w I trymestrze ledwo 2 kg za to w II trymestrze nadrobiłam, teraz w III ledwo kilogram wszedł

Powiem wam że fajnie się pisze na tym forum. W końcu nie trzeba grzebać, otwierać stron w kilku kartach żeby coś ogarnąć bądź odpisać, trochę mnie to tam męczyło, aż sie przyznam że czasem to się pisać nie chciało. Tu jest bardziej przejrzyście
 
A u mnie w I trymestrze ledwo 2 kg za to w II trymestrze nadrobiłam, teraz w III ledwo kilogram wszedł

Powiem wam że fajnie się pisze na tym forum. W końcu nie trzeba grzebać, otwierać stron w kilku kartach żeby coś ogarnąć bądź odpisać, trochę mnie to tam męczyło, aż sie przyznam że czasem to się pisać nie chciało. Tu jest bardziej przejrzyście
.fajne tam jest jednak wrzucanie w stopce jakiegoś info o sobie i suwaczka.
Z głowy nie pamiętam która jest już w którym tyg ciąży...
 
Tu tez się dało stopkę za suwakiem tylko nie wiem jak 😀
Jak ktoś ma ma lo na plusie albo 0 to schudl, porodzie od razu spadniee ok 6/7 od razu do miesiąc Jeszce że 2 pewnie.
Ja to mam powrót zgaga Ale dziś pierwszy raz od dawna byłam naprawdę głodna i miałam ochotę na dwwolaj. Pojechałam do takiej domowej kuchni zamówiłam z frytkami i zamieściłam może 1/3 Nie chciało mi się tego brać na wynos to jadłam chyba z godzinę ale udało się 😂 zgaga nie mam ale czuje jakbym zjadła konia.
Na wadze mam dalej malutko, ale brzuch już 94 do 97 wieczorem ma.
Jutro idę na wizytę.

Ile macie w pasie?
 
No właśnie moja księgowa to już ogarnęła i faktycznie miałam nadpłatę składek ale tak czy siak gdyby nie pensja z mojej 1/2 etatu to bym była przez tamten czas bez kasy.

Czy któraś z Was miała tak że po przejściu na dietę cukrzycową teraz w ciąży schudła lub przestała tyć?
ja w 2 trymestrze przytylam dużo w krotkim czasie, jakoś 6kg, ale to dlatego że nagle miałam niepohamowany apetyt i skończyła się wybiórczość pokarmowa 😅 teraz w 3trym przytylam może 1kg, ale przyznaję się bez bicia że podjadam słodycze. Pewnie jakbym trzymała dietę na 100% to bym nie przytyla, moze lekko schudła
 
reklama
U mnie w całej ciąży +5kg, odkąd jestem na diecie cukrzycowej, to nie tyję. Trzy tygodnie temu było 1kg mniej niż zwykle, więc suma summarum przytyłam w ciąży 4kg, ale ja też startowałam z nadwagą. Teraz się nie ważyłam. Podobno nie trzeba się martwić, że waga mamy nie rośnie podczas tej diety bo to normalne - tak mówiła mi prowadząca. Nie przejmuję się tym, bo dzidzia rośnie 😊
 
Do góry