reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy początek - wrzesień 2024

I u mnie też są numerki (i kolejki od 6), ale zawsze bezpieczniej rejestrować się on-line 😉 Pobierając numerek możesz dostać godzinę np. 12, więc 2 razy się wybierać do tego samego miejsca to bez sensu.
spokojnie 🙂 wszystko da się odkręcić. A miałaś może jakaś przerwę między zwolnieniem przed ciążą i ciążowym? Czy po prostu przeszłaś bez przerwy na zwolnienie?
 
reklama
Uff nadrobiłam wątek 🙂

Co do pampersów to też myślałam o Dada ale kurcze co się kogo pytam to każdy ma inną opinie i chyba narazie je sobie odpuszczę. Kupiła wczoraj w Kauflandzie Pampers Harmonie 1 i dokupie jeszcze Huggies bo są polecane. Z rozmiarami to totalnie nie mam pojęcia co brać, więc jak się mały urodzi to sprawdzę co mu pasuje i wtedy chyba będę zamawiać rozm. 2, nie wiem jak to ugryźć

Co do paznokci to już od dawna nie robię bo mi się nie chce. Teraz robię paznokcie press on i polecam każdej. 10 minut roboty a paznokcie normalnie 3 tygodnie się trzymają. Rzęsy odpuściłam już w maju, teraz po prostu kleje sobie połówki. Nie wiem czy jeszcze w sierpniu nie wybiorę się na pedi bo pięty mam okropne...

Co do samochodu to ja cały czas jeżdżę ale lubię kręcić jedną ręką i się okazało że każdy ruch czuje na brzuchu, nawet nie wiedziałam że tyle mięśni pracuje przy skręcaniu 😂
 
spokojnie 🙂 wszystko da się odkręcić. A miałaś może jakaś przerwę między zwolnieniem przed ciążą i ciążowym? Czy po prostu przeszłaś bez przerwy na zwolnienie?
nie miałam przerwy. Firma dała mi jasno do zrozumienia, że jak wrócę to wręczą mi wypowiedzenie, więc nie miałam po co 🤷
 
nie miałam przerwy. Firma dała mi jasno do zrozumienia, że jak wrócę to wręczą mi wypowiedzenie, więc nie miałam po co 🤷
ok, zatem faktycznie te zwolnienia zliczają się na jedne okres zasiłkowy. Jeśli miałabyś w tej sytaucji choć 1 dzień przerwy, ciążowa nieobecność liczyłaby się od nowa, ale tak jak wcześniej pisałyśmy- to nie problem. Możesz złożyć o świadczenie rehabilitacyjne. Jeden minus to komisja lekarska ZUS, więc może to trochę potrwać. Dlatego radzi się złożyć wniosek 6 tygodni przed końcem zwolnienia (to tylko termin instrukcyjny). Nastaw się na jakiś czas bez wypłaty niestety. Urlopu macierzyńskiego szkoda, będziesz mogła dłużej zostać z dzieckiem w domu.
 
WeraAnna zawszw podziwiam tw zadbane kobiety czy to na porodówkach czy na szczytach górskich. Ja zawsze wyglądam jak 💩🤣

Aaga ale ja nie napisałam że jestem z tych zadbanych😂😅 fuksem mi się udało to fryzjera dostać tak to bym poszła z wypłowiałymi jak wiewiórka po lecie😉
 
Zazdroszczę Wam że tak ogarniacie te sprawy zwolnieniowe. Ja oczywiście zapomniałam w pewnym momencie złożyć odpowiedniego dokumentu i przez 1,5 miesiąca byłam bez wypłatu zasiłku chorobowego z dg a jeszcze musiałam opłacić pełen ZUS. Także jak widać nie jestem mistrzem w tych sprawach🤦🏻‍♀️
 
Zazdroszczę Wam że tak ogarniacie te sprawy zwolnieniowe. Ja oczywiście zapomniałam w pewnym momencie złożyć odpowiedniego dokumentu i przez 1,5 miesiąca byłam bez wypłatu zasiłku chorobowego z dg a jeszcze musiałam opłacić pełen ZUS. Także jak widać nie jestem mistrzem w tych sprawach🤦🏻‍♀️
ZUS możesz zrobić korektę jak tylko CI przyznają zasiłek - będziesz miała na koncie ZUS nadpłatę składek
 
No właśnie moja księgowa to już ogarnęła i faktycznie miałam nadpłatę składek ale tak czy siak gdyby nie pensja z mojej 1/2 etatu to bym była przez tamten czas bez kasy.

Czy któraś z Was miała tak że po przejściu na dietę cukrzycową teraz w ciąży schudła lub przestała tyć?
 
reklama
WeraAnna, ja! Mam pół kilo mniej niż na starcie. A bobas rośnie. Miałam nadwagę a ta dieta mi słuzy. Po ciąży zostaje na niej bo chce zrzucić z 15kilo.
 
Do góry