reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze hobby

Cala Jezycjada :)
Moja znajoma pisala prace magisterska z tego:)
moj brat ma przez jedna z ksiazek przezwisko Bobek.

( a wiesz w ogole jak nazywa sie Musierowicz? Pijaczka z Poznania...)
 
reklama
O tak ''Jezycjada'' to było cos,czytałam ostatnio chyba z pietnascie lat temu;)
Teraz zaczytuje sie w kryminałach,thillerach i sensacjach np Koontz,Coben ,Spindler,Kava(mam cała kolekcje),ja to troche szurnieta jestem bo nie kupuje ksiazek cienszych niz ok400 stron,bo inaczej to mam przeczytane w trzy dni :)
O i zapomniałam lubie tez Chmielewska,Szwaje iA. Chriestie.
 
hehe pijaczka z poznania, dobre ;)

Ola, ja tez raczej grubsze ksiazki lubie, bo inaczej to sie za szybko koncza :) ale teraz zonk, bo mi sie niedobrze robi w tramwaju jak czytam, a w domu to tak jakby malo czasu, ech.

a co do ksiazek edukacyjnych, to dostalam ostatnio tlumaczenie szwedzkiej ksiazki o cipkach(serio, taki ma tytul;)) i Olaf kocha ja! oglada i wszystko kaze sobie tlumaczyc, ale ona jest dla troszeczke starszych dzieci, bo jest o okresie itp, ale no normalnie ulubiona ksiazka teraz, wielki hit :)
 
ja mam bzika na punkcie ksiazek :)
i jak sie do jakies dorwe i mnie zaciekawi to moge czytac i czytac i nawet nie wiem kiedy juz widze ostatnia strone :)
Choc musze przyzanc ,ze teraz mam duzo mniej czasu na czytanie...
 
ja jezeli juz czytam ksiazki to zwiazane z fotogarfia;-)))))))))))) czytajac je zapominam o zyciu;-) na inne nie mam czasu niestety
 
Ja też mam bzika kompletnego na punkcie książek. A czas zawsze jakiś na czytanie muszę znaleźć, choćby w wannie. Aktualnie w ramach poprawiania sobie humoru wracam do wybranych części Świata Dysku Pratchetta.

Harsharani
, a Pilipiuka i jego Wędrowycza ubóstwiam! Egzorcysta-bimbrownik jest moim idolem. Oboje z mężem lubimy Jakuba Wędrowycza na tyle, że w dłuższych podróżach puszczamy sobie audiobooka z Kronikami i zaśmiewamy się jak norki.
Moją serią wczechczasów jest saga o wiedźminie, chociaż Trylogię Husycką Sapkowskiego czytałam również z przyjemnością.

Nie wiem, czy któraś z Was zna serię "Pieśń lodu i ognia" Georga R. Martina: Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy i Uczta dla Wron. Nie mogę autorowi darować, że od tylu lat każe czekać na kolejną część. Leń paskudny!
Nie jestem dzieckiem, ale przeczytałam wszystkie Harry Pottery i były całkiem ok. A z książek z dzieciństwa, które czytuję nadal to wszystkie "Mikołajki". Normalnie nie mogę się doczekać, kiedy kruszynce będę czytać!

Oprócz fantastyki i historycznych (lubię Jacka Komudę) lubię książki związane z kulturą Japonii i Chin (że też o Chinach mi się jeszcze chce czytać). Polecić mogę zwłaszcza "Córkę rzeki" Hong Ying, ale to może zbyt wstrząsające dla kobiet w ciąży - o czasach rewolucji kulturalnej w Chinach.
A tak naprawdę czytam prawie wszystko, a zdanie sobie wyrabiam po lekturze. Na pewno nie lubię Danów Brownów i pokrewnych, czy Paulo Coelho (za bardzo mi new-agem zajeżdża).
 
Ostatnia edycja:
ja jezeli juz czytam ksiazki to zwiazane z fotogarfia;-)))))))))))) czytajac je zapominam o zyciu;-) na inne nie mam czasu niestety

to tak jak ja:-D przeczytałam tyle książek o fotografii że ojej:-D ale w związku z tym że miałam urlop to przeczytałam dwie książki "uczennica maga" i "upadli" :-) takie tam leciutkie opowiadanka :-D

co do książek o rozwoju maluchów ... mój znajomy który musiał odwiedzić ze swoim nowo narodzonym dzieciątkiem wielu lekarzy (były podejrzenia pewnych schorzeń) dowiedział się jedno o książkach... że często te normy w nich podane (dotyczące rozwoju dziecka) są bardzo wygórowane...dlatego nie należy się na zapas stresować a po prostu udać się do lekarza i on rozwieje wszystkie wątpliwości:-)
 
Ostatnia edycja:
Bosonozka, tez czytalam o Wiedzminie kiedys :)
a Harrego Pottera na razie pierwsza czesc (tak utknelam juz dawno temu;)) ale urocze to jest, tak sobie zrobic kakao, usiasc pod kocykiem i czytac, taka kochana lektura:) czasem trzeba, bo kiedys sie wkrecilam i czytalam same Goldingi na przemian z Vonnegutem itp i w koncu to mi sie zrobilo za ciezkie i czasem trzeba odpoczac.

Ostatnio sie zastanawialam czy sie nie uwstecznic i nie przeczytac sagi Zmierzch ;) hehe
 
reklama
ja przeczytalam :-D
Szczerze mowiac to mi sie nawet podobala, bardzo wciaga. Polecila mi siostra, 16letnia (wtedy chyba 15 lub nawet 14.), ale to sie wytnie hahahahahaha.

Nie wiem czy ktos z Was oglada True Blood (czysta krew?). Bo ja to lubie, ale tylko ze wzgledu na to, ze kiedys przeczytalam ksiazke...i na bazie ksiazki wlasnie go zrobili. Taki...zmierzch dla doroslych ;-)
 
Do góry