reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze hobby

Zapału i wytrwałości to mi od jakiegoś czasu brakuje ;) Działam falowo - jak już się przyssam do jakiego tematu to długimi tygodniami ciągnę i w końcu wyciągam! A potem długimi miesiącami nic..
Bo najpierw musisz odnaleźć jakiś trop, miejscowość chociażby, wtedy szukasz pobliskiej parafii lub USC, wolę USC (księża albo olewają, albo podają terminy za dwa miesiące), potem uderzasz do odowiedniego oddziału archiwum państwowego (jak masz dużo szczegółów to poszukają, a jak mniej to płacisz za szukanie) i czekasz.. Odpowiadają, czy coś znaleźli czy nie.. Jak znaleźli to trzeba zapłacić i przysyłają ksero.. U mnie na szczęście po rusku (po niemiecku ni w ząb), bo takie tereny, tłumaczysz sobie i odkrywasz kolejne nazwiska, osoby, miejsca, wydarzenia :) Frajda nie z tej ziemi ;)
Dla przykłady tłumaczenie aktu urodzenia mojego pradziadka, tzn. dziadka mojej mamy:

Akt urodzenia Bolesława Piórkowskiego (12).

Zdarzyło się w Szreńsku 4/17 stycznia 1904 roku o godzinie 1 po południu. Stawił się osobiście Andrzej Piórkowski, rolnik z Nadratowa, 40 lat od urodzenia, w obecności Ignacego Chmielewskiego, 60 lat i Józefa Pola 26 lat od urodzenia, rolników z Nadratowa, i okazał nam dziecko płci męskiej zgłaszając, że urodziło się ono w Nadratowie w dniu wczorajszym o godzinie 1 po południu z prawowitej jego żony Marianny z domu Sobczak (z Sobczaków) 30 lat od urodzenia. Dziecku temu na Chrzcie Świętym, odprawionym w dniu dzisiejszym przez Księdza Czesława Żakowskiego wikarego, dano imię Bolesław, a jego rodzicami chrzestnymi byli Jan Orkwiszewski i Marianna Rogowska.
Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany, przez nas tylko podpisany.
[Ksiądz Józef Tarnowski (Tarkowski?) Proboszcz Szreńskiej Parafii utrzymujący akta stanu cywilnego]

A to zdjęcie mojego drugiego pradziadka Leona, tzn. dziadka mojego taty ;)
Zobacz załącznik 278002
 
reklama
A wiecie dlaczego ludzie najczęściej robią takie poszukiwania? Z reguły liczą na jakichś szlacheckich przodków czy nawet spadek :p
U mnie marne szanse hahaha Załamka z każdym pokoleniem, bynajmniej od tego pradziadka Bolka:
rolnik,
ale jego ojciec już robotnik dniówkowy,
a jego już parobek..

Nici ze złotego pałacu albo chociaż pierścienia z herbem :pppppppppp
 
Tak wyglądało to skromniukie zaproszenie:

wzor 4.jpg
 
moja praca moje hobby :) projektantka mody/graphic designer
malarstwo tez hobby, ktore mozna zaliczyc do pracy...
a po godzinach gram na gitarze i spiewam, głośno :D
ale ostatnio mniej czasu miałam na granie i no ciężko od razu spiewać i grać jak Bono, a ja bym tak chciała hehehe

Koszyki super! uwielbiam koszyki :D sama bym chciała robić :D świetne!

zdjęcia też dobre!:D

zaraz mi klawiatura sie rozsypie od nadrabiania zaleglosci na forum;)
 
na poczatku brawa dla futrzaka za pomysł z watkiem bardzo mi sie podoba;-)

Futrzakowa- sliczne focie chociaz ja staram sie stawiac bardziej na naturalnosc niz na abróbke choc roznie z tym jest
dmuchawiec- piekne zaproszonka...........
ola-gdzies ty była jak ja slubowalam!!!!!!!!!!!! cudna fryzura
Marcia- koszyki rewelka..........

rany juz nie pamietam koniki kroniki itp cudne pasje niesamowite laski macie;-)

ja lubuje sie w zdjeciach ale chwalic sie za bardzo nie mam czym eheheheh
 
no ja wyznaję zasadę że dobra fotografia to dobre zdjęcie a nie dobra obróbka :-) ale jest kilka efektów które chcę opanować bo straaaaaasznie mi się podobają :-) a że akurat te zdjęcia ostatnio robiłam i je miałam na kompie to wkleiłam:-) zresztą one nie są nienaturalne...moim zdaniem oczywiście:-D
 
no ja wyznaję zasadę że dobra fotografia to dobre zdjęcie a nie dobra obróbka :-) ale jest kilka efektów które chcę opanować bo straaaaaasznie mi się podobają :-) a że akurat te zdjęcia ostatnio robiłam i je miałam na kompie to wkleiłam:-) zresztą one nie są nienaturalne...moim zdaniem oczywiście:-D

rzadko ktorej osobie robiacej fotki zdjecia sie podobaja mam takiego znajomego fotografa od 30 lat zdjecia robi i mówi mi ze moze w calej sworej karierze znalazło by sie 20 zdjec ktore mu sie naprawde podobaja...........
 
reklama
wiesz...to akurat że osobom pstrykającym focie się nie podobają ich zdjęcia to chyba norma ...hehe... zawsze szukaja tego idealnego ujęcia...tego idealnego światła :-) ja mam na pewno jedną teorię - przy osobach które nie zajmują się fotografowaniem - pokazując zdjęcia nie mówić przy każdym "zły kadr", "złe światło", "zła ostrość" ...bo przeciętny człowiek tego nie widzi:-) a można tylko zdenerwować osobę oglądającą i zniechęcić:-) hehe... ja zawsze pytam się mojego m czy mu się podoba bo on właśnie ma oko przeciętnego człowieka:-D i jak się podoba to wpożo:-)

ja bardzo lubię zdjęcia reportażowe - szczególnie ze spotkań sportowych ... niestety będac w zaawansowanej ciąży a później mając tyciulka do opieki chyba będę musiała sobie odpuścić na jakiś czas:-)
 
Do góry