reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci w cm i kg

Aniii chyba masz racje, dzisiaj bylismy w kosciele i byla nasza kolezanka ze sowja dwuletnia coreczka, i jak nasz Zuzek stanal kolo niej to wzrostem takie same, tylko że ona byla malenka jak sie urodzila miala tylko 2 kilo, aole jak tak dalej pojdzie to moze startowac na modelke,byle sie nie upasła jak jej mama:)):-)
 
reklama
Co do sepsy w woj.opolskim to niestety coraz więcej zachorowań :baffled:.Powiat brzeski zaszczepiony, dzisiaj kończą szczepić w powiecie kluczborskim...Ludzie zaczynają panikować, chcą żeby pozamykali szkoły, przedszkola...W moim miasteczku też niewesoło, bo 2 dni temu zmarła roczna dziewczynka (nie wiadomo tylko czy to był typ B czy C, prawdopodobnie B).Szczepionek u nas nie ma w ogóle, ludzie do Czech jeździli i kupowali szczepionki, no ale tam podobno też już nie ma.
Ja chyba w ogóle przestanę z domu z Oliwką wychodzić, tylko będziemy sobie na tarasie przed domem siedzieć...

A wasze dzieciaczki to duuuuże są. Ale chyba Zuza i jej 80 cm biją wszystkich na głowę :tak:.
 
jak przeczytałam ile ma Zuza to:szok:. biedna mamusia musi nosić:tak:. Maksio ma prawie 8 kg i nosi gacie r.74. Tyle że mamusia ma 150 cm wzrostu w kapeluszu a tata 170 cm wzrostu-czyli jak na nas to nasza dzidzia jest gigantem:-D.
 
Hej Dziewczyny! Czy któraś z was szczepiła malucha przeciwko pneumokokom? Ja miałam taki zamiar, ale cena jedynej dostępnej na rynku szczepionki dla tak małych dzieci mnie poraziła ( ok 340 zł):szok:, a potrzebne są aż 3 dawki. Co wasi pediatrzy mowią na ten temat? czy warto? i kiedy warto?
 
No no to będziemy mieć pierwszą modelkę na forum:-D Zuzanka miss polonia:-D

Beti ja nie szczepiłam Pauli. pediatra powiedziała mi że na te chorobę najczęściej narażone są dzieci które dużo wyjeżdżają np. w dalekie trasi i które przebywają często w dużej grupie ludzi jak np supermarkety...ja nigdzie z paulą się nie włóczę no może po osiedlu czy do babci...też chciałabym kupić ale mnie po prostu na nią nie stać:-(
 
Ja będę szczepić Kamilka ale dopiero po 2 roku życia, wtedy wystarczy już tylko 1 dawka. Moja pediatra mówi że to wystarczy jeśli dziecko nie chodzi do żłobka.
 
Nasza pediatra też poradziła, że jak już byśmy chcieli szczepić na pneumokoki też np dopiero na pierwsze urodziny zrobić dziecku prezent. My zaszczepiliśmy Martynę na rotawirus i wykupiliśmy szczepionki skojarzone 5w1 i na to przeznaczyliśmy becikowe. Później zrobimy zbiórkę po rodzinie - zamiast kolejne zabawki, czy ubranka mogą wrzucić kasę do skarbonki i do tego czasu się uzbiera. Ale my planujemy to szczepienie do 3 roku życia - przed przedszkolem.
 
U nas też mówią, żeby szczepić dopiero wtedy, jak dziecko będzie szło do żłobka lub przedszkola.Z tym, że u nas jest teraz szał na meningokoki.Myśleliśmy nawet żeby Oliwkę teraz szczepić, ale ostatnio rozmawialiśmy z naszą znajomą pielęgniarką i ona powiedziała, że szczepionka też może wywołać chorobę (np. jeśli organizm nie wybroni się przed wszczepionymi bakteriami), zwłaszcza jak organizm jest osłabiony (np. przez pogodę,itp.).No i na razie daliśmy spokój.Poza tym ta sama znajoma powiedziała, że parę lat temu ludzie też umierali na sepsę, w tym małe dzieci, tylko wtedy nikt o tym nie mówił, nie pisał, nie nagłaśniał.I nie było takich akcji jak teraz.Ludzie nie wiedzieli - nie panikowali
 
reklama
Do góry