reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci w cm i kg

No to ładnie rosną brzdące....my nie wiemy ile wzrostu mamy(po ubrankach niecałe 80) a na wadze elektr.domowej wazymy równe 9 kg:-)Zresztą Sara ostatnio wygląda na pulchną- hehe chyba sama to zauważyła i ja się śmieję ze od wczoraj jest na diecie bo nic nie chce jesc- ani kaszki a ni zupki ani nawet Bakusia które uwielbia- tylko ogóra wcina ze hej:szok:
Bodzinka ja tez jestem za "szmaciakami" u nas dużo takich butów w cenie od 18zł do 22 zł w zależności jaki model firmy Zetpol czy jakos tak- a Inna w Realu czy Leclercu takie same butki ok 14 zł kosztują- mają gumową podeszwę i sztywny zapiętek- co ważne....a polecam przy zakupie butków sprawdzić jak sie zginają- wazne by tam gdzie staw śródstopno paliczkowy a nie na środku buta:no:i nie koniecznie usztywniana kostka- bo na litosc boską my dorosli tez w butach narciarskich nie chodzimy:-)...przepraszamy ze sie tak rozpisalismy:szok:
 
reklama
Magdusi rozmiary to: waga 8230(26.06 byłyśmy na szczepieniu), wzrost 74 cm dziś mierzyłam. A buciki też próbowałam dziś kupic ale się bardzo zawiodłam. W sklepach były tylko od rozmiaru 18 a mała potrzebuje chyba 15 lub nawet 14. Pani w sklepie powiedziała, że takie małe dzieci to na bosaka chodzą. Dobrze w domu mogę ją prowadzac bez butków, ale na dworze to nie za bardzo ( nie mam takiego pewnego miejsca żeby było w miarę czysto). A Magdusia aż się dziś wyrywała żeby ją prowadzac!
 
Meggi dzieki za przypomnienie jek kupowac buciki.Przyznam sie, ze czaem mi to wyleci z glowy.Czyzbys tez ogladala ten odcinak "Mamo juz jestem"? Ja w zwiazku z tym nie pozwalam malemu butkow kupowac babciom, bo one one chca mu kupowac ze sztywna kostka-makabra!U nas w realu nie ma takich szmaciakow:-(NO mowie wam cos strasznego, prawie cale miasto zlazlam.


 
hehe Bodzinka- chuba nie oglądałam tego odc "Mamo juz jestem"ale jestem fizjoterapeutką;-)
Sikoreczko czy obys napewno dobrze zmierzyła stópkę Magdusi??Bo Sara ma ok 12 cm- dłg wkładki co odpowiada nr 18 a ja kupilam nr 19 bo nózka dziecka uczacego sie chodzic idzie ciut do przodu wiec warto wziąśc pół nr wieksze....ja najmniejsze butki widziałam nr 17...bo 1 buty takie do wózka sa to maja ok 10 cm dłg wkładki wiec to bedzie jakas 16 numerowo...wiec jak piszesz o nr 15,14 to sie dziwie??zmierz centymetrem ile ma dłg stopa Madzi!
 
Juz kupiłam Madzi butki!:-D Masz rację, że 19 bo niestety pani w sklepie wprowadziła mnie w błąd. Mała ma 12 cm stópkę a ta pani stwierdziła, że to będzie 14-15. Na szczęście w drugim sklepie mamy lepszą obsługę!:-) Chyba już sporo zapomniałam przez te 3 lata.:dry:
 
My też kupiliśmy małemu butki, właśnie takie szmaciane, przewiewne rozmiar 19, ale to fakt, że ciężko jakieś odpowiednie kupić. U nas w mieście też takich nie znalazłam i musieliśmy się wybrać po nie do Gdańska.
 
hmm..a ja mojego smyka prowadzam tylko w skarpetkach , u nas plac zabaw jest ogrodzony i czysty, a na działce tez nie ma się czego obawiać i chodzi boso po trawie. Oli tez żadko zakładalam buciki . miała takie wełniane, przez pierwsze miesiace dreptania (było lato). Stwierdziłam ze jak zacznie sam dreptac i nie bede juz miala takiego wpływu gdzie drepta to kupie mu butki, juz nawet upatrzyłam fajne;-)
A tak pozatym to boso zdrowiej podobno:happy2:
Oj Meggi, jak to dobrze mieć w naszym gronie takiego zoorientowanego fachowca:-):yes:
 
Hej Laseczki
my mamy dwie pary butow i niestey dla dzieci uczacych sie chodzic powinny byc z takim obciazanym tylem buty bo dziecko chodzi napoczatku na paluszkach i zeby nie nauczylo sie tak wlasnie jak baletnica dreptac trzeba to troche korygowac albo na bosaka to wtedy mamy grawitacje albo buty z ciezszym tylem -konsekwencja chodzenia na palcach przykurcz sciegna achillesa... kiepska sprawa moj szwagier do dzis sie z tym boryka ale koniec o bzdetach kupno butow koszmar my mamy adidaski i sandalki kupilam tez z taka gumowana podeszwa skarpetki z nika..... super a tak to na bosaka lub w skarpetach...
co do wagi to nasz Chomis na 9,600kg i mierzy 76cm jest co nosic ja dzis jestem cala obolala bo bez wozka poszlysmy z mama na rynek to byl blad.......:tak:causki milego kupowania butkow....hihihihihhihihi:-);-)
 
reklama
maju nie taka najmniejsza tylko 40g lzejsza od seby wiec obydwie mamy malych chudzielcow:-D;-)
dawidek slodki :tak:
a co do butow w koncu udalo mi sie kupic dla mojego dreptaka jednak on jeszcze nie podrywa sie do chodzenia wiec takie kapciuchy mu kupilam na pol buty robione w c&a w koncu dostalam:-)
 
Do góry