reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

miałyście może badanie KTG , bo zastanawia mnie czy to badanie jest potrzebnie i obowiązkowe??:confused:
Nie jest obowiązkowe, jeżeli nie ma żadnych powodów do niepokoju. Ja chodziłam w pierwszej ciąży na KTG, bo miałam skurcze. Teraz mi raz zrobili w poradni patologii ciąży. Byłam tam w związku z cukrzycą, ale tam taki standard mają, że robią każdej pacjentce po 30 tc.
 
reklama
A długo to trwało? Ja mam tak często - takie mam skurcze niesymetryczne :tak:
nie trwało to długo, ze dwie minuty może. potem jakby odpuściło ale teraz też mam twardszy ten prawy boczek. i te ruchy... przedtem ich tak jak teraz nie czułam, jakoś inaczej było...
swoją drogą... nie wiem czy mam skurcze czy nie :-p nie wiem co wtedy powinnam czuc heh
 
tiffanitami witamy w naszym gronie:)


miałyście może badanie KTG , bo zastanawia mnie czy to badanie jest potrzebnie i obowiązkowe??:confused:
Ja właśniejutro się na KTG wybieram bo lekarz mi zlecił tydzień po wizycie. Acha no i jak źlesię czułam i bardzo mnie bolało w środku w pochwie to na IP też zaraz pod KTG podłączyli No napewno w razie niepokojących objawów też trzeba robić np. niewyczówanieruchów. A od 38 t.c. gin mój mówi że co tydzień lepiej robić. I bądź tu mądry.
 
dzięki ;-)

dobra ja zmykam spać , jutro rano wstaje na te badania, jeśli znajdę skierowanie ,bo gdzieś posiałam:baffled:


uchh i jazda tymi autobusami pełnymi ludzi .... :dry:
 
ja od nastepnej wizyty bede musiała robic sobie co jakiś czas ktg, tak mówiła moja gin a żadnych problemów z ciążą nie mam.
a tak w ogole do ktg trzeba rozbierać się od pasa w dół? ;)
 
aha, bo na wszystkich zdjęciach w necie są kobitki przykryte prześcieradłem to myślałam że tak ;) hihi. a zresztą może spodnie zakłócają ten zapis albo co. w kazdym razie to dobrze ze nie :))
 
Ale klikacie!! :szok:

Mnie męczy straszna zgaga....
Zmykam zmykam spac....jutro moj maz wyjeżdza na caly dzien, a ja sama z 4 latkiem...mam nadzieję ze damy rade:-)

Milych snów!!

mcgosia, a w którym szpitalu w Wawie bedziesz rodziła?? Wogole pytanie do dziewczyn z Wawy i okolic..ktora z was planuje rodzic na żelaznej??

ja najbliżej mam do Praskiego więc tam będę rodzić :sorry:
 
hej

ja znowu wieczorowa pora :sorry:

ja jutro do gina, ciekawe czy cos tam sie ruszylo powoli czy nie, ale Mala chyba juz jest nisko bo tak nisko ruchy czuje, ale pewnie jeszcze szybko nie urodze tak mysle
na dodatek znowu mnie moja kochana alergia ogarnela :wściekła/y:

ja to przyjaciol i rodziny i wszelkiej innej masci znajomych to mam az nadto, i ja i malz mieszkamy w swoim miescie od urodzenia ( no oporcz moich 5 lat studiow w Warszawie, no ale do Warszawy mam blisko wiec to zadna daleka wyprowadzka byla ),na dodatek miasto 25tys ludzi a mam wrazenie ze tutaj wszyscy sie znaja, moi rodzice, zreszta jak i tescie i moj malz prowadza od lat wlasne firmy i moze dlatego ale gdzie ja nie pojde to ktos tam zna mojego tescia, meza czy rodzicow.... ja za to nikogo nie znam , generalnie poza starym i sprawdzonym gronem znajomych jestem malo towarzyska - w przeciwnosci do mojego meza :-)

wogole to mam ostatnio kiepski nastroj, jestem uwiazana w domu co doprowadza mnie do szalu, nie mam samochodu bo nie kupilam zimowych opon jak na zlosc, poza tym samochod utknal w zasypanym sniegiem nowym garazu do ktorego nie zdarzylimy zrobic podjazdu, wiec mogila , wogole nic ni ma rak ani nog, malz mnie wkurza na maksa, moze nawet nie on tylko generalnie cala ta sytuacja, on sobie pracuje, jezdzi na spotkania , wyjazdy sluzbowe, chodzi grac w pilke i takie tam a ja z tym brzuchem i dwulatkiem jak niewolnik w domu, i on jeszcze na dodatek nie wie o co mi chodzi, bo ja jestem pewnie matka polka cierpiaca i moim spelnieniem i marzeniem to jest prac gotowac sprzatac i opiekowac sie dziecmi, nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba :wściekła/y::wściekła/y: wrrrr, sory za tak pozytywnego posta ;-)
 
reklama
ja sie pytalam mojego lekarza o KTG kiedy mam isc i czy jakies skierowanie mam miec, alep owiedzial ze w jego gabinecie (ma nowy gabinet) jest KTG wiec bede mogla pryzjechac jak mnie cos zaniepokoi, a tak to nie widzi takei jpotrzeby.
Wizyte u niego mam 1 marca wiec moze w ogoel to wtedy mi pielegniarka to KTG zrobi, ale w sumie jak nei ma potrzeby to pewnie nie.
Po przyjeciu na porodowke mialam robione - polozna podlaczyal i wyszla, ale cos zle zrobila bo papier nie wychodzil (papier z zapisem) - M cos zaczal przy tym urzadzeniu ruszac ale go skrzyczalam ze jeszcze im to popsuje :-D
 
Do góry