reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja tylko się melduję, ze bylam na usg dzisiaj i z córeczką wszystko dobrze...wazy 2300g, wiec lekarz powiedzial, że spora jest. Łożysko przesuneło mi się o 0,5 cm w góre i lekarz powiedzial ze moge probowac rodzic naturalnie, ale on woli mi napisac skierowanie na cesarkę, bo tak bedzie mimo wszystko bezpieczniej.

Próbowałam nadrobic co naklikałyście przez caly dzien. Któras z Was pytala kiedy dostajemy z Zusu wyplate...ja wlasnie dzisiaj policzylam ze 6 miesiecy jestem na zwolnieniu, a otrzymalam tylko 3 pensje:wściekła/y: I to wszystko przez mojego pracodawce...bo to on mi wyplaca wynagrodzenie...jest chyba na skraju bankructwa i ma to wszystko w nosie...
 
reklama
Igi przepraszam że pytam , ale nie bardzo rozumiem.....wydawało mi się że pierwsze 31 czy 32 dni(dokładnie nie wiem) płaci pracodawca a potym okresie wypłaca Zus.......
 
Podobno (tak mi przynajmniej powiedziała)kieruje wszystkie swoje pacjentki na 3 dni do szpitala. Wydaje mi sie to dziwne, skoro wszystko z moja ciążą jest w porządku. Mały ładnie urósł - ma dzisiaj juz 2500. Powiedziała mi, że zrobią mi tam bardzo dokładne usg, ktg i inne badania. Tylko po co skoro sama mówi, ze wszystko jest ok.
Ja tak nie cierpię szpitali brrrr
Słyszałyście o takich praktykach lekarzy?
Poszłybyście na moim miejscu?
Pierwszy raz słyszę i nie poszłabym na pewno :no:. USG i KTG można zrobić bez leżenia w szpitalu. A te inne badania? Ciekawe jakie...

Słuchajcie kobietki nie kazda ma w zyciu super, cudownego meza , duzo pieniedzy itp...po to tu jestesmy zeby sie wzajemnie wspierac. Ja tez wiele razy sie zaliłam i niektore rzeczy wiecie tylko Wy, i mysle ze nie tylko ja tak uważam
Tylko my i cała reszta, która nas czyta :sorry2:
 
Zus wyplaca potem bezpośrednio na twoje konto pod warunkiem, ze pracodawca zatrudnia mniej niz 20 osób. Jeśli zatrudnia wiecej, Zus rozlicza się z pracodawcą(czyli pomniejsza zobowiązania pracodawcy do placenia skladek za pracowników o wysokość mojego wynagrodzenia) a pracodawca ma obowiązek przekazywac nadal wynagrodzenie na moje konto w imieniu ZUSU.

Moj pracodawca tego nie robi...tzn robi z czestotliwoscią jedna pensja na 2 miesiące....ostatnio nawet w PIP'ie to zglosiłam. Wiem ze firma miala kontrolę, ale raczej to nic nie dalo....do dnia dzisiejszego nie mam pensji za grudzien i styczen.:wściekła/y:
 
Igi przepraszam że pytam , ale nie bardzo rozumiem.....wydawało mi się że pierwsze 31 czy 32 dni(dokładnie nie wiem) płaci pracodawca a potym okresie wypłaca Zus.......
W większych firmach pracodawca płaci pracownikowi, a potem rozlicza się z ZUSem. Na szczęście dla mnie, bo dzięki temu mam zawsze kasę na koncie w normalnym terminie :tak:
 
No dziewczynki ja już uciekam do wyrka..
Jutro idziemy po łóżeczko dla Tomasza;-)
DObranoc Kochane!!

Aaa! Któraś pisała, że lekarka wysyła ją na 3 dni do szpitala.. dziwne, skoro mówi, że wszystko oki:baffled:
 
ooo Izulqua witam :-) dobrze, ze dalej nierozpakowana :tak:

MoniSkaBe wiem dokładnie o co chodzi z chorym facetem. Oni tak mają, że lekkie przeziebienie ale na pewno mają: 40 stopni goraczki, umierają, ból głowy nie do wytrzymania, zapalenie ucha, gangrenę i cholera wie co jeszcze :baffled:

Ja dzisiaj troche pochodziłam po sklepach i doszłam do wniosku że kondycja woła o pomste do nieba :no: Dlatego teraz allegro rulez :-D
W efekcie nic nie poukładałam wiec na jutro bede miała zajecie ;-)
 
kasai wspólczuje z powodu babci
dziewczyny co jakiś czas kłuje mnie w szyjce i bardzxo boli, ale to chyba nie skurcz?
Mi kasę wypłaca ZUS i zawsze przychodzi pocztą parę dni po zakończeniu zwolnienia, czyli np jak mam zwolnienie do 9 to kasa przychodzi 16, jeśli mam zwolnienie do 29 to kasa przychodzi 5 itd
 
reklama
Do góry