reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Mam ten sam problem bo pracuję po 10-12 godzin, przy komputerze i do tego muszę czasem na drabinę wychodzić (której z resztą nie posiadam - tylko na krzesło). Obawiam się, że ginek nie da mi żadnego L4 bo moja ciąża jest "normalna". Również pracuję sama na punkcie i do tego czasem strach po nocy przychodzi (bo pracuję z dużą gotówka, a zabezpieczenia są marne). Wszystkie dziewczyny od pierwszych tygodni dostają zwykle zwolnienia, a ja jakoś nie miałam odwagi o nie ostatnio zapytać :-(

A czy twoj lekarz wie gdzie pracujesz? Moja pani doktor zna mnie troche prywatnie. Ja pracuje w sklepie. Jak tylko zdiagnozowala mi ciaze, to od razu wciskala L4, bo wlasnie chodze po drabinie, przyjmuje dostawy, pracuje przy komputerze.. Ja akurat nie chce isc na zwolnienie, wiec szybko poinformowalam szefowa ze jestem w ciazy i pewnych rzeczy juz raczej nie bede robic..
 
reklama
No wlasnie, nie lepiej powiedziec, ze nie bedzie sie tyle siedzialo na kompie i wlazilo na drabine?

Ja wiem, ze pewnie zaraz dostane opierdziel, ale nie rozumiem, jesli ktos czuje sie dobrze, nie ma problemow z ciaza, to dlaczego od razu na zwolnienie?
Rozumiem jesli jest zagrozenie, naprawde, ale stawiajac sie na pozycji pracodawcy, nie jestem zdziwiona, ze pozniej kobiety denerwuja sie, bo jesli ktos ma przyjac na jedno stanowisko faceta czy kobiete, z reguly wybierze mezczyzne...
No ale to tylko moje zdanie ;)

Na mdlosci..naprawde w poprzedniej ciazy pomogly mi ...migdaly :) W tej mialam kilka dni wyciete z zycia gdzie nic nie skutkowalo, ale moze akurat zadzialaja na kogos :)
 
szok bycia babcią :-D
Moja teściowa nie pytała mi się:-D ''jak to się stało'' bo wiadomo skąd biorą się dzieci :-D tylko który to miesiąc,jak się czuję no i czy przytyło mi się już coś :eek: :-D zobaczyć nie ma szans nas bo oni mieszkają dość daleko od nas hmm w Iraku więc nigdy nie będę mieć problemów z teściową :-D moja mama niestety nie ma już jej ze mną :-(no a rodzeństwo spoko ucieszeni :-)
 
Dziś odebrałam wynik wczorajszej bety 276mlU/ml a więc już zupełnie spokojnie mogę się podpiąć pod Marcóweczki 2011 z terminem jak na razie 28.03.2011r i w sierpniu kolejna wizyta u gin. Po której zmieni się bądź zostanie jeszcze raz utwierdzony termin.
 
Mam do Was kochane pytanko!!!! Jak sie urodziłam to miałam grupe krwi ABRh+ i teraz robiłam grupe, dzis odebrałam i mam Brh- a mój mąż ma 0Rh+ i masakraaaa czy kto bedzie konflikt ?? Miała któras z Was przykład doswiadczenie ?? :(
 
ja myślałam, że całe życie ma się tą samą grupę krwi???

natomiast w kwestii konfliktu, to jak ty masz -, a mąż +, to może wystąpić, ale tylko w przypadku dostania się krwi płodu do twojego krwiobiegu, lub w kolejnych ciążach.

teraz mozna zapobiegać powikłaniom z tego powodu.
 
ona1986 najlepiej jak na ten temat porozmawiasz ze swoim lekarzem,on najlepiej się na tym zna i ci wszystko wytłumaczy :-) i spokojnie bez nerwów wszystko będzie ok :-)
 
fifronka jeśli grupa krwi robiona była zaraz po urodzeniu to krew dziecka jest jeszcze wymieszana z krwią matki i daje czasem inny wynik dlatego grupe krwi powtarza sie po paru tygodniach albo po 2 latach jak wszystko jest już czyste i uregulowane.Zmienia się ale nie musi :-)
 
Ostatnia edycja:
ach, chyba że tak to wygląda...
ja nie miałam robionego testu na grupę krwi po urodzeniu, takie czasy były, że nikt się drobnostkami nie przejmował.
 
reklama
Niektórzy mówią że może się utrzymywać nawet do 2lat w organizmie dziecka,przeciwciał matki ale nie zawsze,no ale ja także nie miałam robionego testu krwi po urodzeniu :-)
 
Do góry