reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Pastela, poszukaj opinii w internecie, bo akurat to, co polecają w sklepach mija się z prawdą. Sprzedawca na ogół poleci ci to, co opłaca mu się sprzedać, więc jeśli to nie jest twój dobry znajomy, nie sugeruj się jego radą ;)
Tak samo podupadła Amica, bo model okazał się za dobry i przestali go produkować, bo klienci cieszyli się nim ponad 10 lat (np. moja teściowa).
I masz rację, pralek nie opłaca się naprawiać, więc nie sugeruj się nawet ceną części.
A ja mam w swoim domu 1/2 sprzętów z Amici:)

Koncia ma racje!!! Amica to świetna firma i jest czasem zbyt konkurencyjna dlatego nie chcą jej polecać w sklepach. A jest to polski producent- nie ma problemów z częściami i serwisem bo jest go dużo w całej Polsce. Moja mama miała kuchenke Amice 17 lat- tylko potem już jej sie palniki zapychały tłuszczem i gazem więc zrobiła sie niebezpieczna a i klasa oszczędności nie była to żadna więc jej piekarnik żarł prąd.:-):-)

Maruda- firma płaci L4 do 30 dni potem niby Zus i płaci Ci tyle ile miałaś średnie ostatnie wynagrodzenie. Często bywa tak że jeśli firma ma więcej osób zatrudnionych niż 20 sama dalej wypłaca Ci pensje za L4 natomiast po swojemu odlicza to sobie w Zusie!! H&M ma zatrudnionych obecnie ok 1,5 tys ludzi w Polsce. Ja na L4 jestem od 11.08 i do tej pory dostawałam pieniążki z firmy!!!! Dla mnie problemem jest teraz czy ta pewna osoba nie zawaliła mi sprawy z terminem oddania tego ostatniego L4- więc czekam jak na szpilkach zerkając na konto czy są pieniążki!!:tak::tak:

Ewi- to Twoje pierwsze L4???? na ile dni go dostałaś????? I czy nadal przebywasz na zwolnieniu???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Milutek pierwsze dostałam 4 sierpnia i po nim kolejne 3 przedłużające. Przed 4 sierpnia nigdy nie byłam na zwolnieniu. Pierwsze było na 2 tygodnie a 3 kolejne po 3 tygodnie.
 
Witajcie Marcóweczki! wpadłam tylko powiedzieć że żyję, jestem po wizycie u gina - napisałam co i jak w odpowiednim wątku... dzisiaj będę tylko podglądać co piszecie bo M. w domu, może wieczorkiem zajrzę bo idzie na nockę:tak:
miłego dnia Mamusie, dbajcie o dzidziulki, dużo odpoczywajcie, a wszystkim Chorowitkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia:-)
 
Milutek pierwsze dostałam 4 sierpnia i po nim kolejne 3 przedłużające. Przed 4 sierpnia nigdy nie byłam na zwolnieniu. Pierwsze było na 2 tygodnie a 3 kolejne po 3 tygodnie.

I od tego czasu nie dostałaś pieniążków????? Pytam bo moja kolezanka poszła na L4 i nie dostawała z Zusu kasy przez 4 miesiace bo kazali jej wyjasniac jakas papierkologie i udowadac że jest w ciąży??????????????? Koszmar- bo była wtedy w 7 miesiacu i babki w Zusie ją widzialy ale żądały papierkow !!!
 
Milutek dostałam tylko za 30 dni od szefowej a teraz powinien mi płacić zus od którego nic nie dostałam... Dobrze że mąż dobrze zarabia i że mam oszczędności bo bym w innym przypadku teraz trawę gryzła...
 
Milutek dostałam tylko za 30 dni od szefowej a teraz powinien mi płacić zus od którego nic nie dostałam... Dobrze że mąż dobrze zarabia i że mam oszczędności bo bym w innym przypadku teraz trawę gryzła...
Czyli od 4 września lecą Ci pieniążki z Zusu!!!!!! No własnie to mnie u Ciebie martwi- bo kto kto spodziewa się dziecka nie potrzebuje pieniędzy??!! Co nie a ten Zus robi sobie cyrki. Może warto żebyś tam poszła!!?? I sama się zorientowała jak Ci to będą wypłacać bo u innej mojej znajomej robili tak: sama nosiła L4 do Zusu bo przez firme za długo to trwało i zus wypłacał jej pieniążki za tą ilość dni która miała na danym zwolnieniu i tak z każdorazowym!!!!! dzieki temu miała pewność że sobie dobrze wszystko dopilnowała!!
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny
Dziś mam bardzo zalatany dzień, ledwo Was zdążyłam nadrobić, a zaraz wychodzę z domku. Odezwę się wieczorem i napisze co i jak po wizycie:-)
migotka - witaj:-) wiek nie gra roli, najważniejsze, że cieszysz się z maleństwa:tak: wszystko się ułoży:tak:
Maruda1, Lokata - ja w Rudzie miałam to pierwsze genetyczne USG, to ok 13 tygodnia, i płaciłam za nie 230zł + 20zł za płytkę:szok: Teraz zastanawiam się nad połówkowym w Tychach tam kosztuje 200zł z filmem 3d/4d, ale z kasą krucho, więc nie wiem czy się wybiorę:-)
Aneta9981 - trzymam kciuki &&&;-) Ja też dziś mam wizytę - o 17 45:-)
 
Hej Mamuśki (witam te nowe i te powracające)

Troche się ostatnio opuściłam w pisaniu, przepraszam, już się tłumaczę - jak wiecie tydzień temu lekarz pozwolił mi wstać z łóżka - pierwszy raz od początku ciąży! no więc co zrobiłam jako pierwsze - oczywiście najpierw przesiedziałam na ławce przed blokiem 4 godziny z kozielanką (na wietrze) a potem się wybrałam na zakupy do hipermarketu! :szok:
Większości z Was pewnie od razu się nasuwa myśl jak się to musiało skończyć... Gardło mnie rozbolało jak diabli.... a ostrzegałyście!! ...ale przeszło, więc w ostatnią sobotę wyciągnęłam męża na wycieczkę do Parku Miniatur... było wietrznie.... no i nie zgadniecie - DOSTAŁAM KATARU! Dziwne, prawda??! :nerd:
Takie to stare a takie głupie - macie racje! No ale się tak zachłysnęłam tą wolnością (nie do stracenia przecież wcale), że nie mogłam się powstrzymać.
Na szczęście katar też był łaskawy - przechodzi, więc zabrałam się za opróżnianie przyszłego pokoju maleństwa, który dotąd był gościnnym, zrobionym na podróżniczo - staroświecko.
MATKO JA NIE WIEDZIAŁAM, ŻE CZŁOWIEK POTRAFI W CIĄGU KILKU LAT ZEBRAĆ TYLE BADZIEWIA!!
No i oczywiście co z tym zrobić?? Wyrzucić? - jakoś tak szkoda :szok: Załamka na maxa!!
ale udało się - część upchałam po innych szafkach, część wyniosłam do piwnicy a część przeprosiłam i wyrzuciłam. Basta! Teraz mi została do posprzątania piwnica...

Ale za to wyłonił się milutki pokoik dla maluszka, meble są w nim drewniane (no - pseudo drewniane, Indiana z BRW), na półkach stanęło kilka kolorowych rzeczy, które uznałam, że dziecku pobudzą wyobraźnię no i przede wszystkim wszystkie szafki mam puste i czyściutkie i czekają tylko na zagospodarowanie. Dokupi się tylko łóżeczko, kilka zabawek, jakiś ładny dziecięcy dywanik i można się wprowadzać :-) ech.... ale jestem wniebowzięta :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem na L4 od 26lipca i za pierwsze 33dni płaci pracodawca,wliczajac soboty i niedziele,potem płaci Zus,.Czasem opoznienia wynikaja przez pracodawce bo to on powinien odpowiednio szybko zaniesc Twoje L4 do zus .Moje zwolnienia trwaja naogoł do ok 15 kazdego miesiaca i kase dostaje na raty z zusu ale zawsze bardzo szybko np
1 L4 od 26lipca do 16sierpnia-kasa z pracy za cały sierpien
2 L4 od 16sierpnia do 14wrzesnia -kasa za trzy dni sierpnia od zusu na poczatku wrzesnia
3 L4 od 14wrzesnia do 11 pazdziernika-kasa od zusu za poł wrrzesnia,dotarła dokładnie 16wrzesnia

Co do pralek Amica to mojej kuzynce po trzech latach poszły łozyska i naprawa była nieopłacalna.
 
reklama
Migotka- witaj

Kasienka- mnie tez dzis bol dopadl- to ta pogoda nieszczesna. Powiem ci ze pomogla mi mala kawka. Wyczytalam wczoraj ze naukowcy odkryli Gen odpowiedzialny za migrene! Moze chociaz nasze dzieciaczki nie beda na to cierpialy- kiedys kiedys

Pestusia- mnie tez czasem praca dobija- ale tak sobie mysle ze juz od swiat ojde na zwolnienie- I to mnie trzyma na duchu ;-) heh do mnie tez moglby ktos zapukac L

Lokata- ale sie wymeczysz ;-) zazdroszcze, chyba tez sie wybiore chociazby do fryzjera!

Scarletka- hahaha synek pierwsza klasa

Anetka- napisz juz po wizycie.kazdy mowi ze to normalka zeby do 20-21 tyg. Nie czuc ruchow- wiec no worries


Koncia- haha niezle- juz masz pelen obraz swojego dziecka

Ewi- ta ciotka cie w nerwice wpedzi!


Wy tu o L4 a ja przeciez w pracy siedze. Zmykam do roboty!
 
Do góry