reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ryzyko trisomi 21 / zły wynik biochemii

reklama
Dzięki dziewczyny. Dużo się mówi, żeby nie czytać internetu w takich przypadkach ale mi akurat to pomogło. Dużo pokrzepienia dostałam. Zrobimy nifty. Terminacji nie rozważamy.
Poczytaj o różnych testach nipt i różnicach w nich, bo nifty to taki sobie test, tylko bardzo rozreklamowany i droższy. :) Ale ogólnie nie jest to jakiś mega zły wybór, są słabsze testy. :)
 
Ja zrobiłam testy DNA wolnego płodu z dwóch różnych firm , bo miałam podobny wynik do Ciebie i wyszły super wyniki . Dziecko zdrowe , dzisiaj miałam badanie połówkowe i z USG też wszystko ok , na amniopunkcję się nie zdecydowałam.
 
Uważam, że lekarz czy ktokolwiek inny powinien wyjaśnić pacjentowi na czym polega to badanie. Bardzo dużo nerwów kosztuje odebranie takiego wyniku. Moja bliska koleżanka dostała wynik ryzyka zespołu Downa 1:31. To wpłynęło na moją decyzję że ja tego testu nie robiłam ( jednak obecnie chyba zrobiła bym inaczej, wtedy podjęliśmy decyzje że nie robimy tych badań). Koleżanki córka jest zdrowa nie wiadomo z czego wynikały takie wyniki. Jedyne co bym polecała to umówić się na badanie połówkowe u dobrego lekarza z dobrym USG, ocenić dokładnie serce malucha. Oczywiście najważniejsze badać v się sprawdzać wszystko i tak dalej ale ja ci życzę spokojniej ciąży mimo wszystko.
 
Uważam, że lekarz czy ktokolwiek inny powinien wyjaśnić pacjentowi na czym polega to badanie. Bardzo dużo nerwów kosztuje odebranie takiego wyniku. Moja bliska koleżanka dostała wynik ryzyka zespołu Downa 1:31. To wpłynęło na moją decyzję że ja tego testu nie robiłam ( jednak obecnie chyba zrobiła bym inaczej, wtedy podjęliśmy decyzje że nie robimy tych badań). Koleżanki córka jest zdrowa nie wiadomo z czego wynikały takie wyniki. Jedyne co bym polecała to umówić się na badanie połówkowe u dobrego lekarza z dobrym USG, ocenić dokładnie serce malucha. Oczywiście najważniejsze badać v się sprawdzać wszystko i tak dalej ale ja ci życzę spokojniej ciąży mimo wszystko.
Mi też pappa mnóstwo nerwów i stresu przyniosla. Jakby się zdarzyło że byłabym w drugiej ciąży, to od razu robie nipt a pappe odpuszczam.
 
reklama
Jeżeli będziesz robić połówkowe w tej samej klinice to napewno dostaniesz skierowanie na echo serca płodu . Byłam tam na 3 prenatalnych u dr Rybak 😉
 
Do góry