reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ryzyko trisomi 21 / zły wynik biochemii

reklama
No tylko nipt nie pokaże wam szansy na przedwczesny poród np.
I tak nie miałam 🤷‍♀️ Nie każdy lekarz wylicza ryzyko przedwczesnego porodu czy stanu przedrzucawkowego. Czytałam że to zależy od uprawnień/programu który posiada. Widziałam wyniki pappy, gdzie faktycznie było dużych danych. U mnie było tylko ryzyko 13,18,21 trisomii i ryzyko stanu przedrzucawkowego.
 
Mi też pappa mnóstwo nerwów i stresu przyniosla. Jakby się zdarzyło że byłabym w drugiej ciąży, to od razu robie nipt a pappe odpuszczam.

I tak nie miałam 🤷‍♀️ Nie każdy lekarz wylicza ryzyko przedwczesnego porodu czy stanu przedrzucawkowego. Czytałam że to zależy od uprawnień/programu który posiada. Widziałam wyniki pappy, gdzie faktycznie było dużych danych. U mnie było tylko ryzyko 13,18,21 trisomii i ryzyko stanu przedrzucawkowego.
Dlatego warto zrobić to badanie, ale w dobrym gabinecie, gdzie liczą wszystko to, co się powinno.
Przy niektórych wynikach pappy (chodzi o ryzyka) zalecany jest np acard na lepsze przepływy.
W dodatku jeśli np wychodzi duże ryzyko wczesnego zahamowania wzrastania płodu, to taką ciążę też inaczej się traktuje, sprawdza się regularnie, czy dziecko prawidłowo rośnie, czy są prawidłowe przepływy i wyłapuje ewentualny moment, kiedy zaczyna się coś złego dziać.
To badanie warto zrobić, ale w odpowiednim miejscu.
 
tak, właśnie na połówkowe umówiłam się do tej lekarz. Słyszałam o niej dobre opinie
Też same dobre , dlatego 3x byłam u niej. Ona pracuje też na Kopernika😉
A co do pappy to matematyka- statystyka, nie stresuj się tym . Mi wyszły pośrednie ryzyka, ale nie zdecydowałam się na pogłębienie diagnostyki.
 
reklama
co uważasz o sanco?
Już pisałam, co uważam o Sanco. :) cofnij się do tyłu w temacie :)
No i mówię, poczytajcie sobie z mężem, co zawierają dane testy, ile kosztują, itd. Porównajcie. Nie bierzcie lepszego z brzegu, bo np. jest rozreklamowany albo bo lekarz polecił, żebyś u niego zrobiła (mają umowy i mają z tego kasę). ;)
 
Do góry