reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

To ja tak szybko wam powiem jak to jest ze zwolnieniami (póki mam net).

Do 33 dni zwolnienia w ciągu roku płaci firma i jest to tzw. wynagrodzenie chorobowe.
Potem zwolnienie jest płacone ze środków ZUS (zasiłek chorobowy), ale sa tu dwie metody:

1. gdy firma zatrudnia powyżej 20 pracowników - firma wypłaca w terminie wypłaty wynagrodzeń i sobie to potem sama odbiera od ZUSu. W tym przypadku nie ma tego oczekiwania na zasiłek.

2. gdy frma zatrudnia ponizej 20 pracowników - zasiłek jest wypłacany przez ZUS. I tu UWAGA! ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku od daty wpływu zwolnienia! Niestety na zwolnieniu musi być pieczątka firmy i data wpływu zwolnienia do firmy. Więc jeśli ktoś chce sobie przyspieszyc sprawę, to najpierw i tak trzeba pójść i złożyc w firmie, jednoczesnie proponując, że do ZUS sami zaniesiemy.

To chyba wszystko. Jakby co to pytajcie co i jak.
 
reklama
Katjusza- ja widzę że Ty szalejesz z tymi porządkami:szok:. Tylko się nie przeforsuje- bo ja jak czytam twoja wypowiedz: pokój, piwnica to mnie ciarki przechodzą żebyś nie przesadziła. Z drugiej strony wcale Ci się nie dziwie ja miałam tak samo jak mogłam wstać z łóżka. :-)

Ola- to można pogratulować takiej organizacji w Twoim zusie- nie każda ma takie szczęście:);-)

Fifronka
- dokładnie to co wyżej pisałam- z drobną korekta ilości dni za które firma płaci.:-D. Jaki z tego morał- jak ma ktoś możliwość i może chodzić niech sobie sam wszystko do Zusu zanosi:)
 
Milutek ja swoje dostarczam do pracodawcy i może dlatego tak długo czekam... Ale jeszcze trochę poczekam. Pieniądze mam więc nie muszę ich mieć już ale taki jakiś niepokój o te za zwolnienie mam;)
Milutek ja się dopatrzyłam że Ty gdzieś w górach mieszkasz:) uwielbiam góry! Gdzie dokładnie?

Katjusza oj potrafi, potrafi;) Ja jak zaczełam generalnie sprzątać to wywaliłam masę rzeczy jeszcze z lo czyli sprzed 10 lat... Dokładałam, dokładałam a jak sprowadził się do mnie mąż to zabrakło miejsca i jak zaczełam robić porządki to aż się za głowę złapałam jakie skarby mam w tych szafkach hehe
 
Ostatnia edycja:
ola, a jesteś pewna, że ta kuzynka nie wkładała za dużo prania na raz? ;) bo zwykle od tego psują się łożyska.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ewi- ja mieszkam w małej wiosce koło Żywca:-D:-D. To dobrze że masz puki co pieniążki;-);-).
A Twój Świdnik to który to??? Albo koło jakiego większego miasta??
 
nio milutek pewnie masz racje ale wiesz im bardziej widzisz brzuszek tym bardziej chcialoby sie juz tez tego malenstwa:) juz sie nie mozemy z moim r doczekac:) ojjjjjjjjjjjjjjj:)
 
nio milutek pewnie masz racje ale wiesz im bardziej widzisz brzuszek tym bardziej chcialoby sie juz tez tego malenstwa:) juz sie nie mozemy z moim r doczekac:) ojjjjjjjjjjjjjjj:)
Bardzo dobrze Cie rozumie. Ja tam już co nieco czuje- ale tylko jednej dzidzi bo druga jest z tyłu. Z tym że rozumie jak bardzo nie możecie się tego doczekać- i ruchów i samego dzidziulka- mamy taks amo. Ja mogę powiedzieć że u mnie jest ten problem że ja czuje a mój M nie bo jak to się śmieje ma za gruba skóre na dłoniach- budowlaniec- eeehhh :(
 
reklama
Cześć dziewczyny
Maruda1, Lokata - ja w Rudzie miałam to pierwsze genetyczne USG, to ok 13 tygodnia, i płaciłam za nie 230zł + 20zł za płytkę:szok: Teraz zastanawiam się nad połówkowym w Tychach tam kosztuje 200zł z filmem 3d/4d, ale z kasą krucho, więc nie wiem czy się wybiorę:-)
Aneta9981 - trzymam kciuki &&&;-) Ja też dziś mam wizytę - o 17 45:-)
W Chorzowie też niby za 200zł jest - ale za chiny nie da się tam dodzwonic. Od wczoraj próbuję prawie non stop i nic!!!

 
Do góry