reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Pastela, mój M pracował kiedyś w sklepie AGD i my wybraliśmy Hotpoint Ariston. Jestem bardzo zadowolona i polecam, możesz wybierać z pośród wielu modeli :)
 
reklama
Pewnie pomyślicie, że głupotami się zajmuję, ale znalazłam wzór na obliczenie wzrostu dziecka :rofl2: Interesuje mnie dziedziczenie genetyczne po prostu :laugh2:

W przypadku dziewczynki dodaje się wzrost ojca i matki, od sumy odejmuje się 13, a łączny wynik jest dzielony na dwa. W przypadku chłopca sumuje się wzrost matki i ojca, dodaje się 13, a następnie dzieli przez dwa.

Jak do tej pory wyszło mi, że moje dziecko będzie miało ciemne włosy i oczy i wzrost k 164/m 177 :-p
 
Pastela a patrzyłas na skapcu albo ceneo?
Ja mam elektroluxa juz 4 lata bez awaryjny,polecam.
no właśnie wytypowałam Elektroluxa lub Samsunga - te firmy polecili w sklepach. Szukam pralki, do której są niedrogie częście zamienne m.in. programator. Bo moja Candy, niby taka niezawodna miała być, oszalała. Koszt naprawy = koszt zakupu nowej pralki. WIec teraz wole być przygotowana na naprawę jakby co. Chciałam Boscha, ale już niby nie jest tak dobry jak dawniej, a naprawa nie opłaca się, bo części kosmicznie drogie. DLatego nie chcę za wiele inwestować w pralkę, bo i tak popierze max 5 lat.
Pewnie wiecie, że przy dzieciach pralka chodzi codziennie min. raz. A dziecięcych nie piorę z naszymi, bynajmniej przez pierwsze miesiące.

Koncia - Aristona nie chcę, też podupadł i nawet u nas do sklepów już nie sprowadzają, chociaż moja mam cieszy sie tą marką juz pond 6 lat.
 
no właśnie wytypowałam Elektroluxa lub Samsunga - te firmy polecili w sklepach. Szukam pralki, do której są niedrogie częście zamienne m.in. programator. Bo moja Candy, niby taka niezawodna miała być, oszalała. Koszt naprawy = koszt zakupu nowej pralki. WIec teraz wole być przygotowana na naprawę jakby co. Chciałam Boscha, ale już niby nie jest tak dobry jak dawniej, a naprawa nie opłaca się, bo części kosmicznie drogie. DLatego nie chcę za wiele inwestować w pralkę, bo i tak popierze max 5 lat.
Pewnie wiecie, że przy dzieciach pralka chodzi codziennie min. raz. A dziecięcych nie piorę z naszymi, bynajmniej przez pierwsze miesiące.

Koncia - Aristona nie chcę, też podupadł i nawet u nas do sklepów już nie sprowadzają, chociaż moja mam cieszy sie tą marką juz pond 6 lat.

My mamy Boscha- piorę w nim dopiero rok ale się już zabezpieczyłam i przedłużyłam przy zakupie gwarancje na 5 lat bo tak jak mówisz może się okazać że potem za te 5 lat to już będzie może trzeba kupić nową.
 
Pastela, poszukaj opinii w internecie, bo akurat to, co polecają w sklepach mija się z prawdą. Sprzedawca na ogół poleci ci to, co opłaca mu się sprzedać, więc jeśli to nie jest twój dobry znajomy, nie sugeruj się jego radą ;)
Tak samo podupadła Amica, bo model okazał się za dobry i przestali go produkować, bo klienci cieszyli się nim ponad 10 lat (np. moja teściowa).
I masz rację, pralek nie opłaca się naprawiać, więc nie sugeruj się nawet ceną części.
 
86ruda :-) mnie to siostra malowała, ma lepsze zdolności manualne niż ja.. A fryzurkę to chciałam choc raz w życiu mieć od fryzjera, bo tak to zawsze żal kasy ;-)
Obiadek prawie gotowy, dzisiaj żurek.. pościel przebrana, pranie powieszone.. a teraz się nudzę – bo kablówka nawaliła i nie ma ani jednego programu.. Zawsze tak jest jak jestem chora, zawsze!! :-(
Milutku, Pabella – ja mam koleżankę co była na L4 z 4 miesiące i mówi, że pierwszy miesiąc płaci pracodawca – a dalsze płaci już ZUS!! I nasza firma liczy ponad 70 osób. Nie wiem czy zasiłek chorobowy to po prostu ta nasza wypłata na L4??
I jest to liczona jakaś średnia z całego roku.. Tak chyba jest na pewno, bo ta moja koleżanka jak przyszła do pracy to się załamała – bo na L4 miała większą wypłatę niż jak wróciła – dopadł nas kryzys..
 
Cześć Dziewczynki

Napisałam posta i mi znikł i tylko dodatkowo się wkurzyłam! Jakaś strasznie nerwowa jestem ostatnio. Moje dziecko to chyba będzie znerwicowanym płaczkiem po mamie!

Znowu ciotka zaczeła szaleć i wyłam cały wieczór, mężowi się oberwało za niewinność i pół nocy nie spałam tylko myślałam o tym wszystkim. Wczoraj przed snem dowiedziałam sie nowych newsów że niby ja powiedziałam jej że jej dzieci mi przeszkadzały w kościele i że się wpakowała do pierwszej ławki a powinna siedzieć w ostatniej i że moi rodzice nie zachowali się jak ludzie i zamiast usiąść w pierwszej ławce to wbili się w tłum. Paranoja jakaś bo ja nic takiego nie mówiłam! Napisałam jej stosownego smsa to odpisała jakby nie wiedziała o co chodzi i była nie winna co mnie dodatkowo rozwścieczyło bo to wszystko wiem od mojej mamy... Nie wiem po co takie głupoty wymyślać!

Koncia wg. Twojego kalkulatorka to moje dziecko bedzie miało albo brązowe albo zielone w zależności od koloru jaki wstawię za piwny hehe. Ja mam niebieskie i moja dzidzia też mogłaby takie mieć:) Tylko ja odziedziczyłam je po tacie a mój mąż ma piwne:) Więc zobaczymy za rok;)

Migotka witaam nową Marcóweczkę:) W porównaniu ze mną to jesteś młodziutka ale w porównaniu z dziewczynami z artykułu o 14 letnich matkach jaki przeczytałam dzisiaj na onecie to już nie taka najmłodsza;) najważniejsze żebyś wróciła do domku i żeby z dzidzią wszystko było ok;) Szpitale są okropne;)

Milutek ja nie wiem jak to jest z tym Zusem bo ja jeszcze nic od niech nie dostałam a zwolnienie mam od 4 sierpnia...

Cornelka, Lokata ślub to jeden z najpiękniejszych dni w zyciu:) swój miałam ponad 3 miesiace temu i było super;) tylko teraz trochę ciotka szaleje bo taka nie zadowolna haha. W dniu mojego ślubu było 35 st. Mdlałam w swojej sukience ale i tak wspominam ten dzień jako najpiękniejszy w życiu:) Próbna fryzura ślubna mi sie nie przydała bo przez pogodę musiałam zmienić koncepcę:) Miałam upięte z boku w węzełek i wpięte w to kwiaty;) a makijaż warto zeby był profesjonalny na bazie porządnych kosmetyków bo wtedy mimo wszystko trzyma sie do rana. Ja robiłam próbny na panieński z którego zdjecie mam w awatarku;) mało widać ale zawsze coś...

Pastela ja mam Bosha psuł się już kilka razy i teraz też tylko dwa programy działają więc nie polecam!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pewnie pomyślicie, że głupotami się zajmuję, ale znalazłam wzór na obliczenie wzrostu dziecka :rofl2: Interesuje mnie dziedziczenie genetyczne po prostu :laugh2:

W przypadku dziewczynki dodaje się wzrost ojca i matki, od sumy odejmuje się 13, a łączny wynik jest dzielony na dwa. W przypadku chłopca sumuje się wzrost matki i ojca, dodaje się 13, a następnie dzieli przez dwa.

Jak do tej pory wyszło mi, że moje dziecko będzie miało ciemne włosy i oczy i wzrost k 164/m 177 :-p

z tego kalkulatora wychodzi jedynie tyle,ze dziewczynka bedzie miala ten sam wzrost co matka a chlopiec ten sam co ojciec ;)
a to sie nie zawsze sprawdza, my z siostra jestesmy 'posrodku' czyli wyzsze od mamy a nizsze od taty ;-)

a oczy- ja mam niebieskie, moj maz tez, moi rodzice niebieskie, jego rodzice- nie kojarze ;)
Wiec prawdopodobienstwo innych niz niebieskie jest znikome :) Bartus ma niebieskie.
Choc ja to mam niby niebieskie,a czasem wygladaja na zielono-niebieskie
 
Ostatnia edycja:
Do góry