reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Hej dziewczyny:)

Ja to jak gdzieś wchodzę to zawsze w środku jakiegoś ciekawego tematu:) Ponieważ już na 100% jestem w ciąży i bicie serduszka było widać, i to już prawie 10 tydzień, i mam termin na 6 marca( chociaż mój ukochany ginekolog mówi, że jak pójdzie dobrze to 8 marca fajnie gdybym urodziła- czy ja wiem ja chcę chłopaka i miej tu urodziny w dzień kobiet:p) dlatego witam wszystkie marcóweczki i nie tylko! Mam nadzieję, że będę mogła was wspierać i fajnie będzie po prostu pogadać:) Jestem z Warszawy i mam 21 lat( jak urodzę to nawet 22 skończone no cóż nikt nie młodnieje he he:)).
Buziaki
 
reklama
Szafirek83 - ja też mam migreny i miałam przed ciążą. Brałam takie leki po których miałam totalny odjazd ( spałam cały dzień) nie miałam wymiotów ale nie wyobrażam sobie mieć migrene 5 dni!!! ja miałam ostatnio kilka godzin i myslalam ze zejde...na następnej wizycie u gina muszę o to popytać!
 
w ciazy nie powinno sie stosowac paracetamolu,jedynie apap jest dozwolony.

Kochana Apap zawiera właśnie paracetamol jako substancję czynną.
Paracetamol jest dostępny na rynku pod różnymi nazwami handlowymi w preparatach prostych np. Acenol, Acetaminophen, Amipar, Antidol P, Apap, Benuron, Codipar, Defalgan, Doliprane, Dolonerv, Efferalgan, Etoran, Gemipar, Grippostad, Hascopar, Panadol, Paramax, Scanol, Tabcin
 
Kochana Apap zawiera właśnie paracetamol jako substancję czynną.
Paracetamol jest dostępny na rynku pod różnymi nazwami handlowymi w preparatach prostych np. Acenol, Acetaminophen, Amipar, Antidol P, Apap, Benuron, Codipar, Defalgan, Doliprane, Dolonerv, Efferalgan, Etoran, Gemipar, Grippostad, Hascopar, Panadol, Paramax, Scanol, Tabcin
masz racje :) pochrzanilam,nie wolno ibuprofenu :)
 
Malinaa - dzięki za głos w kwestiach farmaceutycznych. ;-)

W kwestii bólu głowy to i ja mam problemy (jestem po 3 trepanacjach czaszki). Nigdy nie nadużywałam leków wychodząc z założania, że kiedyś może być gorzej i wtedy będę brała. Teraz głowa boli mnie dość mocno tak jak i w pierwszej ciąży. Na razie pomaga mi paracetamol i mam nadzieję, że wystarczy...
 
Tutaj kazdy lekarz powie,ze paracetamol w ciazy jest bezpieczny.
Zreszta paracetamol to slynny lek na wyspach ;)
czesto go przepisuja,a obcokrajowcy narzekaja,ze dostali tylko paracetamol.Na ciezsza chorobe naprawde mozna dostac tutaj np.antybiotyk, ale nie daja go kazdemu pacjentowi ,ktory przyjdzie z byle przeziebieniem ,ale to i dobrze.
W ogole maja tu ostrzejsze przepisy co do lekow. w ciazy nawet mi magnezu sprzedac bez recepty nie chcieli ;) strzykawki dostaniesz-ile tylko chcesz,ale bez igiel (te juz na recepte)Czasem to zlosci lub smieszy, ale mysle ,ze to jest dosc dobre podejscie mimo wszystko.

A moj brzuszek tak jak pisalam lekko widoczny ale.... nie tak widoczny jak 3 dni temu, az w szoku bylam,ze w tym tygodniu mozna miec taki brzuch, a okazalo sie ,ze to wina.... zaparc :-D ,do ktorych zawsze mialam sklonnosci,a w ciazy to juz w ogole masakra.
A i musze polecic kiwi. Na mnie podzialaly!choc nie spodziewalam sie takiego rezultatu bo na mnie prawie nic nie dziala ;)
 
reklama
hej dziewczyny ja nadal czekam i dowiedzialam sie ze USG dopiero bede miec o 15:40 :eek: dali mi kolejna kroplowke,slaba jestem ogolnie i w dodatku glodna.nie wiem jak to jest z aspiryna ale na pewno z kazdym lekiem powinlo sie konsultowac z lekarzem.tutaj w anglii no to zawsze i wszedzie i na kazde dolegliwosci dostaniesz paracetamol,nawet w ciazy tutaj zalecaja na jakiekolwiek bole te tabletki.
 
Do góry